Cork’ta Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İrlanda’nın en büyük ikinci şehri olan Cork, dil eğitimi alacak öğrenciler için de giderek cazip hale gelmektedir. Peki Cork şehrini bu kadar cazip yapan nedir? Neden İrlanda Cork şehrini tercih etmeliyiz? İşte sizin için birkaç neden sıraladık…

1- Uygun Dil Okulu Fiyatları

Cork şehrindeki dil okulları, Dublin’deki okullara göre daha uygun fiyatlıdır. Hatta aynı okulun Dublin kampüsü ile Cork kampüsü fiyatları arasında bile oldukça fark vardır.
Örneğin, Griffith College Dublin kampüsünde 25 haftalık Work and Study programı 4000€ iken Cork kampüsünde bu program sadece 3300€.

2- Uygun Konaklama Fiyatları

Cork’ta yaşam ve konaklama Dublin’e göre çok daha uygundur. Dublin’de aile yanı konaklama haftalık 180-195€ civarında iken Cork’ta bu miktar 160-180€ civarındadır. Öğrenci yurdunda kalmak isteyenler için de seçenek hem daha fazla hem de daha ucuzdur.

3- Yerel Halkla Daha Fazla İletişim

Dublin’de özellikle yaz döneminde şehrin kalabalığı yorucu olabiliyor ve genellikle İrlandalılardan çok turistleri görüyorsunuz. Cork’ta ise yerel halk çoğunlukta olduğundan dolayı İrlandalılarla daha fazla iletişim halinde olabiliyorsunuz.

4- Oturum İzni Kolaylığı

İrlanda’da 3 aydan fazla kalacak öğrencilerin başvurduğu GNIB (IRP) oturum izni için Dublin’de yaklaşık 2 ay önceden randevu almak gerekirken, Cork’ta randevusuz işlem yapılabilmektedir. Bu sayede özellikle work and study programı kapsamında giden öğrenciler belgelerini teslim ettikten hemen sonra iş buldukları taktirde hemen çalışmaya başlayabiliyorlar. Saatlik asgari ücreti 10.10€’dur.

 

5- Dublin’e Ulaşım Kolaylığı

Başkent görülmeden, İrlanda’dan dönülmez diyorsanız o da kolay. Cork şehir merkezinden şehirlerarası otobüslerle yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Dublin’e varabilirsiniz.

Cork’taki Örnek Okul Fiyatları – 2020

*** İrlanda’da 2020 yılı dil okulu fiyatları ve ayrıntılı bilgi için bilgi istek formumuzu doldurun!

*** İrlanda’da eğitim, yaşam ve öğrenci izlenimleri hakkındaki youtube videolarımıza ulaşmak için buraya tıklayarak Youtube kanalımıza ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Menü