İrlanda’da İşinize Yarayacak Faydalı Uygulamalar

Tekonoloji artık her yerde elimizin altında olduğuna göre, İrlandaya gittiğinizde hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar da mevcut. Gelin bakalım bu uygulamalar nelermiş;

1. GOOGLE MAPS

Her şeyden önce nereye gideceğinizi bilmeniz şart. Nereye, hangi araçla, kaç dakika gidebileceğinizi Google Maps uygulaması ile görebilirsiniz. İrlanda’ya gelmeden önce indireceğiniz en faydalı uygulamalardan biri olacaktır.

Internetinizin olduğu her zaman Google Maps’e gideceğiniz yeri yazdığınızda otobüslerin kalkış saatlerine kadar listelemektedir. 

2. MAPS ME

Daha İrlanda’ya yeni gidiyorsunuz ve henüz bir İrlanda hattı almadığınız için internetiniz yoksa, Maps me yolunuzu bulmada en iyi rehberiniz olacaktır.

İnternet gerektirmeden offline olarak kullanabileceğiniz bu uygulama ile bulunduğunuz konumu ve gideceğiniz adresi yazdığınızda size yolunuzu hesaplayıp yönlendirecektir. 

NOT: Uygulamayı offline kullanabilmek için, gideceğiniz ülkenin haritasını önceden indirmiş olmanız gereklidir. 

3.MEET UP

İrlanda’ya geldiğinizde arkadaş bulmak ya da İngilizcenizi geliştirmek için pratik yapmaya mı ihtiyacınız var? Meet Up tam size göre bir uygulama.

Bu uygulamadan kendi ilgi alanlarınızı takip edebilir, yapılan etkinliklere gidebilirsiniz. Genellikle İrlanda’da yapılan Meet Up’lar ücretsizdir. Gittiğiniz yerde bir şeyler yemek ya da içmek sizin tercihine kalmıştır.

Eğer siz de tanışma etkinliği düzenlemek isterseniz, Meet Up ile İrlanda’lıları etkinliğinize davet edebilirsiniz.

4. ADVERTS.ie

İrlanda’da 2. el eşya alım satımı oldukça fazladır. Adverts uygulaması ile 2. el dükkanlarını tek tek gezmeden sahiplerinden ihtiyacınız olan şeyleri alabilirsiniz. Siz de elinizden çıkartmak istediğiniz ürünleri buradan satabilirsiniz.

Bu uygulamada aklınıza gelebilecek her şeyi çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Örneğin bisikletle ulaşımı istiyorsanız buradan çok uygun fiyata bisiklet alabilirsiniz. İrlanda’dan gideceğiniz zaman ise yine buradan satabilirsiniz.

5. AİRBNB

Dünya genelinde çok yaygın olan bu uygulama İrlanda’da da oldukça yaygındır. Airbnb ile uygun fiyata gecelik oda kiralayabilirsiniz.

Uzun süreli konaklamalar için pahalı ancak günübirlik konaklamalar için otellerden çok daha düşük fiyata odalar bulabilirsiniz. Eğitim İrlanda konaklama seçenekleri için buraya tıklayınız. 

İrlanda’da şehirleri gezerken gece konaklamak isterseniz, önceden bu uygulama ile rezervasyon yapabilirsiniz.

6. GOOGLE TRANSLATE

İrlanda’ya İngilizce öğrenmek için geliyorsanız sizin için Google’ın sanal sözlüğü oldukça faydalı olacaktır. İngilizce seviyeniz çok iyi olsa bile mutlaka bilmediğiniz yerel sözcükler karşınıza çıkmaktadır. Bu yüzden Translate uygulamasının elinizin altında bulunmasında fayda var .

Google Translate ile bütün dünya dillerinden cümle ya da kelimeleri istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Ve artık yeni geliştirilen bir özellikle, gördüğünüz bir yazının fotoğrafını çektiğinizde dahi anında çeviri alabiliyorsunuz. 

7. DUBLİN BUS

İrlanda’da Dublin’e gelecekseniz Dublin Bus uygulamasını indirmenizde fayda var . Bu uygulama ile otobüslerin zaman çizelgelerini, durak isimlerini, otobüse kaç dakika kaldığını görebilirsiniz. Kesinlikle size zaman kazandıracak bir uygulama olduğunu bilmenizde fayda var.

Sıklıkla kullandığınız durak var ise, durak numarasını not etmenizde fayda var. Durak numarasını yazdığınız zaman, o durağa kaç dakika içinde hangi otobüslerin varacağını listeler. 

8. GUMTREE

İrlanda’nın en kapsamlı uygulamalarından biridir. Burada hem işlere bakabilir, hem ev kiralayabilir hem de 2. el eşya alabilirsiniz.

9. DAFT.ie

Eğer İrlanda’da ev ya da oda kiralamak isterseniz Daft uygulamasını telefonunuza indirip, uygun fiyatlı ve istediğiniz lokasyonlarda ev bulabilirsiniz.

10. TURENG

İngilizce – Türkçe sözlük. Birçok sözlükten daha güvenilir ve kaliteli içerik sunmaktadır. Kelime, söz öbeği şeklinde aramalar yapıp Türkçe veya İngilizce karşılığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sözcüğü 3 farklı aksanda sesli olarak dinleyebilirsiniz. 

11. DONEDEAL.ie

İrlanda’nın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi. Bu uygulamadan 2. el eşyaları kolay alıp satabilirsiniz. 

12. JOBS.ie

İrlanda’da iş arayanların en sık kullandığı uygulamadır. Uygulama içerisinde anahtar kelimeleri yazarak kendinize uygun iş ilanlarını bulup başvuru yapabilirsiniz. 

13. LUAS

İrlanda’da tramvaya Luas denir. Siz de günlük yaşantınızda tramvayı kullanıyorsanız bu uygulama ile gerçek zamanlı tramvay saatlerine ulaşabilirsiniz. 

16. CINEWORLD

Sinema tutkunlarının vazgeçilmez uygulaması! İrlanda’da film izleyecekseniz, vizyondaki filmlere, seanslara, ücretlere bu uygulama ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

17. ULSTERBANK

İrlanda’nın en yaygın bankalarından olan Ulsterbank’ta hesabınız var ise bu uygulamayı indirmeyi unutmayın.

Uygulama ile bankamatik kartınız yanınızda olmasa dahi ATM’den para çekebiliyorsunuz. Üstelik Türkiye’ye para göndermek sadece 51 cent. 

18. JUSTEAT

Türkiye’deki yemeksepeti’ne benzer bir uygulamadır. İstediğiniz yerden yemek siparişi verebilir, yaklaşık yarım saat içinde afiyetle yiyebilirsiniz. 

19. CARSIRELAND

İrlanda’da araba almak, arabayla gezmek iyi fikir diyenler için uygun fiyata 2. el araba bulabilecekleri bir uygulamadır. 

20. GROUPON.ie

İrlanda’da hangi şehirde olursanız olun şehir fırsatlarını kaçırmayın! Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan bu uygulamayı, İrlanda’ya gittiğinizde de şehrinizdeki tatil, eğitim, eğlence, kültür, sanat, spor fırsatlarını yakalamak için kullanabilirsiniz. 

21. Packr Travel Packing List

Örneğin İrlanda’ya ilk defa gidiyorsanız yanınıza ne almalı ne almamalı konusunda yardımcı olacak bir uygulama. Gideceğiniz tarihi, süreyi ve ülkeyi seçerek karşınıza çıkan size özel liste sayesinde valizinizi eksiksiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.
Böylece hiç bir şey unutmamaya SON!

İlginizi Çekebilir

Menü