Kendilerine ait fiziksel ve karakter kimliği olan İrlanda insanını tanıyalım.İrlanda’ya gelmeden önce en çok merak edilen şeylerden biri de İrlanda insanlarıdır. Yurt dışına dil eğitimi için çıktığınızda muhattap olacağınız insanlar çok önemlidir. 

İrlanda para birimi Euro’dur. İrlanda ekonomisinde daha çok bilişim sistemleri ağır basmaktadır. Facebook , Google , Twitter  , Apple , IBM gibi Dünya devi olan bilişim şirketlerinin İrlanda’da ofisleri bulunmaktadır.

İrlanda hava durumu hakkında detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Bir ülkeyi tanımak ve benimsemek için en önemli etmen de onun tarihini anlamaktır, bu yazımızda İrlanda Tarihinin ilgi çekici yönlerini sizin için ele aldık.

İrlanda’nın başkenti Dublin’i keşfetmeye ne dersiniz? Dublin’de gezip görülecek yerler, üniversiteler ve şirketleri burada bulabilirsiniz. 

İrlanda’nın Wicklow şehrinin Bray adlı kasabası Dublin şehir merkezine toplu taşımayla 1 saat uzaklıktadır. Konaklama ve yaşam fiyatlarının büyük şehirlere göre daha uygun olması nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Shannon ve Abbey nehirleri arasında yer alan ve İrlanda’nın en büyük 4. şehridir. Şehrin tarihi milattan sonra 812 yılına kadar uzanmaktadır ancak kesin olmamakla birlikte çok daha eski zamanlarda bu şehirde yerleşim kurulduğu düşünülmektedir.

Renk renk sokakları, doğası, bakmaya doyamayacağınız manzaraları ve güler yüzlü insanlarıyla karşınızda Galway!

İrlanda’nın Dublin’den sonra en büyük ikinci şehri olan Cork’u tanıyalım. 

Menü