Centre of English Studies (CES) – İrlanda Dil Okulu

İrlanda’daki Resmi IELTS sınav merkezi.

İrlanda’daki Resmi IELTS sınav merkezi. İrlanda’da İngilizce öğrenmek için bir diğer seçenek de CES’ tir. 40 seneyi aşkın deneyimi, birbirinden güzel ve modern sınıfları, öğrencilerine sundukları müthiş olanakları ve kaliteli eğitim kadrosu ile Centre of English Studies (CES) İngiltere ve İrlanda’da dil eğitimi için en kaliteli seçenekler arasında yer almaktadır.

Star Language School of Europe ve Language Travel Magazine ödüllerini almış okulun (ayrıca bu ödüllere 4 sene üst üste aday olan tek İrlanda okuludur.) 4 adet merkezi bulunmaktadır. Bunlardan üçü İngiltere’de (Wimbledon, Worthing ve Brighton) biri ise İrlanda’ da bulunmaktadır (Dublin).

İngilizce öğrenmek için tercih edebileceğiniz en kaliteli seçeneklerden biridir. Şehir merkezine yakın konumu ile CES, Dublin şehir merkezinde yer alan en köklü okullardan biridir. 4 binası ve 50’nin üzerinde sınıfı ile hizmet vermektedir.

KURSLAR:

1) Standart Genel İngilizce Kursu

CES okullarımızda en çok tercih edilen kurstur. Standart Genel İngilizce Kursu Pazartesiden Cuma’ya her gün sabah saatlerinde yapılmaktadır böylelikle öğleden sonraları Sosyal Aktivite programlarına katılabilir öğrenciler. CES Online e-öğrenim platformumuza girebilir ya da Kişisel Erişim merkezlerimizde vakit geçirme şansınız da var.

Sabah dersleri 2’ye ayrılır ve genellikle 2 farklı öğretmen tarafından yürütülür. (İngiltere ve İrlanda’ da) Dersler İngilizce bilginizi geliştirmeyi amaçlar bu nedenle ağırlıklı olarak kelime bilginizi geliştirme ve gramer altyapınızı oluşturmaya odaklanır böylece ihtiyacınız olan İngilizce seviyesine ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda dersler; konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere 4 ana bölüme odaklanarak sizin iletişim kurma becerinizi ve akıcılığınızı da arttırmayı amaçlar. Bütün bunlara ilave, özel olarak telaffuz zorlukları üzerine çalışılır ve günlük hayatta kullanacağınız İngilizce üzerinde de çalışılır.

2) Standart Genel İngilizce Öğleden Sonra Kursu (SGEPM)

Bu, Dublin şubesinde mevcut olan yepyeni bir bütçe kursudur

Standart Genel İngilizce Öğleden Sonra Kursu, pazartesiden cumaya her öğleden sonra gerçekleşir; Sabah Sosyal Programımıza katılmak veya şehri kendi başınıza keşfetmek için sizi özgür bırakıyor. Öğleden sonra dersleriniz, genellikle iki farklı öğretmen tarafından verilen iki bölüme ayrılır.

Dersler, öncelikle kelime dağarcığınızı artırmasına ve dilbilgisini geliştirmenize yardımcı olmaya odaklanarak, dil bilginizi geliştirmeye odaklanır, böylece ihtiyacınız olan doğruluk seviyelerine ulaşırsınız. Dersler ayrıca konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere dört beceriye odaklanarak genel iletişimsel yeterliliği ve akıcılığınızı geliştirmeye çalışır.

Buna ek olarak, belirli telaffuz zorlukları üzerinde çalışacak ve gerçek yaşam durumlarında kullandığınız dil aralığını genişletebilirsiniz.

NOT: Lütfen bu kursun Güney Amerikalı (Brezilya / Meksika) müşterilerimiz arasında son derece popüler olduğunu unutmayın, bu nedenle sınıfların sabah sınıflarımızdan çok daha sınırlı bir milliyet karışımına sahip olacağını unutmayın.

Öğrenciler, özel bir SGEPM sosyal ve kültürel programına ve ayrıca CES’in düzenli Cumartesi veya hafta sonu turlarına erişim hakkına sahip olacaklar.

Sabahları Coppinger Row’ da (özel SGEPM merkezimiz) 09.30 – 11am ve 11.30 – 12.30 saatleri arasında kullanılabilen daha küçük bir kendi kendine erişim merkezi vardır.

3) Tam Zamanlı IELTS Hazırlık

IELTS Hazırlık Programı ile hedeflenen IELTS puanına ulaşan yüzlerce öğrenci arasına katılabilirsiniz. Bu program, IELTS Testinde ortaya çıkan temel görevler ve konu alanlarında İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisi geliştirir.

Bu kurs, öğrencilerin İngilizcesini geliştirmeye ve sınav tekniklerini geliştirmeye odaklanır ve IELTS Testinin dört bölümünü de bütünleştirir: Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma. Yoğun test alıştırması bileşeni, testin formatına aşina olmanızı sağlar ve size belirli bir süre içinde bir dizi test çözme stratejisi uygulama fırsatı sunar. Her haftanın sonunda öğrenciler, sınav koşullarında IELTS sınavının bir bölümüne girebilir.

IELTS dersleri konu tabanlıdır ve ders kitabı içeriğinin yanı sıra öğrenci eğitimi ve sınav tekniklerini takip eder.

Hızlı ve kalıcı ilerleme kaydetmeniz için öğretmenlerinizden uzman eğitimi ve sürekli geri bildirim alacaksınız. CES Çevrimiçi Öğrenme Platformuna erişim ile, konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için çalışmalarınızı planlayabileceksiniz.

4) Kombinasyon Kurslarımız

Kombinasyon kurslarında sabah saatlerinde Standart Genel İngilizce kursunu takip ediyor, hafta içi iki gün öğleden sonraları da birebir özel ders alıyorsunuz. Bu program tamamen bireysel olarak sizin ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmıştır böylece öğretmeninizle birlikte sizin özel olarak tercih ettiğiniz İngilizce alanlarına ağırlık verme şansınız olacak.

Kursundan önce ya da ilk özel dersinizde öğretmeninizle birlikte hangi alanlarda çalışmak istediğinizi bildirebileceğiniz bir İhtiyaç Analizi formu dolduracaksınız. Bu form sayesinde öğretmeniniz sizin ihtiyacınıza göre programınızı oluşturabilir ve kursunuz süresince en iyi eğitimi aldığınızdan emin olacaktır.

5) Profesyoneller İçin İngilizce (Birebir Özel Ders)

CES  iş ve işletme İngilizcesi konusunda profesyonellere ve yöneticilere çeşitli bir çok alanda kurs sunma konusunda oldukça deneyimli. Kariyerinize ve sosyal bağlantılarınızda karşılaştıklarınıza uygun olarak birebir özel İngilizce dersi alacaksınız böylece size modern iş dünyasında etkili iletişim kurmanız için ihtiyacınız olacak kelime bilgisine ve özgüvene sahip olacaksınız

Yönetici Kursları:

Bu kursumuz kısa zamanda maksimum ilerlemeyi sağlamak isteyen iş insanları, yöneticiler ve profesyoneller için tasarlanmıştır. Her kurs katılımcının bireysel ihtiyaçlarını göre hedeflerini karşılamak için hazırlanmıştır. Kurslarına başlamadan önce öğrenciler kendileri için en etkili kursu hazırlanabilmesi için CES İhtiyaç Analizi formunu doldururlar. Öğretmeniniz sizinle kursunun detayları ile ilgili tekrar görüşür ve arzu ederseniz kursunuzun içerik ve konusunu değiştirebilirsiniz.

Tıp Personeli Kursları:

Kurs içerikleri şunlardır; uluslararası konferanslara katılım, konferanslarda konuşma yapma ve medical makale yazma, toplantılar, röportajlar ve doktor ile hemşireler için uygun kelime bilgileri ve terimler.

Havacılık Personeli Kursları:

Havacılık doğru bir terminoloji ve temiz bir iletişim gerektiren bir meslektir. Hava control personellerine, pilotlara ve havalimanı yöneticilerine kelime ve konuşma dersleri sunuyor.

6) İş Deneyimi Programı (Maaşsız)

Bu kurs, iş hayatında deneyimlerini artırmak isterken aynı zamanda İngilizcelerini de geliştirmek isteyenler için idealdir. Bu deneyim sayesinde uluslararası iş ortamını daha iyi anlayabilirsiniz.

İş Deneyimi kursumuz üniversite öğrencileri, mezunlar ve 18 yaşından büyük genç iş insanları için uygundur ve minimum B1 seviye İngilizce gerektirir.

İş deneyiminize başlamadan önce CES ile en az 4 hafta bir kurs almanız gerekir sonrasında 4 haftadan 6 aya kadar olan iş deneyiminize başlayabilirsiniz.

7) Genel İngilizce + İş İngilizcesi

Bu kurs iş hayatında iletişim kurma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır.

Öğrenciler sabah saatlerinde Standart Genel İngilizce kursuna katılırlar aynı zamanda öğleden sonra derslerinde de aşağıdaki alanlarda İş İngilizcesine yönelik dersler alırlar.

 • Toplantılar ve tartışmalar
 • Sosyalleşme ve seyahat
 • Sözlü ve yazılı sunumlar
 • Rakamları analiz etme ve trendleri tanımlama
 • Satış / pazarlama / reklamcılık
 • Kültürel farklılıkları anlama
 • Yazılı iletişim

8) Online Mesleki İngilizce Dili (OET)

OET, Mesleki İngilizce Dil Testidir, İngiltere ve İrlanda’ daki sağlık profesyonelleri için İngilizce dil testidir.

OET, doktorlar, hemşireler, diş hekimleri ve yardımcı sağlık profesyonelleri dahil olmak üzere uluslararası profesyonellerin tıbbi İngilizce becerilerini değerlendirmek için devlet sağlık kuruluşları tarafından tanınan bir klinik İngilizce testidir.

 

Neden OET Almalısınız?

OET, tıbbi senaryolarda etkili bir şekilde iletişim kurma, sevk mektubu yazma, hasta konsültasyonunu anlama veya bir tıp dergisinden alınan bir metni takip etme dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık hizmetleri İngilizcesini test eder.

OET Konuşma ve Yazma belgeleri mesleğe özeldir. Bu nedenle bir doktor veya hemşire, hastalarla farklı senaryolarda uğraşan rol oyunlarına katılır veya profesyonel kapasitelerinde bir sevk mektubu yazar.

Test edilen dil hedeflenmiş ve alakalıdır. Sınava hazırlanmanın tıp uzmanları ve İngilizce çalışırken yetenekleri ve özgüvenleri üzerinde oldukça olumlu bir etkisi vardır. İngilizce konuşulan bir sağlık ortamında çalışmaya hazırlanın.

Tıp İngilizcesi ve OET Testi Hazırlığı:

Kurs ayrıca doktorlar için Mesleki İngilizce Testi (OET) gibi uluslararası bir tıbbi İngilizce testi için mükemmel bir hazırlıktır.

Kurs; tıbbi terminolojiyi, hastalarla klinik etkileşimleri, hastane İngilizcesini ve telaffuz, makale okuma ve profesyonel yazma dahil olmak üzere çok çeşitli iletişim becerilerini kapsar.

OET hakkında daha fazla bilgi için buradaki (occupationalenglishtest.org) sayfasına bakabilirsiniz.

9) Celta - Öğretmen Eğitimi

CES, 40 yılı aşkın deneyime sahip çok ödüllü bir İngilizce dil okuludur. CES İrlanda, Birleşik Krallık ve Kanada’da bulunur ve Öğretmen Eğitimi ve sınav kurslarında pazar lideridir.

Cambridge CELTA kursumuz, EFL mesleğine girmek isteyenler için hizmet öncesi eğitim sağlar. Kurslar, tüm katılımcılara rehberlik, destek ve geri bildirim sağlamak için çevrimiçi olarak çalışan yüksek nitelikli ve deneyimli öğretmenlerden oluşan bir ekip tarafından verilmektedir.

Tam zamanlı çevrimiçi CELTA kursu (4 hafta)

Pazartesiden Cumaya: 09:00 – 17:00

Bu, adayları hem normal bir sınıfta hem de çevrimiçi bir sınıfta öğrenmeye hazırlayan, tamamen akredite edilmiş 4 haftalık yoğun bir çevrimiçi kurstur. Kurs Pazartesi’den Cuma’ya (9:00 – 17:00 (GMT) arasında gerçekleşir.

Eğitmenlerimiz tarafından Zoom platformu aracılığıyla her sabah etkileşimli ve pratik bir şekilde iki oturum verilir. Bu oturumlar, adayların bilgileri edinmelerine ve uygulamaya koymalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. ve çevrimiçi bir sınıfta olduğu kadar normal bir sınıf ortamında öğretim yaparken ihtiyaç duyulan teknikler.

Ayrıca her sabah öğretmenlerimizin Öğretmenlik Uygulaması için nasıl hazırlanacağı ve planlanacağı konusunda rehberlik verdiği bir hazırlık zamanı vardır. Normal bir yüz yüze CELTA gibi, adayların 40 ila 60 dakika süren derslerle 6 saatlik Öğretmenlik Uygulaması tamamlamaları gerekir. Bu, kursta her öğleden sonra, adaylar Zoom platformu aracılığıyla dünyanın her yerinden öğrencilere ders verdiğinde yapılır. Bu dersler, adayların akranlarını öğrettiği veya gözlemlediği saat 14:00 ile 16:00 arasında sürer. Daha sonra sınıf geri bildirimi yapılır.

Yarı zamanlı kursa benzer şekilde, tamamlanması gereken 4 ödev ve 6 saat gözlem vardır. Eğitimler kurs başlamadan önce verileceğinden Zoom platformunu kullanmak için önceden herhangi bir deneyime gerek yoktur. Tüm sabah giriş oturumları ve öğleden sonra Öğretim Uygulamaları için katılım %100 gereklidir.

Yarı zamanlı çevrimiçi CELTA (10 Hafta)

(Cumartesi günleri 10:00 – 14:00 arası çevrimiçi öğretmen alıştırması.)

Tam onaylı Cambridge yarı zamanlı çevrimiçi CELTA kursumuz şu anda Zoom platformunu kullanarak tamamen çevrimiçi olarak yürütülmektedir. Bu, kendi evinizin rahatlığında dünyanın her yerinden kursumuzu alabileceğiniz anlamına gelir. Cambridge gereksinimlerine göre 6 saatlik çevrimiçi öğretim uygulaması, deneyimli öğretmenlerin 6 saatlik çevrimiçi gözlemi, 4 ödev ve 120 saatlik çevrimiçi içeriği içeren 10 haftalık bir kurstur.

Kursiyerler, kurs materyalleri için Moodle platformunu kullanarak tüm çalışmalarını çevrimiçi olarak tamamlamalıdır. Cumartesi günleri, her bir kursiyerin Zoom kullanarak 45 dakika boyunca gerçek öğrencilere çevrimiçi olarak ders vereceği Öğretmenlik Uygulama günleridir. Kursu tamamlamak için haftada yaklaşık 20 saat zamanınız gerekir.

10) Junior Yaz Okulu

10.1)İngilizce Dil ve Etkinlik Programı

CES Dublin Uluslararası Gençler Yaz Okulu, uzman İngilizce dil eğitimini eksiksiz bir spor programı, etkinlikler ve kültürel ziyaretlerle birleştirir.

Sabah dersleri, özellikle konuşma ve dinlemeye verilen önemle temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanır. Kelime bilgisi ve telaffuz çalışması her oturuma entegre edilmiştir. Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için rol oyunları, AV teknolojisi, proje çalışması ve göreve dayalı etkinlikler kullanıyoruz. Öğrenciler ayrıca İrlanda kültürü, efsanesi ve efsanesinin çeşitli yönlerini öğrenecekler ve sınıfta sunacakları haftalık araştırma projeleri verilecektir.

 • Tam pansiyon Aile yanı konaklama
 • Haftada 15 saat İngilizce dil kursu
 • Çalışma materyalleri
 • İlk okul gününde giriş seviyesi testi
 • Kurs sonu sertifikası ve öğrenci raporu
 • Denetimli spor ve aktivite programı
 • Denetimli spor ve aktivite programı
 • Tam ve yarım günlük geziler
 • Haftada 1 disko
 • 7/24 pastoral bakım

 

10.2) Junior Super Yoğun Yaz Kursu

Junior Super Intensive Program, öğrencilere daha yoğun bir İngilizce eğitim deneyimi sunar. Her kurs kendi müfredatı ve yayınlanmış bir EFL ders kitabı tarafından desteklenir. Ders kitapları sınıf seti olarak verilir ve paylaşılır. Dersler, özellikle konuşma ve dinlemeye verilen önemle temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanır. Kelime bilgisi ve telaffuz çalışması her oturuma entegre edilmiştir. Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için rol oyunları, proje çalışması ve göreve dayalı etkinlikler kullanıyoruz. Öğrencilerden ayrıca İrlanda, İngiliz/İskoç kültürü, mit ve efsanenin çeşitli yönleri hakkında araştırma yapmaları ve haftalık sunumlar yapmaları istenecektir.

Yukarıda bahsedilen sabah derslerinin yanı sıra, öğrenciler tartışmalar yoluyla iletişimsel yeterliliklerini geliştirmeyi, sunum yapma yeteneklerini geliştirmek ve etkileşimli sözlü İngilizce karşılaşmalarını geliştirmek için otantik materyal ve teknolojiyi kullanmayı amaçlayan 3 ek öğleden sonra dersi alacaklardır.

Öğrenciler haftada 2 öğleden sonra (14.00 – 17.00) zorunlu sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunurlar. Tipik olarak bir hafta, normalde bir Cumartesi günü olmak üzere 1 tam günlük gezi, 2 öğleden sonra etkinliği ve haftada bir akşam 18 yaş altı bir disko içerir.

 • Tam pansiyon Aile yanı konaklama
 • Haftada 20.25 saat İngilizce dil kursu
 • Çalışma materyalleri
 • İlk okul gününde giriş seviyesi testi
 • Kurs sonu sertifikası ve öğrenci raporu
 • Denetimli spor ve aktivite programı
 • Tam ve yarım günlük geziler
 • Hafta için disko
 • 7/24 pastoral bakım

10.3) İngiliz Dili ve Rugby Yaz Kursu

CES ve IRI (İrlanda Rugby Enstitüsü), 10 yılı aşkın bir süredir ragbi programımızı başarıyla yürütüyor .

İrlanda, ulusal ve bölgesel takımların uluslararası alanda çok iyi performans  göstermesiyle dünyanın en iyi rugby oynayan ülkelerinden biri haline geldi .

2 haftalık programımız, programın odak noktasının beceri geliştirme (pas / tekme / mücadele), ragbi için beslenme, taktikler ve hepsinden önemlisi eğlence olduğu her seviyeden rugby oyuncusuna hitap etmektedir! 

Dünyanın her yerinden erkek ve kız öğrenciler, mükemmel bir uluslararası ortamda ragbi oyuncuları olarak becerilerini geliştirmek için bu programda bir araya geldi. IRI koçlarının tümü İrlanda Rugby Federasyonu koçluk niteliklerine sahiptir ve bazıları oyunu en yüksek uluslararası düzeyde oynamıştır. Ragbi öğrencileri bu programı yoğun, özverili ve güçlü bir şekilde değerlendirdi.

*Bu kursu alan öğrencilerin Mount Temple Okuluna devam etmeleri gerektiğini lütfen unutmayın. Öğrenciler kendi rugby botlarını ve sakız koruyucularını/ağız koruyucularını getirmelidir.

 • Tam pansiyon Aile yanı konaklama
 • Haftada 15 saat İngilizce dil kursu
 • Çalışma materyalleri
 • İlk okul gününde giriş seviyesi testi
 • Kurs sonu sertifikası ve öğrenci raporu
 • Haftada 4 kez ragbi antrenmanı
 • Denetimli spor ve aktivite programı
 • Tam ve yarım günlük geziler
 • haftada 1 disko
 • 7/24 pastoral bakım

 

10.4) FCE Fast Track Sınav Hazırlık + Etkinlik Programı

CES International Junior Yaz Okulu, uzman Fast Track Cambridge FCE eğitimini eksiksiz bir spor, aktivite ve kültürel ziyaret programı ile birleştirir. Dersler temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanacak; özellikle kursun son haftasının sonunda yapılacak olan FCE sertifika sınavına hazırlanmaya ağırlık verilir.

Paket, tam pansiyon aile yanında konaklama, öğleden sonra spor ve kültürel aktivitelerin izleyeceği 15 sabah dersi yoğun FCE hazırlık sınıflarını içerir.

CES, öğrencinin gerekli düzeyde olduğunu onaylayana kadar herhangi bir sınav kursuna öğrenci kabul edemeyiz. Daha sonra her öğrenciye, ilerlemelerini CES ile sürekli olarak değerlendiren bir öğretmen atanır.

18 yaşından küçük öğrenciler için buradaki sayfadan bilgiler edinebilirsiniz.

Minimum kalış süresi: 4 hafta Yaşları arası öğrenciler için : 14 – 17 yaş arası Seviyeler : 2 (Orta Üst Seviyeden İleri Seviyeye) Kabul Tarihi Bu kurslar, minimum İngilizce seviyesi Üst Orta Seviye olan öğrencilere bağlıdır, tüm adayların programa kabul edilmeden önce CES Yerleştirme sınavına girmeleri gerekir.

SINAVLAR:

1) IELTS:

IELTS sınavı 2022 (CES)CES Dublin ve CES Leeds/Harrogate  / Toronto , resmi IELTS sınav merkezleridir.

IELTS, dünyanın kanıtlanmış İngilizce dil sınavı olan Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemidir.

IELTS, 25 yılı aşkın bir süre önce dört becerili İngilizce dil sınavının öncülerinden biriydi ve bugün İngilizce dil sınavı için standartları belirlemeye devam ediyor.

IELTS, dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. Geçen yıl, dünya çapında 2,5 milyondan fazla test yapıldı. IELTS, eğitim, göçmenlik ve mesleki akreditasyon için İngilizce iletişim kurma konusunda gerçek hayattaki yeteneğin güvenli, geçerli ve güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

IELTS, British Council, IDP: IELTS Australia ve Cambridge English Language Assessment’in müşterek mülkiyetindedir ve 140’tan fazla ülkede 1.100’den fazla sınav merkezi ve lokasyonu aracılığıyla yürütmektedir.

2) OET:

OET Sınav 2022

Sağlık Meslekleri

“OET, 12 sağlık mesleği için özel olarak geliştirilmiştir: Diş Hekimliği, Diyetetik, Tıp, Hemşirelik, Mesleki Terapi, Optometri, Eczacılık, Fizyoterapi, Ayak Bakımı, Radyografi, Konuşma Patolojisi ve Veterinerlik Bilimi. Mesleki İngilizce Testi, mesleğinizdeki tipik işyeri senaryolarına dayanmaktadır.”

OET için rezervasyonlar yalnızca çevrimiçi olarak yapılabilir. Bir OET testi rezervasyonu yaptırmak için occupationalenglishtest.org adresine gidebilirsiniz.

3) Cambridge:

cambridge CES Dublin

CES Dublin, resmi Cambridge sınav merkezleridir.

“Cambridge English Qualifications, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli, etkili ve ödüllendirici hale getiren derinlemesine sınavlardır.

Niteliklerimiz, etkili öğretme ve öğrenmeye yönelik araştırmalara dayanmaktadır. Her yaştan ve yetenekten insanı İngilizce öğrenmeye ve gerçek dünya için pratik beceriler geliştirmeye motive ederler. Her sınav, öğrencilerin konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerini adım adım geliştirmelerine yardımcı olan Ortak Avrupa Referans Çerçevesi‘ nin (CEFR) bir düzeyine odaklanır.

Hedefleriniz veya hedefleriniz ne olursa olsun, Cambridge English Yeterlikleri dünya çapında binlerce kuruluş tarafından kabul edilen ve güvenilen bir mükemmellik işaretidir.”

DİL SEVİYELERİ:

Öğrencilerin İngilizcesi çok az veya hiç yok. Birkaç kelime veya kelime öbeği kullanabilir ve çok az sayıda yazılı kelimeyi tanıyabilirler.

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek A1   / IELTS 1

Öğrenciler, temel ihtiyaçlar ve basit durumlar için çok sınırlı bir dil, kısa cümleler ve izole kelimeler kullanırlar. Bazen öngörülebilir “hayatta kalma” durumlarında iletişim kurabilirler, ancak çoğu günlük durumda iletişim kurmak için yeterli dile sahip değillerdir. İletişim, daha yavaş bir konuşma hızında basit bir dilde tekrarlamaya bağlıdır. 

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek A1+ / IELTS 2-3 / TOEIC  10 – 250

Öğrenciler, aşina oldukları durumlarda temel dili üretirler, ancak akıcılık, doğruluk ve dilin organizasyonu ile ilgili sık sık sorunlar yaşarlar. Temel hatalar, iletmeye çalıştıkları şeyin anlamını karıştırabilir. Kolay durumlarda ve kısa konuşmalarda etkileşim kurabilirler. İletişim genellikle büyük bir çabadır.

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli A2 / IELTS 4.0 / TOEFL 450 / TOEIC  255 – 400

Öğrenciler genellikle genel anlamları anlar ve aşina oldukları durumlarda dili etkili bir şekilde kullanılabilir. Bilinen konularla uğraşırken biraz güvenle etkileşim kurabilirler. Akıcılık ve doğruluk genellikle zayıftır ve kendilerini makul ölçüde net bir şekilde ifade edebilmelerine rağmen dil genellikle yanlıştır.

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek B1 / IELTS  4.5 – 5.5 / TOEFL 450-500 / TOEIC  405-600

Cambridge FCE C Sınıfı

Öğrenciler dili çok zorlayıcı durumlar dışında tüm durumlarda güvenle kullanırlar, ancak bazen kullanılan dil yanlış veya uygunsuz olabilir. Akıcılık ve anlama bazen zayıf olacaktır, ancak her ikisinin de genel standardı iyidir. Öğrenciler çoğu durumda spontane ve kolay bir şekilde etkileşime girebilir ve iletmek istediklerini kısıtlamak zorunda olduklarına dair çok az işaretle kendilerini açıkça ifade edebilirler. 

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek B2/IELTS 6.0 – 7.0 / TOEFL 500 – 600 / TOEIC  605 – 780 / Cambridge FCE  A / B Sınıfı

Öğrenciler, ara sıra küçük yanlışlıklarla birlikte, dile mükemmel bir şekilde hükmeder. Dil bağlama uygundur. Karmaşık yapılar genellikle iyi işlenir ve hatalar nadirdir. Zor konular etkileşimi daha zor hale getirebilir, ancak öğrencilerin uygun şekilde belirsiz dili kullanma stratejileri vardır. Alışılmadık durumlarda yine de yanlış anlamalar olabilir, ancak iletişim kesintisi her zaman önlenebilir.

Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek C1/ IELTS  8.0 – 9.0 / TOEFL 600 – 650 / TOEIC 785-900 / Cambridge Advanced Grade A/B/C

Öğrenciler herhangi bir konuşmaya veya tartışmaya zahmetsizce katılabilir. Bağlam için doğru dili bulabilirler ve kendilerini akıcı bir şekilde ifade edebilirler ve çok kesin anlamları net bir şekilde ifade edebilirler. Öğrenciler, dil kullanımları üzerinde sürekli olarak yüksek derecede kontrol sağlayabilirler. Hatalar olağandışıdır ve fark edilmesi zordur. Avrupa Konseyi 6 Seviyeli Ölçek C2, Cambridge  Yeterlik

Konaklama Seçenekleri:

1) Dublin’de Aile Yanında Konaklama:

İrlanda’nın insanları ve İngiltere hakkında daha fazlasını öğrenmenin en iyi yollarından biri aile yanında konaklamayı seçmektir. Aile yanında konaklamaların hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve sürekli olarak yüksek standartların temini için düzenli olarak ziyaret edilir. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri ve yarım pansiyon konut seçeneklerimiz vardır.

Dublin’de mevcut, aile yanında konaklama seçeneklerimiz çok geniştir. Aile yanında konaklamalarımızın hepsi şehir merkezine otobüs yada trenle ortalama 30-40 dakika uzaklıktaki şehir civarlarında yer alır. Aile yanında konaklama hafta için yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) ve hafta sonunda tam pansiyon (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil) şeklindedir.

2) Yurt Konaklaması:

CES Yurt konaklamaları evden uzakta konfor ve güvenlik sağlarken ve size uluslararası bir öğrenci topluluğunun parçası olma şansı verir.

CES Dublin yıl boyu hizmet sunan özel, yemeğinizi kendinizin hazırlayabileceği, birbirine yakın, şehir merkezinden sadece 4 km uzaklıkta 2 eve sahiptir. Ebeveyn banyolu (ensuite) iki yataklı, iki kişilik yataklı ve tek kişilik oda seçenekleri sunarız.

Bütün yatak odalarında uydu TV, çalışma masası ve ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Öğrenciler bir mutfak ve oturma odasını paylaşırlar. Yurtlardaki öğrencilerle ilgilenmek için özel bir kadro üyemiz vardır.

Galeri

CES Dil Okulunun Konumu

İrlanda’da Dil Okulu Fiyatları için Tıklayın!

Youtube kanalımıza abone olarak İrlanda’da eğitim ve yaşam hakkında ki videolarımızı izleyebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz ya da İrlanda ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız buradan diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Menü