Ucuza dil öğrenirken para kazanma fırsatını yakalayın ucuza-dil-öğrenirken-para-da-kazanın

İrlanda'da Hem Ucuza Dil Öğrenip Hem Para Kazanın

 

Öğrenciler başta olmak üzere çalışanlarında iş hayatında yükselebilmek için yurtdışında dil eğitimi almanın yollarını aramakta. Ancak kur farkından dolayı okulun ücretini ödeyebilseler dahi yurt dışında konaklama vb. diğer ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceklerini düşünüyorlar. Böylece akıllarda hem dil eğitimi alıp hemde çalışabilir miyim sorusu belirmeye başlıyor. İrlanda’da ucuza dil öğrenip, para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Çoğu ülkenin aksine, İrlanda dil okuluna gelen öğrencilere çalışma izni vermektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey minimum 25 haftalık bir dil eğitimine kayıt yaptırmak!

 

25 Haftalık Dil Eğitimi Ücreti Ne Kadar?

25 haftalık dil eğitimi programına verdiğimiz isim Work & Study’dir. Amerika’daki Work &Travel programının aksine Work & Study ile hem dil öğrenip hem de para kazanabilirsiniz. Buradan Work and Travel ile alakalı yazımıza ulaşabileceğiniz gibi . Buradan da Work & Study programının fiyatlarına da ulaşabilirsiniz. Fiyatlarda 4 haftalık konaklama ücretini de görebilirsiniz. Çünkü; vize işlemleri için ilk 4 haftayı zorunlu tutmaktayız. Ayrıca konaklama rezervasyonları haftalık olarak yapıldığı için fiyatlar aylık değil de haftalık olarak belirtilmektedir.

İrlanda'da Dil eğitimi alırken para kazanmak

 

Okul Ücreti Dışındaki Maliyetler;

  • Vize ücreti: 82€ + 10€ (kargo ücreti)
  • Gİdiş Dönüş Uçak biletleri (yaklaşık) : 300€
  • Vize için sağlık seyahat sigortası (yaklaşık): 40€
  • IRP - Oturum İzni (GNIB): 300€
  • Vize için tercüme ücreti (sayfa başı) : 30 TL (Eğitim İrlanda’ya özel)
  • Havaalanı karşılama (Türk danışman tarafından): 50€ (Eğitim İrlanda’ya özel)

 

İrlanda’da Aylık Ne Kadar Kazanabilirim?

25 haftalık bir dil eğitimine kayıt yaptıran herkes İrlanda’da part-time çalışma hakkına sahip olmaktadır. İrlanda ‘da part-time çalışma süresi haftada maksimum 20 saat olarak belirtilmiştir ve kazancınız saatlik hesaplanır. İrlanda’da saatlik asgari ücret 9.80 €’dur. Böylece haftada 20 saat çalışarak ayda 800€ civarında bir gelir elde edebilirsiniz. Hatta işveren ile iyi ilişkiler sonucunda çalışma saatlerinizi arttırabilirsiniz. Fazla çalışma sonucunda küçük bir vergi kesintisine uğrayacağınızı unutmayınız.


Tatil Dönemlerinde Full-Time Çalışabilir miyim?

Yaz döneminde İrlanda'da eğitim gören öğrencilerin evlerine geri dönmeleri ciddi bir işgücü açığını ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle part-time çalışma hakkınızı yaz döneminde full-time olarak değiştirebilirsiniz.

Christmas, Aralık ayına denk gelen ve İrlandalılar için çok önemli bir dini bayramdır. Yaz döneminde olduğu gibi dil okullarının da tatil vermesi, yerli halkın çalışmak istememesi ayrıca ülkeye gelen turist sayısının da artış göstermesi üzerine 1-2 hafta arasında değişen bu tatil döneminde part-time çalışma hakkınızı full-time olarak değiştirebilirsiniz.

 

İRlanda'da öğrenci olarak para kazanmak

 

Normal zamanlarda yukarıda belirttiğimiz gibi haftada 20 saatten fazladan çalışmanız durumunda vergi kesintisine uğrarsınız. Ancak yaz döneminde ve Christmas döneminde full-time yasal çalışma hakkınız olduğundan haftada 40 saatin üstüne çıkmadığınız sürece herhangi bir vergi kesintisine uğramazsınız.

 

Yaz Döneminde ve Christmas Tatilinde Dil Okuluna Ara Verebiliyor muyum?

 

İrlanda'da dil eğitimi almak

 

Bildiğiniz gibi Christmas özel bir dini bayramdır. Bu nedenle okullarda size ders veren hocaların da tatil yaptığını düşünürsek, dil eğitimi aldığınız okul da tatile girecektir. Her okulun verdiği tatil süresi değişkenlik gösterse de ortalama 1-2 hafta sürmektedir. Yaz döneminde şayet full-time çalışmak isterseniz okulunuzu dondurabilirsiniz. Böylece okulunuza kısa bir ara vererek hem derslerinizi boşlamamış hem de para da kazanmış olursunuz.

 

Tatil Yapmak Sizin de Hakkınız!

25 haftalık bir dil eğitimi programını hiç ara vermeden tamamladınız, çalışarak para da kazandınız. Ancak hiç dinlenme fırsatı bulamadınız ve tatil yapmak sizin de hakkınız! Bu nedenle 25 haftalık dil eğitimi programınızı tamamladıktan sonra 2 ay da tatil hakkına sahip oluyorsunuz.

 

 egitim irlanda on kayit

 ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:309
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.