Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Technological University Dublin (TU Dublin) – Yüksek Lisans

Eski adıyla Dublin Institute of Technology yeni adıyla ise Technological University (TU Dublin) olarak İrlanda’nın ilk teknik üniversitesidir. 2019 yılında Blanchardstown and Institute of Technology Tallaght ile birleşerek kaliteli bir eğitim standardı yakalaşmıştır. Aynı zamanda 100 yılı aşkın süredir verdiği eğitimle İrlanda’ nın en eski yüksek öğretim kurumlarındandır.

TU Dublin akademik kadrosu ile öğrenci başarısını oldukça önemseyen okullardan biridir. Tecrübe, uzmanlık ve yaratıcılıkla birlikte geleneksel eğitimin ötesinde öğrencilerini kariyerine ışık tutmaktadır. Özellikle teknoloji ve bilişim konularında öne çıkmasına rağmen işletme, sanat, mühendislik gibi alanlarda da programlar sunmaktadır. TU Dublin Başkanı Profesör Brian Norton da mezun olan öğrencilerine düşünenler, iş yapanların ve liderlerin arasında bulunacaklarını ve topluma başarılı bir cevap vermiş olacaklarını söylemiştir.

TU Dublin Hakkında

Kısa bilgiler verecek olursak, 138 farklı milletten 29.700 öğrencisi, 3.500 akademisyen ve araştırma görevlisi ve 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim imkanı sağlamaktadır. Avrupa Birliği ve İrlanda Devleti tarafından finanse edilen üniversite Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Avrupa Birliği Üniversiteler Birliği üyesi olmanın en büyük avantajı özellikle öğrenciler tarafından geliştirelen yeni teknolojik araçlar ya da bilimsel yatırımlar için sağlanan fonlardır. Her yıl yaklaşık 100 Milyon Euro’ luk fon üniversitenin proje geliştirmesi için kuruma ve öğrencilere aktarılmaktadır.
TU Dublin Üniversitesi 2016 yılında Qs World Ranking ( QS Dünya En İyi Üniversite) sıralamalarında 18.000 akademik kurum arasında 600. olmuştur. Yine aynı yıl içerisinde düzenlenen 50 yaş altı dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almıştır. 2019 yılında da “Dünyanın en iyi 200 uluslararası üniversitesi ” arasında gösterilmiştir.


– Blanchardstown kampüsü Dublin şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Blanchardstown, Dublin’in gelişmekte olan bölgelerindendir. Bölge, son on yılda benzeri görülmemiş bir ekonomik büyüme dönemi yaşamıştır ve şu anda büyük yatırımlarla ticaret merkezi haline gelmiştir.
– Tallaght kampüsü ise Dublin şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Tallaght, Dublin Dağları’nın güneybatısında yer almaktadır. 100.000’in üzerinde nüfusu ile İrlanda’nın en büyük ilçelerinden biridir.
– Dublin şehrinin kalbinde 73 dönümlük bir alanda yer alan adeta bir teknokenti andıran Grangegorman kampüsü de sahip olduğu teknolojik laboratuvarlar, eğitim imkanları, sosyal aktiveteler ve kampüs içi yaşamıyla öğrencilerine hizmet vermektedir.


Türkiye’den Eğitim İrlanda aracılığı ile yapacağınız yüksek lisans başvurusu için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir!

TU Dublin Yüksek Lisans Programları

 • Bilgisayar Fakültesi
 • Sanat ve Turizm Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • İnşaat ve Mühendislik Fakültesi
 • Bilim ve Sağlık Fakültesi
 • Teknoloji Merkezi

Yüksek Lisans Başvurusu Yapacak Adaylar İçin Aranan Temel Kriterler

 • Lisans mezuniyet notunuzun 4 üzerinden minimum 2,5 ve üstü olmasıdır(Yazılım, Bilgisayar Mühendisliği, Data gibi bölümlerde bu daha yüksek de olabilir.)
 • IELTS Academic 6,5 ya da eşdeğer bir yabancı dil sertifikası (TOEFL, CAE, PTE vb)

 

Bridging Program: IELTS yeterli puan alamayan öğrenciler bu programa katılarak 3 ay boyunca yoğunlastırılmış İngilizce eğitimini alir ve okulun bir sonraki başlangıç tarihinde eğitimlerine başlayabilirler.


*** Türkiye’den başvuracak adaylar için sürekli güncellenen başvuru şartları sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

 

TU Dublin Yüksek Lisans Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi

Şartları sağlayan adaylar ile uzman danışmanlarımız aracılığı ile başvuru süreci başlatılır.

 • Lisans Diploması
 • Lisans Mezuniyet Transkripti
 • Yabancı Dil Sertifikası
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektupları (en az 2 adet)
 • Cv
 • Pasaport

* İngilizce yeterlilik belgeniz yoksa bile başvuru yapabilirsiniz eger diğer şartları karşılaşıyorsanız bu durumda size Şartlı Kabul Mektubu gönderilir. İngilizce yeterlilik belgesini edindikten sonra okula gönderdiğiniz taktirde belgeniz Tam Kabul Mektubu olarak güncellenir.


* Başvuru süreci evraklarınızi tamamladıktan sonra yaklaşık 6 ile 10 hafta sürmektedir. Kabul alan öğrencilerimizle vize süreci başlatılır. Unutmayınız ki İrlanda vize kuralları gereği eğitim ücretinin tamamı vize başvurusundan önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir

 

*** TU Dublin Üniversitesi’nde yer alan bölümler ve fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

*** EĞİTİM İRLANDA ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL 2 TAKSİT İMKANI !

 

*** Yeterli düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler öncelikli olarak İrlanda’daki dil okullarında dil eğitimi alıp, sonrasında eğitimine başlayabilmektedirler.

*** Dil okulu fiyatları ve ayrıntılı bilgi için bilgi istek formumuzu doldurun!

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Menü