egitim irlanda egitim irlanda ingilizce egitim irlanda almanca          

 

İrlanda'da Erasmus Stajı - Tibda

İrlanda’da Erasmus Stajı


Erasmus Stajımı 2013 yazında Tibda Turkish Irish Business and Development Association’da yaptım. Staj süresince, İrlandalı ve Türk iş adamları arasındaki var olan ticaret bağını devam ettirme ve yeni ortaklıklar oluşturma adına çalışmalar yaptım. Yaptığım pazar araştırmaları, şirket görüşmeleri, telefon görüşmeleri, yazışmalar, toplantılar, sunumlar, hazırladığım raporlar benim dış ticarete olan ilgimi daha da arttırmıştı. Ekonomi bölümünde okumama rağmen ilk defa teoriden başka bir şeyler yapmak güzeldi.

irlanda-erasmus-staji-izlenim

İngilizceme katkısı da elbette büyük oldu. İzmirli olduğum için şöyle bir örnek vermek istiyorum. Genelde denize girdikten sonra arkadaşına ‘soğuk ama girince alışıyorsun’ dersiniz ya, işte onun gibi ‘konuşunca alışıyorsun’. :) İngilizce konuşmak için kendinizi ne kadar zorlarsanız o kadar geliştiriyorsunuz.

Bir gün, Tibda’daki işlerden kafamı kaldıramazken Eğitim İrlanda (Education State) imdadıma koştu. İki haftalığına Türkiye’den İrlanda’da yaz okulu için gelen liseli bir gruba rehberlik yaptım. Bu benim için gerçekten yorucu ama bir o kadar da eğlenceli bir deneyim oldu. Grubum çok iyiydi, kızlar çok tatlılardı ve Seda ablaları onları çok sevmişti. :) Her gün farklı bir etkinlik, farklı bir yere gezi vardı. Hatta bu iki haftayı yaşamasaydım İrlanda’ya gelmiş bile saymazdım kendimi.


İrlanda’da Konaklama


Griffith College Dublin kampüsünün yurdunda kalıyordum. Yine gelsem yine orda kalırım diyebilirim. Ortamı, şehir merkezine yakınlığı (yürüyerek 25 dk), 24 saat güvenliğin olması çok güzeldi. Kendisi güzel havalarda bahçesinde oturabileceğiniz küçük ama etkili bir kampüsün içerisinde bulunuyor. İstediğim zaman kütüphanesini, spor salonunu kullanabiliyordum. Oda arkadaşımla çok iyi anlaşmamın da orayı sevmeme katkısı oldu.

irlanda-da-konaklama-gcd


İyi ki İrlanda


Tüm zorluklarıyla, güzellikleriyle, soğuk havası sıcak insanlarıyla, yemyeşil doğasıyla, neşeli sokaklarıyla, renkli Cuma geceleriyle, üç girişli prizleri, sıcak soğuk ayrı musluklarıyla, Guinness tutkunlarıyla, Kusadasi sevenleriyle, sanat dolu sokaklarıyla iyi ki gelmişim dediğim ülke..

irlanda-da-staj-dublin

NOT: İçimizdeki İrlandalı bulundu. :)

 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Büyükdere Cad. Mecidiyeköy Meydan
Bentek İş Merkezi K:9/904, Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.