İrlanda’da Work and Study

(Akademik Yıl Programı)

İrlanda’da work and study olarak bilinen 25 hafta dil okuluna kayıt olmanın avantajları nelerdir, Work & Study programı ile aynı mıdır, ücretleri nedir gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir yazı.

Work and Study Nedir?

Akademik yıl programı, İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna verilen isimdir. Akademik kelimesi kafaları karıştırmasın. Bu programla, 25 hafta yani 6 ay İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bu programın bir diğer adı ise Work & Study (oku ve çalış) programıdır.

7 Adımda Work And Study

1

Ücretsiz Danışmanlık Al...

2

Okulunu Seç ve Kaydı Tamamla

3

Ödemeni Yap

4

Vize Dökümanlarını Hazırlayalım

5

Vizeni Al

6

Uçak Biletini Al ve İrlanda'ya Uç

7

İrlanda'da Seni Bekliyor Olacağız

1 | Ücretsiz Danışmanlık Al

2 | Okulunu Seç ve Kaydı Tamamla

3 | Ödemeni Yap

4 | Vize Dökümanların Hazırlayalım

5 | Vizeni Al

6 | Uçak Biletini Al ve İrlanda'ya Uç

7 | İrlanda' da Seni Bekliyoruz

İrlanda’da Work and Study Programının Avantajları

İrlanda’da 25 haftalık dil okulu programına kayıt olduğunuz takdirde, haftada 20 saat part-time çalışma izni sağlanmaktadır.

İrlanda’da saatlik asgari ücret 10.20€’dur.

İrlanda’da part-time çalışma izni ile yani yarı zamanlı çalışarak yaşam giderlerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Hatta para bile biriktirebilirsiniz.

İrlanda’da çalışma imkanlarını incelemek için buraya tıklayınız.

İrlanda’da full-time çalışma izni verirler mi derseniz, bu programla o da mümkün. 

Sadece yaz aylarında ve sömestr tatil döneminde İrlanda’da okulunuzdan tatil alıp tam zamanlı çalışabilirsiniz.

İrlanda’da Work and Study programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatma imkanına sahipsiniz. 

Yani İrlanda’da work and study programına kayıt olduğunuzda, İrlanda’da 6 ay dil eğitimi ve part time çalışma izni üzerine de 2 ay daha İrlanda’da kalma ve full time çalışma hakkına sahip olursunuz.

Çalışabileceğiniz İş İmkanları

    • İrlanda’da full-time çalışma izni verirler mi derseniz, bu programla o da mümkün. Sadece yaz aylarında ve sömestr tatil döneminde İrlanda’da okulunuzdan tatil alıp tam zamanlı çalışabilirsiniz.
    • İrlanda’da Work and Study programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatma imkanına sahipsiniz. Yani İrlanda’da work and study programına kayıt olduğunuzda, İrlanda’da 6 ay dil eğitimi ve part time çalışma izni üzerine de 2 ay daha İrlanda’da kalma ve full time çalışma hakkına sahip olursunuz.
    • İrlanda’da Work and Study programında dersler Pazartesi’den Cuma gününe kadar olmaktadır. Kursun yoğunluğunu siz belirleyebilirsiniz. Haftada 15, 20 veya 25 saatlik dersler alabileceğiniz  seçenekler mevcuttur.
    • Ayrıca İrlanda’da dil okuluna tek bir başlama tarihini yok! istediğiniz pazartesi başlayabilirsiniz. Dil okullarında sürekli öğrenci döngüsü olduğundan dolayı, yıl içinde her Pazartesi yeni kayıtlar alınmaktadır. Size hangi Pazartesi uygun ise o tarihte başlayabilirsiniz.

NOT: İrlanda’da work and study dil okulu, uzun dönemli öğrenci vizesi kategorisinde olduğu için, kursa başlamayı planladığınız tarihten 2 buçuk ay öncesinde vize işlemlerine başlanmasını önermekteyiz. 

İrlanda’da Work and Study Ücretleri

İrlanda’da work and study ücretleri, okuldan okula değişmektedir. Aşağıda, yıllardır çalıştığımız ve kalitesine güvendiğimiz dil okullarından bazılarının fiyatlarını bulabilirsiniz. Tüm okulların fiyat listesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

*** İrlanda dil eğitimi hakkında bilgi almak için buraya tıklayın!

*** İrlanda’da eğitim, yaşam ve öğrenci izlenimleri hakkındaki youtube videolarımıza ulaşmak için buraya tıklayarak Youtube kanalımıza ulaşabilirsiniz. 

Work & Study ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Menü