Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve koşullar iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmek adına Merkez ofisi 23 Marlborough Street, Dublin 1 adresinde bulunan Education State (Eğitim İrlanda) isimli şirketimiz ile bizim aracılığımızla hizmet almış olan kişi arasında geçerlidir.

Hüküm ve koşullar sırasıyla gizlilik politikası, başvuru işlemleri ve süre, para iade politikası konularını içermektedir.

1- Gizlilik Politikası

Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir ve bu yüzden onu güvenli bir şekilde korumakla yükümlüyüz. Ön kayıt formumuzda ve/veya www.egitimirlanda.com web sitemizde paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, kaydınızla ilgisi bulunmayan üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Bizden bilgi talep ettiğinizde, programlarımızdan birine kayıt olduğunuzda ve/veya ortak olmak için bize başvurduğunuzda, sizden ad soyad, yaş, cinsiyet, posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi, eğitim ve çalışma geçmişi, hobiler ve kredi kartı bilgileri gibi (“kişisel veriler”) kişisel anlamda tanımlayıcı bilgileri alıyoruz. Öğrenci olarak kayıt yaptırıyorsanız, farklı bilgiler de alabiliriz, örneğin sağlığınıza ait bilgiler alarak sizin için uygun bir aile yanı konaklama sunabiliriz.

Şayet 18 yaşının altında iseniz ebeveyn bilgilerini talep edebilir ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu sorgulatabiliriz.

2- Başvuru İşlemleri ve Süreç

Bilgi talebiyle bizlerle iletişime geçtikten sonra başvuru süreci başlar. Başvurunuz, danışmanlarımız tarafından verilen bilgiler eşliğinde vereceğiniz kararınızla birlikte devam eder veya sonlanır. Devam etmesi halinde, alınacak hizmete karar verildiğinde, danışmanlarımız tarafından gönderilmiş olan ön kayıt formunu doldurup iletmeniz gereklidir. 

2.a – Ön Kayıt Ücreti (Kapora)

Öğrenci, ön kayıt formunu doldurduktan sonra kaydın ilgili birime iletilmesi için 250 Euro ön kayıt ücreti (kapora) ödemelidir. Kapora ödemeleri, Eğitim İrlanda – Education State veya okulun hesabına yapılabilir. Kapora ödemesi fiyatın 1 yıl boyunca sabitlenmesini sağlar. İptal veya kurs süresi değişikliği durumlarında iadesi yapılmaz. Kapora ücreti ekstra bir ücret değildir, ödemenin tamamı yapılacağı zaman bu miktar düşülür. 

2.b – Ödeme

Dublin ofisimizdeki danışmanlarımız kaydınızı gerçekleştirdikten sonra ilgili faturayı ileteceklerdir. Öğrenci, başvurusunu takip eden danışmanın göndermiş olduğu faturayi 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmekle yükümlüdür, aksi taktirde herhangi bir bilgilendirme yapmadan zamanında ödeme gerçekleşmezse kaydı iptal olacaktır. Kampanya kapsamındaki kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. 

2.c – Vize Başvurusu

Ödeme işlemini gerçekleştiren öğrenci dekontu danışmanına iletmelidir. Dekont iletildikten sonra vize işlemleri başlar. Danışman, öğrenciye vize ile ilgili tüm yardımcı dökümanları göndermek ve süreçte yardımcı olmakla yükümlüdür. Ödeme hesaba geçtiğinde kabul mektupları öğrenciye gönderilecektir. Vize için gerekli evraklar tamamlandığında öğrenci vize başvurusunu yapar ve sonucu danışmanına bildirir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler uçak biletlerini danışmanına iletir. 

2.d -Geliş Tarihi

Ön kayıt formunda belirtilen geliş tarihi zorunlu durumlarda sadece 1 kez ertelenebilmektedir. Vizesi çıkan ve konaklaması ayarlanmış öğrenciler için ön kayıt formunda belirtilen geliş tarihi değiştirilememektedir. Şayet 1 hafta önce gelmek isterse, alternatif konaklama seçeneklerine bakmalı; 1 hafta geç gelmek isterse konaklama yapılmayan 1 haftanın para iadesi yapılmaz veya ekstra kredi olarak saklanmaz. 

3- Para İade Politikası (Refund)

Para iadesi yalnızca vize reddi veya 30 gün önce bildirilen iptaller durumunda yapılmaktadır. Vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanmış öğrenci, banka bilgileri ve elçilikten gelen red mektubu ile danışmana iade talebinde bulunur. İade, ortalama 6-12 hafta içinde gerçekleşir. Kayıt olduğunuz okul tarafından ortalama 250€ ve konaklama ayarlayan kurum tarafından 75€ administration fee (işlem ücreti) kesintisi dışında yapmış olduğunuz geri kalan ödeme size iade edilir. Bankanız, transfer esnasında ücret kesintisi yapabilir. Bu firmamızın sorumluluğunda değildir.

Vize reddi durumundaki iptallerde uygulanacak kesinti ücreti: okuldan ortalama 250€, konaklamadan 75€ kesinti yapılmaktadır. 

30 gün önceden bildiren iptallerde uygulanacak kesinti ücreti yukardaki gibidir.

Vizesi onaylanmış kişiler iptal talebinde bulunsalar dahi, herhangi bir iade söz konusu olmaz. Vizesi onaylanıp, yine de iptal etmek isteyen kişi, İrlanda Büyükelçiliğine pasaport ve vize iptal dilekçesini kargolamalıdır. Vize iptal mührü vurulduktan sonra sayfayı taratıp bize ilettiğinde iadesiz kurs iptal işlemi sağlanacaktır. Hakkınız 1 yıl içinde kullanılmak üzere kredi olarak tutulacaktır. Kullanılmayan haklar için para iadesi yapılmaz. 

Okul ödemesinin tamamı yapılmadan, sadece 250€ kapora ödemesini gerçekleştiren kişilere kursa devam edemeyecek olmaları veya vazgeçmeleri durumunda herhangi bir iade gerçekleştirilmez. Kapora ödemeleri kayıt tarihinden itibaren 1 yıl saklı tutulacak olup, tekrar Eğitim İrlanda aracılığıyla herhangi bir kursa kayıt olmaya karar verdiklerinde hesaplarından düşülecektir. 

Staj programlarında ise 200€ kapora kesintisi yapılarak, geri kalan ücret iade edilmektedir. 

Süreç esnasında yapılan pasaport çıkartma, vize ücreti, tercüme ücretleri gibi ekstra kalemlerin iadesi talep edilemez. 

Detaylı bilgilere karşılıklı imzalanan sözleşmede yer verilmiştir. 

Vizeye başvurduktan sonra yapılan iptallerde 500 EURO kesinti olmaktadır. Vize başvurusu henüz sonuçlanmadı ise, öğrenci İrlanda Büyükelçiliği’ne e-mail atıp, vize sürecini iptal ettirmek istediğini bildirmeli ve Elçilikten gelen vize başvurusu iptaline ilişkin onayı danışmanına iletmelidir. Vize başvurusu onaylandıysa, öğrenci İrlanda Büyükelçiliğine pasaportunu ve vize iptal dilekçesn kargolamalıdır. Pasaporta vize iptal mühürü vurulduktan sonra ilgili sayfayı tarayıp Eğitim İrlanda’ya iletmelidir. Aksi taktirde, iade süreci başlatılamaz. Bazı okullar, vizeye başvurduktan sonra herhangi bir sebepten ücret iadesi kabul etmeyip, edinilen hakkın kredi olarak tutulması gibi alternatif seçenekler sunabilir. Bu durumdan Eğitim İrlanda sorumlu tutulamaz.

4- Havaalanı Karşılama Hizmeti

Havaalanı karşılama hizmeti ücreti 50€’dur. Bu hizmet sadece hafta sonu (Cumartesi ve Pazar günü) sabah 09.00’dan akşam 20.00’a kadar verilebilmekte ve Dublin havaalanından öğrencinin konaklama yapacağı adrese kadar olan tek yönlü transfer için geçerlidir. Öğrenci Türkiye’ye döneceği zaman havaalanına transfer istiyorsa bunu ayrıca belirtmesi ve 50€ daha ödemesi gerekir. Öğrenci Dublin havaalanına vardığında, Türk danışmanlarımız öğrenciyi karşılayıp konaklama yapacağı yere götürmekle yükümlüdür. Havaalanı karşılaması talep eden tüm öğrencilerin, Dublin’e gitmeden önce mutlaka uçak biletlerini danışmanına iletmelidir.

5- Vize Danışmanlık Hizmeti

Eğitim İrlanda aracılığıyla okul kaydını yaptırmış öğrenciler, vize danışmanlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Eğitim İrlanda aracılığıyla daha önce İrlanda’da eğitim almış öğrenciler, ikinci kez İrlanda’da kendileri bir okula kayıt yaptırdıkları taktirde vize danışmanlık hizmeti talep ederlerse, 50€ hizmet bedeli ödemeleri gerekir. 

Okul kaydını kendileri tamamlamış olan öğrencilerin vize danışmanlık hizmeti talep etmeleri durumunda:
Kısa Dönem (13 haftaya kadar): 150€
Uzun Dönem (13 hafta ve üzeri): 250€ ödemeleri gerekir. 

Vize danışmanlık hizmetinde, danışmanlarımız öğrenciye vize için gerekli evrak listesi ve rehber dökümanları e-mail yoluyla gönderip bilgilendirme yapmak durumundadır. Vize danışmanlık ücreti, tercüme ücretleri, vize harcı, sigorta gibi ekstra ücretleri kapsamamaktadır.  

Banka transfer ücretleri öğrenci tarafından karşılanır. Belirtilen ücretler, kesinti olmadan Education State hesabına yatırılmalıdır. 

Vize reddi veya başvuru iptali durumlarında herhangi bir geri iade yapılmamaktadır. Vize reddine yapılan itirazların sonuçlanma süresi 8 haftadır. Bekleme süresi ve sonuç öğrencinin sorumluluğundadır. Elçiliğin vermiş olduğu kararlar ve belirtmiş olduğu yasal sürelerden dolayı herhangi bir hak iddia edilemez. 

6- Faturalar

Eğitim İrlanda, öğrenci kayıt formunu gönderdikten sonra öğrenciye okulun hazırlayacağı faturayı iletmekle yükümlüdür. Konaklamanın Accommodation Dublin tarafından ayarlanması durumunda diğer ödemeler için (konaklama, karşılama, sigorta, konaklama depozitosu vs) ikinci bir fatura iletmekle yükümlüdür. Öğrenci, faturayı kontrol edip herhangi bir yanlışlık bulması durumunda mutlaka danışmanına bildirmelidir. 

7- Konaklama

7.1. Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama talep eden öğrencinin, aile yanı konaklama formunu doldurması gerekmektedir. Konaklama ayarlamalarımız İrlandalı bir firma (Accommodation Dublin) aracılığıyla yapılmaktadır. Eğitim İrlanda öğrencilerine özel, 4 hafta ve üzeri aile yanı rezervasyonlarında konaklama ayarlama ücreti ALINMAMAKTADIR. Öğrencilerimize ayarlamış olduğumuz tüm İrlandalı aileler öncesinde tarafımızca ziyaret edilmektedir. Konaklama formunda belirtilmiş olan konaklamaya baslangıç tarihinden 1 hafta önce geliş tarihinde değişiklik yapılamaz. Değişiklik yapılması halinda konaklama formda belirtilmiş olan tarihte başlar.

Konaklama, öğrencinin konaklama kayıt formunda belirtmiş olduğu özel talepler dikkate alınarak ayarlanmaktadır. Bu özel taleplere en uygun aileye yerleştirme yapılır. Formda yazılı belirtilmemiş talepler dikkate alınmamaktadır. Belirtilen taleplere uygun bir aile bulamadığımız takdirde, öğrenci arzu ederse konaklamayı dil okulundan talep edebilir. Okulun konaklama fiyatları ile bizim konaklama fiyatlarimiz farklılık gösterebilir. Bu durumda fiyat farkı hakkında öğrenci bildilendirilecek ve yeni fatura öğrenciye iletilecektir.

7.1.a – Konaklama Depozitosu

Konaklama depozitosu olarak 100€ talep edilir. Bu miktar, aileden ayrılırken herhangi bir kural ihlali yapılmaması durumunda iade edilir. Depozitonun iade edilmeyeceği durumlar: ailenin evinde hasar oluşması, uygunsuz davranışlar sergilenmesi, aileleyle anlaşıp ödemenin direk aileye yapılması.

7.1.b – Konaklama Süresi

Öğrencinin ailede minimum konaklama süresi 2 haftadir. Aileden memnun kalınmaması durumunda en erken 2 hafta içinde aile değişikliği yapılabilmektedir. Yoğun dönemlerde (yaz ve Christmas) bu değişiklik hemen mümkün olmayabilir. Aile değişikliği talebinde yeni konaklama mektubu ögrenciye iletilecektir. Yeni konaklama transferi öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

7.1.c – Konaklama Fiyatları

Konaklama fiyatları sitemizde belirtildiği gibidir. Yaz (Haziran – Temmuz – Ağustos) ve Christmas döneminde (21 Aralık-5 Ocak) haftalık ücretler15€ artış göstermektedir. Vize onayının gecikmesi veya erteleme durumlarında yaz (Haziran – Temmuz – Ağustos) veya Christmas dönemine  (21 Aralık-5 Ocak) denk gelirse konaklama tutarında artış yaşanabilir.

7.1.d – Konaklamaya Giriş Saatleri

İrlanda’ya varılan ilk gün ailenin evine giriş saati en geç 22.00’dır. Bu saatten sonra giriş yapılamamaktadır. Eger ogrenci giris saatinden sonra gelmeyi talep ederse, o günkü konaklama ögrencinin sorumluluğundadır.

7.1.e – Para İadesi

Öğrenci ödemeyi yaptıktan sonra iade söz konusu değildir. Aile yanı konaklamalarda kesintili iade yalnızca vize reddi durumunda geçerli olmaktadır. Vize reddi durumunda, 75€ kesinti yapılarak geri kalan tutar öğrenciye iade edilmektedir.

7.1.f – Konaklama Uzatma

Aile yanı konaklamalarda ödeme yapılan hafta kadar rezervasyon yapıldığı için aynı ailede devamlı kalma (uzatma yapma) garantisi verilmez. Özellikle yaz dönemi çok yoğun olduğu için, yaz döneminde giden öğrencilerin kalacağı süre kadar veya 12 hafta ödeme yapmaları önerilir. Ailesinden memnun olup uzatma yapmak isteyen öğrencilerin, giriş yaptıkları ilk haftanın sonunda Dublin ofise bu talebini bildirmeleri gerekir. Öğrenciler, konaklama için ev sahibi ailelerine doğrudan para ödememeli veya aileler ile herhangi bir anlaşma yapmamalıdır.

7.1.g – Konaklama Bulunamama

Accodomation Dublin firması tarafından size konaklama bulunamadığı takdirde konaklama ücreti kesintisiz olarak size iade edilecektir. Konaklama talebinizi arzu ederseniz okula iletebiliriz. Okulun ayarladığı konaklamalarda fiyat farkı çıkabilmektedir.

Okuldan konaklama talep ettiğiniz takdir de rezervasyonunuzu kesinleştirmek için konaklama ücretinin tamamını ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde okulun konaklama kontenjanları dolabilir.

 

7.2. Öğrenci Yurtları

Öğrencinin tercihine ve yurtların müsaitlik durumuna göre yurt kaydı alınmaktadır. Öğrenci yurtlarında ücretin dışında depozito ödemesi istenmektedir. Depozito iadesi, odada herhangi bir hasar veya eksik olmaması durumunda öğrenci ayrıldıkran sonra tamamen iade edilir. Vize reddi durumunda depozito dışındaki ücret geri iade edilir. Yurtlarda yaşanacak sorun, eksiklik gibi durumlarda yurt içinde sorumlu olan güvenlik görevlisi ile iletişime geçilmesi tavsiye edilir.

8- Kampanyalar

Dil okulları danışmanlık firmalarına ve öğrencilere haber vermeden kampanya oluşturma ve sonlandırma haklarını elinde tutar. Hali hazırda kayıt olmuş öğrenciler yeni sunulan kampanyalardan yararlanamazlar. Farklı kampanyalar birbirleriyle birleştirilemez.

9- En İyi Fiyat Garantisi

Eğitim İrlanda’nın satışını gerçekleştirdiği yurtdışı dil okullarının orijinal broşür fiyatları dışında herhangi bir ek ücret talep etmez. Diğer servis sağlayıcılarının Uluslararası olarak değişiklik göstermeyen standart fiyatları dışında size bir teklif vermesi mümkün değildir.

Yurtdışı dil okullarının senelik olarak belirlemiş oldukları ve tüm dünyada geçerli olan broşür fiyatlarına ilave olarak, belirli özel koşullar altında yerel promosyon veya indirimler söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda Eğitim İrlanda size en uygun indirim ve promosyonları sağlamayı taahhüt eder. Bir başka servis sağlayışından aldığınız daha düşük fiyat teklifini ulaştırmanız durumunda, talebiniz gerekli işleme alınacak ve tarafınıza En İyi Fiyat Garantisi taahhüdümüz doğrultusunda hizmet sunulacaktır.

“En iyi fiyat garantisi” uygulaması dışındaki durumlar:

Vizenizi alıp İrlanda’ya geldikten sonra öğrenmiş olduğunuz daha iyi bir teklif için Eğitim İrlanda yada dil okulunuz para iadesi yapamaz.

10- Ücretler

Eğitim İrlanda, vergi artırımları, hükümet kaynaklı gelişmeler veya Eğitim İrlanda’nın kontrolü dışında gelişebilecek olaylar karşısında ücretlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

11- Kitaplar ve Öğrenim Gereçleri

Bazı okulların sunduğu kurslarda kitaplar ve gereçler için öğrencinin ek ücret ödeyerek satın alması gerekebilir. Bu ek ücretlerden Eğitim İrlanda sorumlu değildir.

12- Atılma/ Uzaklaştırma

Suç işlemesi, idare kurallarını veya okul kurallarını ihlal etmesi, devamsızlık oranının yüksek olması, ödemekle yükümlü olduğu kurs ücretini ödeyememesi durumunda, öğrenci programdan atılabilir veya uzaklaştırılabilir. Bu gibi durumlarda para iadesi yapılmayacak ve bulunduğu ülkenin göçmenlik bürosu durumdan haberdar edilecektir. 

13- Mücbir Sebep

Eğitim İrlanda, yangın, salgın hastalık, doğal afet, hükümet yasası, tedarikçilerin ve taşeronların hataları, iş anlaşmazlıkları veya kendi kontrolleri dışında gelişebilecek, diğer durumlarda, sözleşme dahilinde yükümlü oldukları hizmetleri yerine getirmekle yükümlü değildir.  

14- Terk Politikası

Terk, kursunuzun başladığı ilk günden sonra kaydolunan kurs veya kursların, uzatmalar da dahil, tamamını veya bir kısmını bırakmak anlamına gelir. Her durumda, rezervasyon onay formunda belirtilen varış tarihinden sonra (yani kurs başlangıç tarihinizden sonra) hiç bir koşulda para iadesi yapılmaz. Programını sonlandıran ve kursu terk eden öğrenci hiçbir koşulda gerek kurs gerekse konaklaması ve rezervasyonu gerçekleşmiş diğer tüm hizmetleriyle ilgili para iade talebinde bulunamaz ve ayrıca kurs tamamlama sertifikasını almaya hakkını kaybeder.  

15- Korona Virüs (Covid-19)

Dünyada giderek yaygınlaşan Korona virüsü sebebiyle birçok okulun tutumu hakkınızı 1 yıl boyunca saklı tutmak olarak belirlenmiştir. Ülkeler arası oluşabilecek seyahat sınırlamaları, karantina gibi önlemlerden Eğitim İrlanda sorumlu değildir.

Şayet:

Kapora ödemesi yaptıysanız, iptal durumunda iade sağlanmaz. Erteleme talep ederseniz, 1 yıl boyunca hakkınız saklı tutulur. 

Okul ödemesinin tamamını yaptıysanız, hakkınız 1 yıl boyunca saklı tutulur. 

Konaklama ödemesini yaptıysanız, gidiş tarihinize en geç 2 hafta kala iptal durumunda 75€ kesinti uygulanarak iade sağlanır. Gidiş tarihinize 2 haftadan daha kısa bir süre varsa iptal durumunda konaklamanızın ilk haftası kesinti yapılarak iade sağlanır. Erteleme durumunda ise hakkınız 1 yıl boyunca sabit tutulur. Daha sonra gitmek istediğiniz dönem yoğun sezona (yaz dönemi ve Christmas) denk geldiği durumda haftalık dönem farkı oluşur. Bu farkı konaklama sağlayıcınız belirtecektir. Bu farkı kabul etmiş sayılırsınız. Normal sezonda ekstra ücret ödenmez. 

İrlanda’da kursa başladınız ve ülkenize dönmek istiyorsanız, herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Kalan eğitim süreniz okulunuzda kredi olarak 1 yıl boyunca saklanır. Yeniden vizeye başvurarak kalan haklarınızı 1 yıl içinde kullanabilirsiniz. Konaklama iadesi yapılmaz, kalan haklar kredi olarak kullanılamaz. 

Menü