Cork Dil Okulu Fiyatları – 2020

İrlanda’da dil eğitimi almaya karar verdikten hemen sonra akla gelen ilk soru İrlanda’nın hangi şehrinde dil eğitimi almak istediğiniz olacaktır. Başkent Dublin’den sonra ilk akla gelen şehir olan Cork şehridir. Cork, İrlanda’nın en kalabalık 2.şehri olmakla birlikte nehir kıyısına konumlanmıştır. Cork şehri, ismini Galce dilindeki bataklık anlamına gelen “coarhe” kelimesinden almıştır.
125,00 kişilik bir nüfusa sahip olan Cork şehrinin deniz kıyısı, kanalları ve Lee Nehri sayesinde denizcilik ve deniz turizminde İrlanda’nın önde gelen şehirlerden biri haline gelmiştir. Cork Limanı dünyadaki en büyük doğal limanlardan biridir. Şehir, Vikingler tarafından ele geçirilmiş, İngiliz yönetimine geçmiş ve ardından İrlanda bağımsızlığı sürecinde önemli bir rol oynamıştır. Cork Müzik Okulu, Crawford Sanat ve Tasarım Koleji, Corcadorca Tiyatrosu, Everyman Palace Tiyatrosu ve Cork Film Festivali şehrin kültürel ve sanatsal bakımdan gelişmesine büyük destek olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra prestijli eğitim kuruluşları, çeşitli endüstriyel kuruluşlar ve turizm sektörüyle Cork, iş ve eğitim imkanları açısından zengindir.
Cork, başkent Dublin kadar kalabalık bir nüfusa sahip olmasa da kuşkusuz daha yerel öğeler barındıran gelişmiş bir şehirdir. Bu şehirde dil eğitimi almaya karar veren öğrencilerin gözündeki ilk artı da kuşkusuz bu olacaktır.

İrlanda Cork’da Dil Eğitimi Almak

Genel olarak Cork’da birçok dil eğitimi veren kurum yer almaktadır. Bu kurumlar, geniş kapasiteli alanları ve imkanları ile her yaş grubuna İngilizce dil eğitimi sağlamaktadır. Kaliteli eğitim anlayışı çerçevesinde, teorik derslerin yanı sıra, sportif aktiviteler, ücretli-ücretsiz hafta sonu ve hafta içi okul sonrası aktiviteleriyle de dil eğitimi pekiştirilmektedir. 2 haftadan 25 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Haftalık ders programına göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır.

Cork’da yabancı dil öğrenmek, diğer ülkelere göre daha kolaydır. İrlanda’nın sıcakkanlı insanları ve bölgeye gelen farklı kültürden insanlar sayesinde, sosyalleşerek, yabancı dilin pekişmesini sağlanmaktadır. Dil kursunun yanı sıra, eğitim dışında kalan zamanlarda, tarihi kenti, şehrin otantik dokularını görme ve gezme fırsatını bulabilirsiniz. Ayrıca İrlanda’nın meşhur lezzetlerini tadarak, eğlence mekanlarını da yakından görebilirsiniz.

** Cork’da dil eğitimi almanın avantajları hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz! 

İrlanda Cork’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

Uzun dönem yani 25 haftalık Work and Study programı ile İrlanda’ya geldiğinizde nerede olursanız olun, Cork şehri dahil yarı zamanlı çalışabilme imkanınız bulunmaktadır. Geldiğiniz tarih Mayıs – Ağustos ayı arasındaki 4 aylık sürece geldiğinde de full-time yani haftalık 40 saat çalışma imkanınız bulunmaktadır.

İrlanda Cork’da Ulaşım

Cork’da şehir içi ulaşımı oldukça sakindir. Genellikleöğrenciler tarafından otobüsler kullanılmaktadır. Çok fazla olmasa da Cork’un bazı bölgelerine otobüs ulaşmamaktadır. Bu durumlarda taksiyi kullanabilirsiniz. Bazı öğrenciler taksi duraklarında taksi beklerken durakda bekleyen kişilerle gidecekleri yön aynı güzergahda ise taksiyi paylaşıp ücreti de paylaşabiliyorlar.

Otobüsler, merkez bölgede daha fazla güzergâha yolculuk yapmaktadır. Cork İrlanda’nın büyük kentlerinden biri olarak, kentten 10 dakika uzaklıkta bir havaalanına sahiptir. Cork havaalanına indikten sonra şehir içine giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüsler, taksiye göre daha ekonomik olmaktadır. Tabii ki konfor ve tercihinize göre ulaşım araçlarından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

İrlanda Cork’da Konaklama ve Yaşam Masrafları

Cork’ta aylık ev kiralama ücreti 1000 – 1500€ arasında değişmektedir. Bir öğrenci olarak bu ev kirası pahalı olarak gözükse de Dublin’e kıyasla oldukça uygun fiyatlıdır. Tanımadığınız kişilerle ortak paylaşımlı, kalabalık evlere çıkmak yerine, 2-3 arkadaş anlaşıp ücreti bölüşüp bir ev kiralamak daha konforlu olabilir.

Cork’da tek kullanımlık toplu taşıma bileti 2€’dur. Yine Dublin’e kıyasla daha ucuz olsa da, kişiye özel öğrenci otobüs ulaşım kartı çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır. Her şeyin 1.5 – 2€ olduğu marketlerde sandviç ve dürüm gibi yemeklerin var olduğunu söyleyecek de olursak Cork’da günlük masrafınız oldukça düşük olacaktır. İhtiyaçlar doğrultusunda harcamaları hesapladığımızda haftalık cep harçlığı olarak 20€ yeterli olacaktır. (tabii ki kişisel zevkler ve beklentileri dışarıda tutarak verilen bir rakam)

Cork Dil Okulu Fiyatları – 2020

Cork English Academy Dil Okulu 

Cork English College Dil Okulu

ACET Cork Dil Okulu

DİPNOT: Güncel kampanya ve detaylar hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayın!

DİPNOT: Mevcut fiyatlar 2020 yılı fiyatları baz alınarak güncellenmiştir.  Detaylı bilgi almak için bize u

*** İrlanda’da 2020 yılı dil okulu fiyatları ve ayrıntılı bilgi için bilgi istek formumuzu doldurun!

*** İrlanda’da eğitim, yaşam ve öğrenci izlenimleri hakkındaki youtube videolarımıza ulaşmak için buraya tıklayarak Youtube kanalımıza ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Menü