İrlanda'da Doktora

İrlanda'da Doktora Eğitimi

İrlanda'da doktora yapabilmenin ilk şartı yeterli İngilizce seviyesine sahip olmak. İstenilen puan IELTS sınavından 6.5 yada TOEFL denkliği. Şayet İngilizceniz yeterli değilse İrlanda'da bir dil kursuna katılarak yeterli seviyeye ulaşabilirsiniz. Ekte İrlanda’nın en iyi dil okulu kampanyalarını bulabilirsiniz.

İrlanda’da da doktora eğitimi almak için öncelikle “research proposal/araştırma önerisi” olarak adlandırılan 2000 kelimelik araştırma önerinizin (tabiki İngilizce) olması gerekmektedir. İkinci etapta ise araştırma yapmak istediğiniz konu ile ilgili kendinize bir danışman hoca bulmanız gerekmektedir. Hocaların araştırma konularına ilgilendiginiz bölümlerin akademik kadro “academic staff” kısmından hocalar ile ilgili detaylara bakarak ulaşabilirsiniz. Daha sonra araştırma önerinizi ilgili hocalara gönderip (e-mail) danışmanlığınızı yapma talebinde bulunabilirsiniz. Hocanın sizi kabul etmesi durumunda başvuru aşamasına geçebilirsiniz.

 

Doktora Başvurusu

İrlanda’da üniversitesine göre başvuru şekli değişmektedir. Bazı okullara direk başvuru yapılabildiği gibi bazılarına ise http://www.pac.ie/ (Postgraduate application centre) adresinden başvuru yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler her üniversiteye ve bölüme göre değişkenlik gösterip gerek başvuracağınız okulun gerekse de http://www.pac.ie/ isimli siteden gerekli bilgileri elde edebilirsiniz. Başvurunuz bir komite tarafından değerlendirilip size dönüş yapılacaktır.

 

İrlanda’da doktora yapabileceğiniz üniversiteler:

Trinity College Dublin: http://www.tcd.ie/research/faculty/

Dublin City University: http://www4.dcu.ie/graduatestudies/postgrad-research.shtml

University College Dublin: http://www.ucd.ie/research/

Dublin Institute of Technology: http://www.dit.ie/researchandenterprise/graduateresearchschool/opportunities/

National University Ireland in Galway: http://www.nuigalway.ie/our-research/

University College Cork: http://www.ucc.ie/research/rio/

National University Ireland in Maynooth: http://research.nuim.ie/

Burak bey Eğitim İrlanda yöneticisi ve aynı zamanda firmanın kurucusudur. 10 yıldır İrlanda'da yaşayan Burak bey, halen Dublin ofisinde çalışmaktadır.

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 353 892 236605
00 353 894 29 6543
00 353 899 72 2069

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Ayşehatun Çeşme Sk.
Parlak Plaza No:5 Kat:5 Daire:12 Ataşehir/İstanbul
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 90 216 380 96 91
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)
00 90 531 338 69 84

 HEMEN SİZİ ARAYALIM

 

Eğitim İrlanda İletişim

 

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.