İrlanda Junior Öğrenci Vizesi

Hayallerinizi ertelemeyin! İrlanda’da dil eğitimi almanın tam zamanı! 

Junior kime denir? 18 yaşının altında olan ve henüz reşit olmamış kişilere denilmektedir. 

Şayet 18 yaşının altında iseniz İrlanda vize başvurunuzda sizden bir takım ekstra evraklar istenebilir. 

İrlanda’ya nasıl kolay vize alanacağı konusunda rehberimiz size yardımcı olacaktır. 

Öncelikle İrlanda’da Schengen Vizesi geçerli değil. Fakat, İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya gelebilirsiniz.

İrlanda vizesinden korkmanıza gerek yok! Eğitim İrlanda, öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Tecrübeli dnaışmanlarımız ve detaylı vize destek dökümanlarımız sayesinde vize belgelerini hazırlamak kabus olmaktan çıkıyor.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda’ya vize başvurusu yaparken İrlanda Konsolosluğuna değil, konsolosluğun aracı kurumu olan VFS Global’e başvuru yapmanız gerekmektedir. VFS Global’e İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep ofislerinden birinden herhangi bir randevu almadan, sadece belge teslimi ile başvuru yapılabilmektedir.

İrlanda Öğrenci Vizesi Ücreti

İrlanda’ya tek girişli öğrenci vizesi ücreti 60 Euro, çok girişli öğrenci vizesi ücreti 100 Euro’dur. Fakat, genellikle İrlanda’ya özellikle ilk kez gidecek olanlara, çok girişli vizeye başvursalar dahi tek girişli vize verilmektedir. Çok girişli yapmak istenirse İrlanda’ya gidildiğinde gerekli başvuruların tamamlanması gerekir.

VFS Global’e başvuruya giderken 22 Euro servis bedeli alınmaktadır.

Tek Girişlik Vize 60 Euro
Çok Girişli Vize 100 Euro
Servis Bedeli 22 Euro

Ayrıca, VFS Global aşağıdaki ekstra hizmetleri de sunmaktadır.

Fotokopi hizmeti, eğer evraklarınızda eksik fotokopi varsa oradayken çoğaltabilirsiniz.

Fotoğraf hizmeti, biyometrik fotoğraf çektirmeyi unuttuysanız veya boyutlarından kaynaklı bir yanlışlık varsa orada yeni bir fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kurye hizmeti, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep dışında ikamet edenler için bir avantaj sağlamaktadır. Vizeniz sonuçlandığında tekrar VFS Global’e gidip pasaportunuzu teslim almanıza gerek yoktur. Başvuru esnasında bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde ücret karşılığında bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

SMS hizmeti ise başvurunuza ait adımların telefonunuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlar. Bu hizmeti satın aldığınızda, başvurunuzun durumunu web sitesinden kontrol etmeden de gelen mesajlar ile takip edebilirsiniz.

Fotokopi Ücreti 1 TL
Fotoğraf Hizmeti 25 TL
Kurye Hizmeti 10 Euro
SMS Hizmeti 1 Euro

İrlanda Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi için gerekli evrakları buraya tıklayarak görebilirsiniz. Bu evrakları tamamladıktan sonra belgelerinizle birlikte en yakın Vfs Global acentasına iletilmelidir. Bütün evraklar, eksiksiz şekilde ve kontrol listesindeki sıraya göre düzenlenmiş olarak sunulmalıdıır.

Junior öğrenci vizesi için özellikle aşağıda belirtilen 14. madde önemlidir. 

18 yas alti barvuru sahipleri icin: kişinin doğum belgesi verilmelidir. Basvuru sahibi 18 yasından küçükse ve yalnız seyahat ediyorsa her iki ebeveynden de muvafakatname gerekir. Muvafakatname orjinal sunulmalıdır, fotokopi Kabul edilemez. Eger çocuk sadece bir ebeveynle seyahat ediyorsa diger ebeveynden muvafakatname gerekmektedir. Bu imzalı muvafakatname ile birlikte ebeveyn(ler)in üzerinde imzası bulunan pasaport veya kimliği de sunulmalıdır. Boşanma durumunda çocugun velayeti sadece bir ebeveyne verilmişse velayet kurallarının yazıldıgı mahkeme yazısı da sunulmalıdır.”

İrlanda Vizesi Fotoğraf Özellikleri

İrlanda vize başvurusu için fotoğraf aşağıda açıklandığı gibi çerçevesiz , yüzü tam gösteren ve renkli fotoğraf olmalıdır.

Fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır.

İki fotoğraf gereklidir.

Fotoğraf Boyutu:

Her vize başvuru sahibinin ilettiği fotoğrafa aşağıdaki boyutlarda olmalıdır:

Baş fotoğraf çerçevesinin tam ortasında olmalıdır 35mm x 45 mm

Baş yaklaşık olarak 30 mm uzunluğunda olmalıdır (saçın üst noktasından, çenenin en alt noktasına olmak üzere).

Fotoğraf Görünümü:

Fotoğraf vize başvuru sahibinin fotoğraf makinesine doğrudan baktığı tam yüz önden görünüş olmalıdır.

Yüz fotoğraf alanının yüzde 70 veya 80’nini kaplamalıdır.

Fotoğraf renkli olmalıdır ve arka plan sadece beyaz ya da açık bir zemine sahip olmalıdır.

Genel olarak, yüz ve saç dahil başvuru sahibinin başı başın üst kısmından çene ucuna kadar yukarıdan aşağıya ve saç çizgisinden yandan yana kadar görünmelidir. Kulakların görünebilir olması tercih edilmelidir.

İrlanda Vize Başvurusu Sonuçlanması Kaç Gündür ?

Bütün evrakları eksiksiz ve doğru olarak VFS Global’e teslim ettiyseniz, başvuruyu yaptığınız ve dökümanların Ankara’ya teslim süresi hariç gün hesaplanmalıdır. Kısa dönem İrlanda öğrenci vizesi aksi bir durum yaşanmadığı taktirde 10 iş günü, uzun dönem yani 12 haftadan uzun süreli vize başvuruları ise yaklaşık 8 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Unutmayınız ki bazı durumlarda işlem belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Başvurunuzu bu durumları göz önünde bulundurarak olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ederiz.

İrlanda Vizesi Online Başvuru Formu

Junior öğrenci vizesine başvuru yapan adayların linkteki online başvuru formunu doldurması gereklidir. Online formu doldururken dikkat edilmesi gereken şey, 4. sayfada verilen transaction numarasının saklanmasıdır. Bu transaction numarası ile danışmanınız sistem üzerinden formunuzu kontrol ederek gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Bütün bu işlemler için sorularınızı Vfs Global ve Eğitim İrlanda’ya ücretsiz olarak sorabilirsiniz.

Eğitim İrlanda‘nın uzman ekibi, size vize sürecinde yardımcı olacaklardır.

Vfs Global İrlanda Çağrı Merkezi 90 212 373 58 02

Eğitim İrlanda İrtibat Numaramız 90 531 338 69 84

 

İlginizi Çekebilir

Menü