İrlanda’da Dil Eğitimi Almak

Yaz tatilini değerlendirmek için dil okuluna gitmeye karar verdim ve ailemle birlikte yurtdışı dil okulları hakkında bir araştırma yaparken Eğitim İrlanda ailesi ile tanıştık. Eğitim İrlanda aracılığı ile kendime en uygun dil okulunu seçtim ve Oscars International dil okuluna kayıt yaptırdım. Dil okulunun konumu oldukça güzeldi. Dublin şehir merkezine yakın olması çok büyük avantajdı ve Eğitim kalitesi bence oldukça güzeldi hocaların %80 eğlenceli sempatik ve dersi sıkmadan anlatıyorlardı.

Oscars International House ve Dublin

Oscars International dil okulu yaz döneminde öğrencilere çeşitli aktiviteler ve sosyal imkanlar düzenliyordu. Farklı tarzlarda düzenlenen etkinlikler her kesime hitap eder şekildeydi.Ben piknik, doğa gezileri ve yeni lokasyonlar görmeyi severim okulun yaptığı bu etkinlikler benim hoşuma gitmişti. Özellikle Cliffs of Moher gezisine kesinlikle katılmalısınız. Dublin ise harika bir yer. Tarihi binaları, şehir planlaması ve doğası ile çok güzel bir şehir. Ben yaz döneminde Dublin de olduğum için hava güneşli ve sıcaktı. Çok keyifli zaman geçirdim.

İrlanda’da Aile Yanı Konaklama

Ben aile yanı konaklamayı tercih ettim. Ailem çok sıcakkanlı ve sempatikti son günüme kadar hep yanımda oldular,bir şeye ihtiyacım olduğunda hep desteklediler. Birlikte gezdik, eğlendik. Aile yanı konaklama sayesinde ailemle iletişim kurup ingilizcemi geliştirme fırsatı buldum.

İrlanda’da Sevmediğim Durumlar

Sınıfımda 10 tane Brezilyalı vardı bu durum hoş değildi. İrlanda’da çok fazla Brezilyalı bulunması beni rahatsız etmişti..

İrlanda’ya gelecek öğrencilere verebileceğin 3 tavsiye?

Kesinlikle Cliss of Moher gibi doğa güzellikleri olan her yeri gezin
Okul sonrası Meetup uygulaması ile kendinize uygun aktivitelere gidip insanlar ile sosyalleşin
Kesinlikle brezilyalı arkadaş edinmeyin.

YASİR BURAK AKKAYA

İlginizi Çekebilir

Menü