İrlanda’da İş Garantili Dil Okulları 

İrlanda’da Çalışma İzni

İrlanda’da 25 hafta bir dil okuluna (Work & Study) kayıt olduğunuzda haftada en az 20 saat part time çalışma izniniz oluyor. İrlanda’ya gelen öğrenciler GNIB kartı işlerini hallettikten ve PPS numarası aldıktan sonra işlerine başlayabiliyorlar. Aynı zamanda tatil günlerinde ve ve yaz tatilinde İrlanda’da 40 saat full time çalışma iznine sahip olup full time da çalışabiliyorsunuz.

İrlanda’da Work and Study Nedir?

İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna kayıt olan öğrencilere verilen 25 hafta part time ve 40 saat full time olarak İrlanda’da çalışma izni verilir. Toplanda 32 hafta İrlanda’da oturum iznine sahip olan öğrenciler hem İrlanda’da çalışıp para kazanır hem de dil okuluna gidip İngilizcelerini geliştirirler. Bu programın bir diğer adı ise Work & Study (oku ve çalış) programıdır.

*** Work and Study hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

İrlanda’da İş Bulmak

İrlanda’da dil okuluna gelirken iş bulmak öğrencilerin kafasında her zaman bir soru işaretidir. Ortalama olarak öğrencilerin 1-2 ay içerisinde iş buldukları gözlenmektedir. Öğrenciyken yapılabilecek part time işler genellikle hizmet sektöründe olmaktadır. İrlanda’ya gelirken iş konusunu çok fazla önemsiyorsanız ve benim işim garanti olsun diyorsanız, iş garantisi veren dil okullarına başvurabilirsiniz. 

İşte iş garantisi veren kaliteli dil okulları;

1. Berlitz Dil Okulu

Berlitz Dublin dil okulunda en az 25 Hafta ingilizce kursuna kayıt olup, minimum B1 seviyesinde ingilizcesi olan öğrencilere Turizm alanında %100 iş garantisi sunuyor.

BERLİTZ Dil Okulu hakkında daha fazla bilgi içi tıklayın!

2. ISE Dil Okulu

International School of English (ISE) dil okulundan 25 hafta ve üzeri kursa kayıt olan öğrencilere özel ücretli staj imkanı. Eğitiminizi tamamladıktan sonra hem staj tecrübesi edinip hem de para kazanabilirsiniz.

ISE Dil Okulu hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

3. ELI Droghede Şubesi

ELI akademik yıl programına kayıtlı olan öğrenciler, kurs boyunca haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptirler. Haziran – Eylül ve 15 Aralık – 15 Ocak tarihleri arasında ise haftada 40 saat, tam gün çalışma hakkına sahiptirler.

ELI Dil Okulu hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

1) İrlanda’da Work and Study kampanyası için başvuru kriterleri nelerdir ?

  • Dil Okullarında 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alacak/alıyor olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Yukarıda belirtilen staj alanlarına ait iş/staj tecrübesi bulunması.

2) Ödenecek Maaş Ne Kadar ?

Ödemeler saatlik olarak hesaplanmaktadır. Minimum asgari saatlik ücret uygulanacak olup, saatlik 9.80€ maaş ödemesi yapılacaktır.

3) Çalışma Süresi Ne Uzunlukta ?

  • Work and Study programı ile minimum 4 hafta, maksimum 32 hafta çalışma imkanı sunulmaktadır.

4) Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

  • Europass formatında İngilizce CV
  • Europass formatından İngilizce motivasyon mektubu
  • Pasaportun resimli sayfasının fotokopisi
  • NOT: Email içinde çalışmaya başlamayı planladığınız tarih ve süre ile, hangi alanda çalışmak istediğinizi belirtmeniz gereklidir
  • Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kayıt formunuz ile birlikte bilgi@egitimirlanda.com adresine e-mail atmanız yeterlidir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda’daki dil okulu fiyatları okuldan okula, program tipi ve program uzunluğuna göre farklılık göstermektedir. İrlanda’da dil okulu fiyatları için tıklayın! Daha fazla bilgi, ücretsiz bütçeye göre teklif planlaması ve her şey dahil masraf hesaplaması için ise mutlaka bizimle iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir

Menü