Aile Yanı Konaklama

İRLANDA'DA AİLE YANI KONAKLAMA


Yurt dışında dil öğrenirken yeni bir aileye mensup olmak ister misiniz?

Yurt dışına dil eğitimi almaya gelirken öğrencilerin en çok merak ettiği şeylerin başında şüphesiz ki konaklama geliyor. Bunun için aile yanı konaklama adeta biçilmiş kaftan!

Eğitim İrlanda ile yurt dışında dil öğrenirken, aileniz olsun!

İrlanda’da ve yurt dışında dil eğitimi alan öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi de aile yanı yani ”host family”dir. Aile yanı konaklama dil eğitimi sırasında öğrencilere düzenli bir yaşam, güvenli bir konaklama, İrlanda kültürünü tanıma ve İngilizce pratik yapma imkanı sunmaktadır. Biz de Eğitim İrlanda ailesi olarak evlerin ortamını inceleyip, aileler ile yüz yüze görüşmeler yaptıktan sonra onlarla çalışıp çalışmayacağımıza karar veriyoruz. Yapmış olduğumuz görüşmelerde Türkiye’den gelecek öğrencilerin hassas olabileceği konuları da açık bir şekilde dile getiriyoruz. 

Eğitim İrlanda’ya özel ÜCRETSİZ konaklama ayarlama.(Normal fiyatı:80 €)

 

İrlanda'da Aile Yanı Konaklama Fiyatları (Haftalık)

Oda Tipi Diğer Dönemler Yaz Dönemi-Christmas Tatili
Çift Kişilik Oda 175 Euro 195 Euro
Tek Kişilik Oda 190Euro 205 Euro
Tek Kişilik Özel Banyolu (Ensuite) Oda 230 Euro 250 Euro
Konaklama Ayarlama Ücretsiz
Yaz Dönemi  Haziran - Temmuz - Ağustos 
Christmas Tatili 21 Aralık - 6 Ocak arasındaki tarihlrt

Gecelik konaklama fiyatı Eylül Haziran ayları arasında 30 Euro, Haziran Eylül ayları arasında 35 Eurodur. 

İrlanda da Aile yanı Konaklama bize ne gibi imkanlar sunuyor?

 

1-Düzenli Bir yaşam:

Kalacağınız evde yaşayan ailenin hayatı ile uyum içerisinde yaşayacağınız için size düzenli bir yaşam imkanı sunmaktadır. Bunun anlamı evin ve ailenin kendine özgü ev kuralları olabilir. (Örneğin gece belli bir saatten önce evde olma gibi.)

 

2-İngilizce Pratik imkanı :

Aile yanı öğrencilere yurda gidip odaya çekilmektense sadece bir “Merhaba, nasılsınız?”, “Gününüz nasıl geçti?“ gibi basit günlük cümlelerle bile kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam sunuyor. Öğrencilerimiz akşam eve geldiklerinde okulda öğrendikleri yeni bir kelimeyi sadece bir cümle içinde bile kullandıklarında onlar için çok verimli olduğunu söylüyorlar. Tabi ki bu ailelerimizin kendi yaşamı ve yaşam tarzı olduğunu da unutmamak gerekmektedir, kendi ailemizle bile her gün uzun uzun konuşma fırsatı bulamıyoruz bu yüzden 7-24 hiç kimseden bizimle ingilizce konuşmasını bekleyemeyiz. Aile yanında konaklarken ailenin kendi toplanma zamanlarına (yemek vs gibi) dikkat edersek konuşacak oldukça fazla zaman bulabiliriz, bunun yanı sıra her gün ufak bir diyalog konusu oluşturup sohbet etmeye çalışabiliriz. Bu tamamen aileye, sizin samimiyetinize ve kuracağınız uyuma göre farklılık gösterebilir.

 

3-Yemek İmkanı :

Aile yanı konaklama seçeneğinin en büyük avantajlarından bir tanesi de yemek imkanıdır. Yurtta kalan öğrenciler kendi yemeğini kendi yapmak zorunda kalırken sizin yemek ve alışveriş gibi bir derdiniz olmaması çok büyük bir rahatlık sağlıyor. Hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere 2 öğün, hafta sonu ise 3 öğün yemek verilmektedir. Aile ile aranızda kurduğunuz samimiyet ve onların yaşam tarzına göre bazı aileler mutfak kullanımına da izin verebiliyor. Fakat hepsi için geçerli olmadığını da unutmamalıyız. Eğer kendiniz yemek yapmayı seviyorsanız ve ya çok yemek seçiyorsanız yurt seçeneğini de değerlendirmeniz de fayda var.

Yemek konusunda hassasiyeleriniz varsa (vejeteryan, helal et vs) bunu mutlaka danışmanınıza önceden bildirmeniz gerekmektedir.

 

4-Tek veya Çift kişilik odalar :

Aile yanı konaklamada tek ve çift kişilik odalar tercih edilebiliyor olsa da çift kişilik oda seçeneğinin çok düşük miktarda olduğunu söyleyebiliriz.

 

Diğer imkanlar

Çamaşır yıkama: Her ailenin belli bir çamaşır yıkama günü olabilmekte ve öğrenciler buna uymak zorundadır. Bazı aileler ütü konusunda da öğrencilere yardımcı olmaktadır ama bu tüm aileler için geçerli değildir.

 

Okulların ayarladığı aileler:

Eğitim İrlanda olarak yoğunluktan dolayı bazı dönemlerde istediğimiz formatta aile bulmakta zorluk çekebiliyoruz. Şayet size istediğiniz formatta bir aile bulamazsak, bu isteği kayıt olduğunuz okuldan talep edebiliriz. Okulların konaklama ayarlama ücreti bulunduğunu ve haftalık konaklama fiyatlarının fark edebileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

 

Sıkca Sorulan Sorular

 

1-Konaklama okula ne kadar uzak olacak?

İrlanda'da genelde insanlar müstakil dubleks evlerde yaşamaktadırlar. Bu evler şehir merkezine 5-10 km uzaklıktadır. Öğrenciler İrlanda'da gidecekleri dil okuluna bir vasıta ile ulaşabilirler. Bu yolculuk ailenin evinin konumuna göre 25-60 dk arasında değişmektedir. Dublin'de otobüslerde internet olduğu için bu vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

 

2-Kendime ait anahtarım olacak mı?

Evet aileler öğrencilere geldikleri ilk gün anahtarın bir kopyasını vermektedir.

 

3-Eve giriş çıkış saatleri var mı?

Birçok ailenin bu konuda kuralları olabilir. Yani istediğiniz gibi eve gece 2-3 de gelemeyebilirsiniz.

 

4-Mutfakta kendim yemek pişirebilir miyim?

Bu aileleden aileye değişmektedir. Bazı aileler bu konuda öğrencilere müsade etmektedir bazıları ise katı olabilmektedir.

 

5-Evde başka öğrenci olacak mı?

Şayet ailenin başka müsait bir odası varsa bu odayı da başka bir öğrenciye kiraya verebilir ancak bu öğrenci aynı milletten olmayacaktır.

 

Bu kategoriden diğerleri: « İrlanda'da Oda/Ev Kiralama

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.