İrlanda'da Banka Hesabı Açma

İrlanda`da Banka Hesabı Açma

İrlanda`ya uzun dönem ingilizce eğitimi almak için gelen öğrencilerin göçmenlik kartlarını (GNIB) alabilmeleri için en önemli hususlardan biri İrlanda`daki bir bankadan hesap açmaları ve minumum 3,000.00 Euro yatırmalarıdır.

İrlanda'da banka açma işlemi malesef Türkiye'deki gibi hızlı olmamaktadır. Hesap açabilmek icin öncelikle öğrencisi olduğunuz okulun anlaşmalı olduğu bankalarından birine karar vermelisiniz. Daha sonra okulunuzun international ofislerine gidip hesap açmak istediğinizi ve bunun için okulun ilgili bankaya mektup göndermesini talep etmeniz gerekmektedir.

Bu işlem süresini okulunuzdan teyit edebilirsiniz. Okul ilgili mektubu gönderdikten sonra pasaportunuz ve sigorta poliçeniz ile bankaya gidip hesap açma talebinizi bildirmeniz gerekiyor. Burada hatırlamanız gereken nokta, sigorta yaptırırken İrlanda'dan bir adres vermiş olmanız. Aksi takdirde banka yeniden sigorta yaptırmanızı isteyebilir. Bazı bankaların hesap açma işlemini sadece randevu ile yaptığını aklınızda bulundurmalısınız. Banka kaydınızı aldıktan sonra iki hafta gibi bir sürede adresinize banka kartınızı ve şifrenizi gönderiyor. Kart ve şifre aynı zamanda degil 1 hafta aralıklar ile gelecektir.

Kartınız ve şifreniz elinize ulaştıktan sonra paranızı hesaba yatırabilirsiniz. Para hesabınıza yattıktan sonra bankadan banka dökümünü talep etmeniz gerekmektedir. Bu dökümde hesabınızda minumum 3,000.00 Euro oldugu gözükmesi gerekmektedir vize almaya giderken evraklarınız arasında olması gereken evraklardan biridir.

 

İrlanda'da hangi bankalar var?

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bankalar sırasıyla Ulster Bank, AIB ve Bank of Ireland şeklindedir. Kuzey İrlanda merkezli olan Ulster Bank diğer iki İrlanda bankası kadar büyük olmasa da, en iyi online bankacılık sistemine sahip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların dışında diğer İrlanda bankaları EBS, KBC Bank, Permanent TSB'dir. Tüm bu bankalar İrlanda merkez bankası tarafından denetlenmektedir.

 

İrlanda'da Türk bankaları var mı?

İrlanda'da maalesef Türk bankası yok, açıkcası buna ihtiyaç da yok. İrlanda'da visa veya master card logolu tüm banka ve kredi kartlarını sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

 

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Etiketler

Burak bey Eğitim İrlanda yöneticisi ve aynı zamanda firmanın kurucusudur. 10 yıldır İrlanda'da yaşayan Burak bey, halen Dublin ofisinde çalışmaktadır.

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 353 892 236605
00 353 894 29 6543
00 353 899 72 2069

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Ayşehatun Çeşme Sk.
Parlak Plaza No:5 Kat:5 Daire:12 Ataşehir/İstanbul
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 90 216 380 96 91
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)
00 90 531 338 69 84

 HEMEN SİZİ ARAYALIM

 

Eğitim İrlanda İletişim

 

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.