Eğitim İrlanda Dil Okulu Öğrencileri ile Cliffs of Moher ve Sörf Gezisi

Merhabalar, ben Eğitim İrlanda danışmanı Hilal Ölmez. Bugün size Eğitim İrlanda danışmanlığındaki dil okulu öğrencileri için gerçekleştirdiğimiz Sörf ve Cliffs of Moher gezisinden bahsedeceğim.

Bir Harry Potter hayranı olarak Harry Potter ve Melez Prens filminin de Cliffs of Moher’de çekildiğini bildiğimden bu gezi için ayrı bir heyecanlıydım ve benim için gezi geceden başladı öğrenciler için çeşitli alışverişler yiyecek hazırlama süreçleri derken sabah oldu ve yola koyulma zamanı geldi.

 

İrlanda'da Harry Potter'ın çekildiği Cliffs of Moher gezisi

 

Günlerden pazar hava şansımıza çok fazla açık değil ve biraz rüzgarlıydı. Sabah saat 10 gibi yola çıktık, öğrencilerimizden Yunus Emre gitarı ve güzel şarkılarıyla ile birlikte bize eşlik etti, böylelikle 2 buçuk-3 saatlik yol güle oynaya hızla geçti.

 

İrlanda'da dil okulu öğrencileri ile eğlenceli yolculuk gezi, irlanda da gezilecek yerler

 

Sonrada sörf yapacağımız yere Lahinch’e geldik, Cliffs of Mohere 10-15 dakika uzaklıktaki bu sahil Atlas okyanusunun en güzel kıyılarından bir tanesi. Suyun sıcaklığı 15 C ‘di bu İrlanda’ya göre bu sıcaklık çok fazlaymış aslında ama biz kızlar (Selen,Zeliha,Selma ve Ben) bu rüzgarda cesaret edemeyeceğiz diyerek güzel manzaralı Green adındaki bir kafeye oturup kahve içmeyi tercih ettik. Erkekler ise wetsuit ve sörflerini kaptıkları gibi denize daldılar.

 

İrlanda Galway'de dil okulu ingilizce öğrencileriyle sörf

 

Daha sonrasında Cliffs of Mohere geçtik. Cliffs of Moher’e geldiğimizde manzaranın en güzel olduğu tepeye çıkıp gözlerimi açtığımda gördüğüm manzaraya inanamadım. Falezlerin kenarındaki yolda yürürken okyanusun harika mavisi ve dalgalarının sesi falezlerin heybetiyle birleştiğinde mükemmel bir manzara oluşturuyordu. Hemen o anı kafama kazıyıp birkaç da fotoğraf çekildikten sonra (olmazsa olmaz) yürüyüşümüze devam ettik.

 

İrlanda cliffs of moher gezisi turu eğitim irlanda dil okulu öğrencileri ile

 

Kafamızı her çevirdiğimizde başka bir güzellik bizi karşılıyordu. Eğer sizin şansınıza hava çok rüzgârlı değilse ve yeterince de cesursanız kayalardan birine yaklaşıp yere uzanarak aşağı baktığınızda hem Atlantik Okyanusu’nun heybetli kayalara nasıl çarptığını görebilir hem de ne kadar yüksekte olduğunuzu kavrayabilirsiniz. Ancak şiddetli rüzgârlı havalarda yoldan ayrılıp uçuruma yakın yürümemeniz gerektiğini de hatırlatalım.

 

Cliffs of moher turu eğitim irlanda ücretsiz danışmanlık ingilizce dil okulu öğrencileri

 

Güneş kaybolup rüzgar şiddetini iyice arttırması ile birlikte tekrar yola koyulmak zorunda kaldık, tabi ki bu güzelliğe doymaya günler yetmez.İrlanda'da dil okulunda ingilizce öğrenirken bu güzellikleri de kaçırmayın derim. Cliffs of Moher'i İrlanda'ya dil okulu için gelen herkesin İrlanda'da gezilmesi gereken yerler listesine eklemesi gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle görmelisiniz. Bir sonraki gezi yazımızda görüşmek üzere :)

Herhangi bir sorunuz olursa bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir..

Mutlu Günler 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Büyükdere Cad. Mecidiyeköy Meydan
Bentek İş Merkezi K:9/904, Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.