Neden İrlanda’da Eğitim?

Yurt dışı dil eğitimi ileri seviyede ingilizce öğrenmek isteyenler ve ingilizceye yeni başlayanlar için olmazsa olmazdır.  İngilizce öğrenmek için yurt dışında dil okulu arıyorsanız doğru yere geldiniz. Egitim İrlanda olarak, İrlanda’da sizin için bulduğumuz dil okulları adeta biçilmiş kaftan!

İrlanda İnsanları  

İrlanda insanları oldukça sıcakkanlı ve yardımseverdir. Ünlü gezi dergisi Lonely Planet tarafından İrlandalılar dünyanın en arkadaş canlısı insanları olarak seçilmiştir. Ülkeye geldiğinizde yabancılık çekmeden İrlanda sosyal hayatındaki yerinizi alabilirsiniz.

İrlanda’da Türk yada müslüman olmanızdan dolayı hiçbir zaman ikinci sınıf muamelesi görmezsiniz. Ayrıca İrlandalıların Osmanlı zamanında yapılan yardımdan dolayı Türklere karşı ayrı bir sevgisi vardır. Drogheda şehrinin amblemi ay yıldızdan oluşmaktadır.

 

 

 

İrlanda’da Uygun Dil Okulu Fiyatları

İrlanda yurt dışında ingilizce eğitimi almak isteyenler için hem İngiltere dil okulları hem de Amerika dil okullarına kıyasla uygun fiyat seçekleri sunmaktadır. Bu da İrlanda’da dil eğitimini daha cazip kılmaktadır. İrlanda dil okulu fiyatlarına buradan gözatabilirsiniz.

İrlanda’da konuşulan İngilizce

Yurt dışı dil okullarında en iyi İngilizce kursuna gitseniz bile sokakta konuşulan ingilizcenin anlamlı ve akıcı olması çok önemlidir. Bu bağlamda İrlanda’da dil okullarını tercih etmek size avantaj sağlar. Bilinenin aksine İrlanda İngilizcesi oldukça temiz ve anlaşılırdır. Bir çok öğrenci İskoç aksanı ile İrlanda aksanını karıştırmaktadır.

Büyük şehirlerde özellikle Dublin’de konuşulan İngilizce özellikle İngiltere (British) aksanına göre çok daha kolaydır. İrlandalılar harfleri İngilizler kadar yutmamaktdadır. Bu da size İrlanda’da ingilizcenizi dil kursunun dışında da geliştirme imkanı sunar.

 

İrlanda’da Türk Sayısının Az Olması

Genel dağılıma bakıldığında İrlanda’daki dil okullarında Türk oranı oldukça düşüktür. İngilizce konuşulan ülkeler arasında İngiltere’de 350 binden fazla, Amerika’da 182 bin civarı, İrlanda’da ise yalnızca 1000 civarında Türk vardır.

Yurtdışıda dil eğitimi için birçok öğrenci, gittikleri yerlerde Türkleri bularak Türkçelerini geliştirmektedir. İrlanda’da dil okuluna gelen öğrenciler ise vakitlerinin büyük çoğunluğunu okuldaki arkadaşları ile geçirmekte ve böylece daha çok İngilizce pratik imkanı bulmaktadır. İngilizce gelişimi konusunda İngiltere yada Amerika’daki bir öğrenciye göre daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.

 

İrlanda’nın Coğrafi Konumu

İrlanda İngilizce konuşulan ülkeler arasında coğrafi olarak Türkiye’ye yakın seçeneklerden biridir. Türk Hava Yollarının her gün 3 adet İstanbul-Dublin seferi bulunmaktadır. Yaz dönemlerinde farklı hava yolu firmaları tarafından İzmir-Dublin, Dalaman-Dublin, Bodrum-Dublin ve Antalya-Dublin direkt uçuşları da yapılmaktadır. Kış dönemlerinde 300 Euro, yaz dönemlerinde ise ortalama 4000 Euro’ya İrlanda’ya gidiş dönüş uçak bileti alabilirsiniz. Ayrıca aktarmalı seferleri tercih ederseniz İrlanda’ya çok ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. İrlanda’ya yolculuk adlı yazımıza gözatabilirsiniz.

 

İrlanda Doğal Güzellikleri

İrlanda,  yurt dışı dil eğitiminizi alırken gezilip görülecek en güzel ülkelerden biridir. İrlanda’da dil okulu dışındaki boş zamanlarınızda gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. Ülke yeşil alanları, yüksek uçurumları ve tarihi kaleleri ile adeta bir doğa harikasıdır.

 

 

İrlanda’nın Kaliteli Dil Okulları 

Yurt dışı dil okulları arasında en seçkin olan okulların bir çoğu İrlanda’da bulunmaktadır. İrlanda dil okullarımıza baktığınızda yurt dışı eğitimi ile alakalı bütün bakış açılarınız değişecek! Siz de İngilizce öğrenmek ve Dünya’nın en prestijli dil okullarına kayıt olmak için geç kalmayın!

Türk’lere Duyulan Sıcaklık

İrlanda’da 1845-1849 yılları arasında yaşanan ve birçok kişinin öldüğü kıtlıkta zor durumda olmasına karşın İrlanda’ya 3 gemi yardım gönderen Osmanlı İmparatorluğuna dolayısıyla da Türk insanına büyük bir sempati duyulmaktadır. Gemilerin ulaştığı Drogheda şehrinin ambleminde Ay-Yıldız bulunmaktadır.

 

Düşük Maliyetli, Kolay İrlanda Vizesi

İrlanda vize harcı yalnızca 110 Euro olup genişletilen pilot vize çalışması ile 24 haftaya kadar olan öğrenci vizeleri ortalama 4-6 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bu durumda İrlanda en kolay vize alınan ülkelerden biri olmuştur. İrlanda’da Schengen vizesi geçerli değildir. VFS Global ile kolaylıkla vize alabilirsiniz.

İrlanda’da Çalışma Fırsatı

Yurt dışında okurken çalışmak İrlanda’da mümkün! İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt yaptırdığınızda 20 saat ve üzeri part time çalışma izni alabilirsiniz. Bir çok öğrenci okurken çalışabilmekte ve aylık 900 Euro civarında para kazanmaktadır. Bu miktar öğrencilerin yaşam giderlerini rahatlıkla karşılamaktadır.

Lisans mezunu öğrenciler okullarını başarılı bir şekilde tamamladıklarında 1 sene çalışma hakkı elde ederler. Bu bir sene hem güzel bir tecrübe hem de okul parasının çıkarılması açısından bulunmaz bir fırsattır. Birçok bilişim firmasının Avrupa genel merkezleri İrlanda’da bulunmaktadır. Google, Microsoft, Facebook vs. gibi birçok bilişim devi bünyesinde çalışabilecek üniversite mezunu Türkçe bilen çalışanlar aramaktadır. İrlanda’da iş bulma hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İrlanda’da Konaklama İmkanları

İrlanda birçok milletten öğrencinin uğrak yeri olduğu için, konaklama imkanları da buna paralel olarak oldukça gelişmiştir. Aile yanı, özel veya üniversite yurtları, pansiyonlar veya odalar öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama seçenekleridir. Buna ek olarak öğrenciler aynı Türkiye’de olduğu gibi bir kaç kişi bir araya gelerek ev tutabilirler. Fiyat açısından ev yada oda kiralama daha hesaplı olabilir. Ancak aile yanının sıcaklığı ve İngilizce’ye olan katkısıyla, yurtların sunmuş olduğu çeşitli imkanları da unutmamak gerekir

 

İlginizi Çekebilir

Menü