Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve koşullar iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmek adına Merkez ofisi 23 Marlborough Street, Dublin 1 adresinde bulunan Education State (Eğitim İrlanda) isimli şirketimiz ile bizim aracılığımızla hizmet almış olan kişi arasında geçerlidir.

Hüküm ve koşullar sırasıyla gizlilik politikası, başvuru işlemleri ve süre, para iade politikası konularını içermektedir.

 

1- Gizlilik Politikası

Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir ve bu yüzden onu güvenli bir şekilde korumakla yükümlüyüz. Ön kayıt formumuzda ve/veya www.egitimirlanda.com web sitemizde paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, kaydınızla ilgisi bulunmayan üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Bizden bilgi talep ettiğinizde, programlarımızdan birine kayıt olduğunuzda ve/veya ortak olmak için bize başvurduğunuzda, sizden ad soyad, yaş, cinsiyet, posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi, eğitim ve çalışma geçmişi, hobiler ve kredi kartı bilgileri gibi (“kişisel veriler”) kişisel anlamda tanımlayıcı bilgileri alıyoruz. Öğrenci olarak kayıt yaptırıyorsanız, farklı bilgiler de alabiliriz, örneğin sağlığınıza ait bilgiler alarak sizin için uygun bir aile yanı konaklama sunabiliriz.

Şayet 18 yaşının altında iseniz ebeveyn bilgilerini talep edebilir ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu sorgulatabiliriz.

 

2- Başvuru İşlemleri ve Süreç

Bilgi talebiyle bizlerle iletişime geçtikten sonra başvuru süreci başlar. Başvurunuz, danışmanlarımız tarafından verilen bilgiler eşliğinde vereceğiniz kararınızla birlikte devam eder veya sonlanır. Devam etmesi halinde, alınacak hizmete karar verildiğinde, danışmanlarımız tarafından gönderilmiş olan ön kayıt formunu doldurup iletmeniz gereklidir. Sonrasında Dublin ofisimizdeki danışmanlarımız kaydınızı gerçekleştirecek ve ilgili faturayı ileteceklerdir. Öğrenci, başvurusunu takip eden danışmanın göndermiş olduğu faturaya istenilen zamanda ödemeyi gerçekleştirmekle yükümlüdür, aksi taktirde herhangi bir bilgilendirme yapmadan zamanında ödeme gerçekleşmezse kaydı iptal olacaktır. Ödeme gerçekleştiğinde öğrenci dekontu danışmanına iletmelidir. Dekont iletildikten sonra vize işlemleri başlar. Danışman, öğrenciye vize ile ilgili tüm yardımcı dökümanları göndermek ve süreçte yardımcı olmakla yükümlüdür. Ödeme hesaba geçtiğinde kabul mektupları öğrenciye gönderilecektir. Vize için gerekli evraklar tamamlandığında öğrenci vize başvurusunu yapar ve sonucu danışmanına bildirir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler uçak biletlerini danışmanına iletir.

 

3- Para İade Politikası (Refund)

Para iadesi yalnızca vize reddi veya 15 gün önce bildirilen iptaller durumunda yapılmaktadır. Vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanmış öğrenci, banka bilgileri ve elçilikten gelen red mektubu ile danışmana iade talebinde bulunur. İade, ortalama 8 hafta içinde gerçekleşir. Kayıt olduğunuz okuldan yaklaşık 250€ ve konaklamadan 50€ depozito kesintisi dışında yapmış olduğunuz geri kalan ödeme size iade edilir. Bankalar, transfer ücreti kesintisi yapabilir. 

Vize reddi durumundaki iptallerde uygulanacak kesinti ücreti: 

  • CES (Centre of English Studies): 250€
  • DCU (Dublin City University): 200€
  • International House Dublin: kurs ücretinin %20'si
  • Diğer okulların kesintileri websitelerinde belirtilmiştir.

15 gün önceden bildiren iptallerde uygulanacak kesinti ücreti:

  • CES (Centre of English Studies): 250€
  • DCU (Dublin City University): 200€
  • International House Dublin: 70€
  • Diğer okulların kesintileri websitelerinde belirtilmiştir.

Okul ödemesinin tamamı yapılmadan, sadece 250€ depozito ödemesini gerçekleştiren kişilere kursa devam edemeyecek olmaları veya vazgeçmeleri durumunda herhangi bir iade gerçekleştirilmez. Depozito ödemeleri kayıt tarihinden itibaren 2 yıl saklı tutulacak olup, tekrar Eğitim İrlanda aracılığıyla herhangi bir kursa kayıt olmaya karar verdiklerinde hesaplarından düşülecektir.

 

4- Havaalanı Karşılama Hizmeti

Havaalanı karşılama hizmeti ücreti 50€’dur. Bu hizmet sadece hafta sonu (Cumartesi ve Pazar günü) verilebilmekte ve Dublin havaalanından öğrencinin konaklama yapacağı adrese kadar olan tek yönlü transfer için geçerlidir. Öğrenci Türkiye’ye döneceği zaman havaalanına transfer istiyorsa bunu ayrıca belirtmesi ve 50€ daha ödemesi gerekir. Öğrenci Dublin havaalanına vardığında, Türk danışmanlarımız öğrenciyi karşılayıp konaklama yapacağı yere götürmekle yükümlüdür. Havaalanı karşılaması talep eden tüm öğrencilerin, Dublin’e gitmeden önce mutlaka uçak biletlerini danışmanına iletmelidir.

 

5- Vize Danışmanlık Hizmeti

Eğitim İrlanda aracılığıyla okul kaydını yaptırmış öğrenciler, vize danışmanlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Eğitim İrlanda aracılığıyla daha önce İrlanda'da eğitim almış öğrenciler, ikinci kez İrlanda'da kendileri bir okula kayıt yaptırdıkları taktirde vize danışmanlık hizmeti talep ederlerse, 50€ hizmet bedeli ödemeleri gerekir. 

Okul kaydını kendileri tamamlamış olan öğrencilerin vize danışmanlık hizmeti talep etmeleri durumunda:
Kısa Dönem (13 haftaya kadar): 100€
Uzun Dönem (13 hafta ve üzeri): 200€ ödemeleri gerekir. 

Vize danışmanlık hizmetinde, danışmanlarımız öğrenciye vize için gerekli evrak listesi ve rehber dökümanları e-mail yoluyla gönderip bilgilendirme yapmak durumundadır. Vize danışmanlık ücreti, tercüme ücretleri, vize harcı, sigorta gibi ekstra ücretleri kapsamamaktadır.  

Banka transfer ücretleri öğrenci tarafından karşılanır. Belirtilen ücretler, kesinti olmadan Education State hesabına yatırılmalıdır. 

Vize reddi veya başvuru iptali durumlarında herhangi bir geri iade yapılmamaktadır. 

 

6- Faturalar

Öğrenci kayıt formunu gönderdikten sonra -şayet dil okulu kaydı ise- Eğitim İrlanda, öğrenciye okulun hesabına yatırılacak okul faturası ve Education State hesabına yatırılacak kalan ödeme (konaklama, karşılama, sigorta, kayıt ücreti, depozito..) faturası iletmekle yükümlüdür. Öğrenci, faturayı kontrol edip bilgi yanlışlığı varsa bunu danışmanına bildirmelidir. 


7- Konaklama

 

7.1. Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama ayarlanırken öğrencinin kayıt formunda belirtmiş olduğu özel talepler dikkate alınmaktadır. Bu özel taleplere en uygun aileye yerleştirme yapılır. Öğrencinin ailede minimum 2 hafta kalma zorunluluğu bulunmaktadır. Aileden memnun kalınmaması durumunda 2 hafta içinde aile değişikliği yapılabilmektedir. 

Öğrenci ödemeyi yaptıktan sonra iade söz konusu değildir. Aile yanı konaklamalarda kesintili iade yalnızca vize reddi durumunda geçerli olmaktadır. Vize reddi durumunda, 50€ kesinti yapılarak geri kalan tutar öğrenciye iade edilmektedir. 

 

7.2. Öğrenci Yurtları

Öğrencinin tercihine ve yurtların müsaitlik durumuna göre yurt kaydı alınmaktadır. Öğrenci yurtlarında ücretin dışında depozito ödemesi istenmektedir. Depozito iadesi, odada herhangi bir hasar veya eksik olmaması durumunda öğrenci ayrıldıkran sonra tamamen iade edilir. Vize reddi durumunda depozito dışındaki ücret geri iade edilir. 


 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Büyükdere Cad. Mecidiyeköy Meydan
Bentek İş Merkezi K:9/904, Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.