İrlanda’da Dil Eğitimi

Günümüzde İngilizce dünyanın en çok konuşulan dili olmasının yanında artık iş başvurularında, yurtdışı seyahatlerinde yani her alanda kapı açıcı olarak görülmektedir. İyi düzeyde İngilizce konuşan bir birey her zaman her konuda bir adım daha ön planda olmaktadır. Ülkemizde en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan yabancı dil pratiği nedeniyle her yıl yüz binlerce kişi yurtdışı eğitim için dünyanın farklı ülkelerine gitmektedir. İrlanda son dönemde yıldızı parlayan yeni bir ülke olmanın yanında pek çok avantaja sahiptir. Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiniz ancak hala nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız size klasiklerin çok ötesinde bir teklifimiz var. İrlanda’da dünyanın en iyi okullarında İngilizce eğitimi alabileceğinizi söylesek!

Peki Neden İrlanda’da Dil Okulu?

İrlanda son yıllarda yıldızı parlayan yeni bir ülke olmanın yanında pek çok avantaja sahiptir. Başlıca sebep, İrlanda’da konuşulan resmi dilin İngilizce olmasıdır. Her geçen gün artan “sterlin”in yerine alternatif olarak İrlanda’nın para birimi Euro’dur. Amerika ve Kanada’dan ise yaşam maliyetleri baz alınınca oldukça uygundur. Eğitim İrlanda olarak sizler için hazırlamış olduğumuz özel fiyat listemize buradan ulaşabilirsiniz. Neden İrlanda’da Eğitim?

İrlanda diye düşünmeye başladığınız internetteki yorumlarda karşılaşabileceğiniz en büyük dedikodu aksandır. Bir İngiliz’i dinlerken yutulan harfler ve derin bir aksan hissederken İrlandalılar’ da buna rastlayamazsınız. Hatta CNBC-E ve BBC gibi dünyaca ünlü televizyonların spikerlerini Dublin’ den seçmektedir. Sosyal ve kültürel olarak da Türk toplumuna çok benzer özelliklere sahiplerdir. Sıcakkanlı, sempatik bir toplum olan İrlandalılar’ ın arasında keyifle İngilizce öğrenip hedeflerinize kolayca ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

 

İrlanda Dil Okulları

İrlanda her geçen uluslararası öğrenciler için sunduğu özel fırsatlarla İngiltere ve Amerika gibi dev lokasyonlara rakip olmaya başlamıştır. Konumu, sosyo-kültürel yaşamı, ikilimi ve doğası ve büyülü atmosferiyle öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda dünyanın her yerinden dil eğitimine gelen öğrencilerle tanışarak yeni kültürlerle tanışabilir ve yepyeni arkadaşlar kurabilirsiniz. Resmi dili İngilizce olan ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz İrlanda’da keyifle dil okullarına gidip eğitim alabileceğinizden emin olabilirsiniz. İrlanda’da ki En iyi dil okulları

İrlanda’da Work and Study

Hepimizin bildiği gibi Türk Lirası özellikle Euro ve Dolar karşısında maalesef çok güçsüz kalmaktadır. Öğrencilerin gittikleri ülkede rahat hareket kabiliyetlerine sahip olması için mutlaka bir maddi desteğe ihtiyaç duymaktadır. İrlanda işte tam da buna uygun bir program sunmaktadır; Work and Study!

25 hafta(6 ay) ve üzeri yapacağınız dil okulu kaydı ile İrlanda Hükümeti sizlere resmi olarak haftada 20 saat (part-time) İrlanda’da çalışma izni vermektedir. Yine İrlanda Hükümeti 6 aylık dil eğitimi alan öğrencilere eğitimlerini tamamladıktan sonra 2 ayda tatil izni vermektedir. Tatil süresince haftada 40 saat(full-time) çalışarak eğitiminizden sonra para biriktirerek ülkenize dönmeniz için size şans veriyor.

 

İrlanda’da Konaklama

İrlanda öğrencilere farklı konaklama seçenekleri sunuyor. Arzu ederseniz İrlandalı bir aile yanında kalarak gün boyu İngilizce pratik yapma imkanı bulabilirken, arzu ederseniz tek kişilik banyolu odası bulunan öğrenci yurdunda kalabilirsiniz. Bu iki seçenekte size farklı deneyimler sunacaktır. Konaklama  konusunda sizler için anlaşmalı olduğumuz firma ile çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Aile yanı konaklama seçerseniz aileyi bizzat ziyaret ediyoruz.

İrlanda’nın tarihine bakıldığında Türklerin yaptığı yardımlar göz ardı edilemez. Tarihine saygı duyan bu ülke için Türkler çok önemlidir ve onlara karşı sempati beslerler. Bu yüzden Türkiye-İrlanda ilişkileri hep pozitif olmuştur. Neşeli, güler yüzlü, her zaman yardıma açık insanları barındıran bu güzel ülkenin sokakları da insanları kadar renkli ve hareketlidir. İrlanda’ya dil eğitimine gelmiş öğrenciler bu sıcaklığın farkına çok kısa zamanda varabilirler. Ünlü gezi dergisi Lonely Planet tarafından 2012 yılında İrlandalılar yabancılara karşı en sıcak kanlı insanlar olarak       seçilmiştir.

İrlanda’da Türk Sayısı

İrlanda’daki Türk nüfusu diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha azdır. Elçilik kayıtlarına göre 4.5 milyonluk İrlanda’da yaklaşık 5000 kadar Türk bulunmaktadır. Bu durum gerçekten ingilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için İrlanda’yı bir adım daha öne çıkarmaktadır. Zira bir çok öğrenci yurtdışına çıkmakta ve gittiği ülkelerde Türkleri bularak maalesef dil gelişimlerini negatif yönde etkilemektedir.

İrlanda’yı keşfetmek ve ingilizcenizi geliştirmek için zaman kaybetmeyin! İrlanda dil okulları sizi bekliyor! İrlanda’daki dil okulunda profesyonel öğretmenlerden İngilizce öğrenip sosyal hayatta rahatlıkla pratik yapabileceğiniz bu sevimli ülkede, size en iyi dil okulu kampanyalarını Eğitim İrlanda sunuyor!

Menü