Dil okulu ve konaklama ödemesi yapma yöntemleri

İrlanda’da dil eğitimi yapmak istediğinizde prosedür karar verme, kayıt, ödeme, vize işlemleri şeklinde ilerler. Yani vizeye başvurmadan önce okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin de tamamı veya 4 haftalık kısmı ödenmelidir. Peki nasıl ödeyeceğiz?

1- Online Bankacılık Yoluyla

                                                                   

Kullanmış olduğunuz bankanın online bankacılığına girerek döviz transferi (swift) işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey, tüm bilgileri faturanızda yazdığı şekilde doğru ve eksiksiz olarak girmenizdir. Aksi taktirde, para karşı tarafa ulaşmayıp size geri dönecektir. Bu durum zaman kaybına yol açabilir. Çünkü yurtdışı bankalarına para transferleri 3-4 iş gününde tamamlanmaktadır. Ödemenin eksiksiz ulaşması için transfer masraflarını karşılayacağınızı işaretlemeniz gerekir. İş bankası için transfer sonunda OUR seçeneği seçilir.

Not: Bazı bankaların mobil online bankacılık sistemlerinde döviz transfer işlemi tanımlı değildir. Bu yüzden, telefondan girdiğinizde gözükmüyorsa dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdan giriş yaparak deneyiniz.

2- Şubeden Ödeme

                                                                 

Şayet online bankacılık kullanmıyorsanız, paranızı çekip herhangi bir bankaya giderek veya para çekmeden paranızın olduğu bankanın şubesine giderek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faturanızı bankacıya gösterdiğinizde size yardımcı olacaktır. Ödemenin eksiksiz ulaşması için karşı tarafın transfer masraflarını ödemek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Transfer ücreti şubeden ödediğinizde, online bankacılıkta çıkan 20-30€ transfer ücretinden daha yüksektir. Bankadan bankaya değişmektedir.

3- Transferwise

                                                                       

En hızlı transfer için Transferwise seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile 2500€’ya kadar olan ödemelerinizi kısa sürede ve düşük maliyetle yapabilirsiniz. Aşama aşama resimli anlatımını buradaki rehberimizde bulabilirsiniz.

4- Flywire

                                                                 

Flywire da Avrupa’da yaygın olarak kullanılan online ödeme sistemidir. Buradan okulunuzu seçerek ödeme işlemini yapabilirsiniz. Banka transferi, banka veya kredi kartı ile de ödeme imkanı sağlar. Banka veya kredi kartı seçeneğini seçtiğinizde fiyatı 1000TL daha yüksek olarak hesaplamaktadır.

NOT: Ofislerimizden yapılacak elden ödeme seçeneği sadece konaklama ödemesi için geçerlidir.

Ödemenizi tamamladıktan sonra dekontu danışmanınıza iletiniz. Dekontunuz okulunuza iletilecek ve ödemeniz ulaştığında okuldan kabul mektubunuzu alacağız. Ödemenizi yaptıysanız, sıra vize işlemlerinde. İrlanda’da 10 adımda dil okulu aşamalarına buradan bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Menü