İrlanda Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

İrlanda’ya öğrenci olarak gidecekere harika bir vize rehberi! 

Siz de yurt dışında 3 aydan fazla ingilizce eğitim düşünüyorsanız İrlanda bunun için doğru adres. İrlanda uzun dönem öğrenci vizesi, İrlanda’da eğitim amacıyla 90 günden fazla kalacak olanlar için geçerlidir.

İrlanda’ya uzun dönem öğrenci vizesi nasıl vize alabilirim diyenler için bütün araştırmalarımızı yaptık .

Öncelikle İrlanda’da Schengen Vizesi geçerli değil. Fakat, İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya gelebilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra, İrlanda’ya 25 hafta ve üzeri öğrenci vizesi aldığınızda size çalışma imkanı veriyor.

İrlanda vizesinden korkmayın! Eğitim İrlanda, öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Tecrübeli dnaışmanlarımız ve detaylı vize destek dökümanlarımız sayesinde vize belgelerini hazırlamak kabus olmaktan çıkıyor.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda’ya vize başvurusu yaparken İrlanda Konsolosluğuna değil, konsolosluğun aracı kurumu olan VFS Global’e başvuru yapmanız gerekmektedir. VFS Global’e İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep ofislerinden birinden herhangi bir randevu almadan, sadece belge teslimi ile başvuru yapılabilmektedir.

İrlanda Öğrenci Vizesi Ücreti

İrlanda’ya tek girişli öğrenci vizesi ücreti 200 TL, çok girişli öğrenci vizesi ücreti 320 TL’dir. Fakat, genellikle İrlanda’ya özellikle ilk kez gidecek olanlara, çok girişli vizeye başvursalar dahi tek girişli vize verilmektedir. Çok girişli yapmak istenirse İrlanda’ya gidildiğinde gerekli başvuruların tamamlanması gerekir.

VFS Global’e başvuruya giderken yanınızda nakit olarak minimum 275 TL bulundurmanız gerekir. Vize ücretinin dışında 75 TL servis bedeli alınmaktadır.

Tek Girişlik Vize60 Euro
Çok Girişli Vize100 Euro
Servis Bedeli22 Euro

Ayrıca, VFS Global aşağıdaki ekstra hizmetleri de sunmaktadır.

Fotokopi hizmeti, eğer evraklarınızda eksik fotokopi varsa oradayken çoğaltabilirsiniz.

Fotoğraf hizmeti, biyometrik fotoğraf çektirmeyi unuttuysanız veya boyutlarından kaynaklı bir yanlışlık varsa orada yeni bir fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kurye hizmeti, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep dışında ikamet edenler için bir avantaj sağlamaktadır. Vizeniz sonuçlandığında tekrar VFS Global’e gidip pasaportunuzu teslim almanıza gerek yoktur. Başvuru esnasında bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde ücret karşılığında bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

SMS hizmeti ise başvurunuza ait adımların telefonunuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlar. Bu hizmeti satın aldığınızda, başvurunuzun durumunu web sitesinden kontrol etmeden de gelen mesajlar ile takip edebilirsiniz.

Fotokopi Ücreti1 TL
Fotoğraf Hizmeti25 TL
Kurye Hizmeti10 Euro
SMS Hizmeti 1 Euro

 

İrlanda Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi için gerekli evrakları buraya tıklayarak görebilirsiniz. Bu evrakları tamamladıktan sonra belgelerinizle birlikte en yakın Vfs Global acentasına iletilmelidir. Bütün evraklar, eksiksiz şekilde ve kontrol listesindeki sıraya göre düzenlenmiş olarak sunulmalıdır.

İrlanda Vizesi Fotoğraf Özellikleri

İrlanda vize başvurusu için fotoğraf aşağıda açıklandığı gibi çerçevesiz , yüzü tam gösteren ve renkli fotoğraf olmalıdır.

Fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır.

İki fotoğraf gereklidir.

  • Fotoğraf Boyutu:

Her vize başvuru sahibinin ilettiği fotoğrafa aşağıdaki boyutlarda olmalıdır:

Baş fotoğraf çerçevesinin tam ortasında olmalıdır 35mm x 45 mm

Baş yaklaşık olarak 30 mm uzunluğunda olmalıdır (saçın üst noktasından, çenenin en alt noktasına olmak üzere).

  • Fotoğraf Görünümü:

Fotoğraf vize başvuru sahibinin fotoğraf makinesine doğrudan baktığı tam yüz önden görünüş olmalıdır.

Yüz fotoğraf alanının yüzde 70 veya 80’nini kaplamalıdır.

Fotoğraf renkli olmalıdır ve arka plan sadece beyaz ya da açık bir zemine sahip olmalıdır.

Genel olarak, yüz ve saç dahil başvuru sahibinin başı başın üst kısmından çene ucuna kadar yukarıdan aşağıya ve saç çizgisinden yandan yana kadar görünmelidir. Kulakların görünebilir olması tercih edilmelidir.

İrlanda Vize Başvurusu Sonuçlanması Kaç Gündür ?

Bütün evrakları eksiksiz ve doğru olarak VFS Global’e teslim ettiyseniz, başvuruyu yaptığınız ve dökümanların Ankara’ya teslim süresi hariç gün hesaplanmalıdır. Uzun dönem İrlanda öğrenci vizesi aksi bir durum yaşanmadığı taktirde 4 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Unutmayınız ki bazı durumlarda işlem belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Başvurunuzu bu durumları göz önünde bulundurarak olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ederiz. 

İrlanda Vizesi Online Başvuru Formu ve Anket

Uzun dönem öğrenci vizesine başvuru yapan adayların linkteki online başvuru formunu doldurması gereklidir. Online formu doldururken dikkat edilmesi gereke şey, 4. sayfada verilen transaction numarasının saklanmasıdır. Bu transaction numarası ile danışmanınız sistem üzerinden formunuzu kontrol ederek gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Doldurulması gereken anket formuna ise buradan ulaşabilirsiniz. 

En Fazla Ne Kadar Süreli Vize Alınır? 

İrlanda’da maksimum 8 ay kalabilirsiniz. 12 haftadan fazla bir dil okuluna kayıt yaptırdıysanız, uzun dönem vizeye başvurursunuz. Fakat size, ilk olarak 3 aylık vize verilir. İrlanda’ya gittiğinizde, göçmenlik ofisine kaydınızı yaptırdıktan sonra, vizenizi kurs süreniz kadar uzatıp çok girişli vize yapabilirsiniz. 25 haftalık akademik yıl programlarında ekstradan 2 ay daha kalma izni verilmektedir. 

Uzun Dönem Vizenin Avantajları Nelerdir? 

Uzun dönem öğrenci vizesi ile yasal olarak haftada 20 saat part-time çalışma izniniz olmaktadır. Bu sayede yaşam giderlerinizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. İrlanda’da saatlik asgari ücret 9.75€’dur. Bir öğrencinin aylık yaşam giderleri ise 600-900€ arasında değişmektedir. 

Bütün bu işlemler için sorularınızı Vfs Global ve Eğitim İrlanda’ya ücretsiz olarak sorabilirsiniz.

Eğitim İrlanda‘nın uzman ekibi, size vize sürecinde yardımcı olacaklardır.

Vfs Global Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 90 212 373 58 02

Eğitim İrlanda İrtibat Numaramız: 90 531 338 69 84

Diğer Yazılarımız

 

İlginizi Çekebilir

Menü