İrlanda'da Konaklama fiyatları

İRLANDA'DA KONAKLAMA FİYATLARI

Yurt dışına dil eğitimi almaya gelmeden önce öğrencilerin aklında olan en merak ettikleri konulardan biri de İrlanda’da konaklama. Konaklama için İrlanda’da birçok farklı seçenek mevcut. Gelin bakalım bunlar nelermiş.

 

 

İrlanda’da Konaklama Nasıl Bulunur?

İrlanda’ya gelmeden önce yapılacaklar listenize eklemeniz gereken şeylerden biri de İrlanda'da konaklama seçeneklerini öğrenmek olmalıdır. Çünkü konaklama türünüze vize başvurusundan önce karar vermeniz ve vize başvuru sürecinde sorun yaşamamanız için karar verdiğiniz konaklamanın dekont ya da kabul belgelerinin ayarlanıp dosyaya sunulması gerekmektedir.


Şimdi ise aklınızdan “İrlanda'da konaklama nasıl bulacağım?”, “Ne tür konaklama tercih edebilirim ki?” diye düşündüğünüzü tahmin edebiliyoruz. Sizlerin karar verme aşamasındaki bu sürecinizde biz Eğitim İrlanda olarak sizlere, aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları olarak 2 seçenek sunuyoruz. Fakat tabii ki hepsi bu kadar değil, bu 2 seçenek dışında kendinizin de ayarlayabileceği diğer İrlanda'da konaklama alternatiflerini yazımızın ilerleyen kısmında göreceğiz.

 

Konaklama Türleri

 

1- İrlanda’da Aile Yanı Konaklama

İrlanda’ya gitmeye karar vermiş öğrencilerimiz için bizim en çok önerdiğimiz konaklama türüdür. Aile yanı konaklama tercihinize göre tek veya çift kişilik odada, sadece kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon şeklinde ayarlanabilmektedir. Giriş-çıkış saati sınırlamanız yoktur sadece saat kaç olursa olsun ailelere rahatsızlık vermemeniz en önemli koşuldur. Aile yanı konaklamayı seçtiğinizde temizlik, internet, ütü, çamaşır makinası kullanımı gibi temel ihtiyaçlarınız ödediğiniz fiyatın içinde olmaktadır. Aile yanı konaklamanıza karar verdikten sonra, sevmediğiniz ya da alerjinizin olduğu bir yemek, içecek veya başka hassasiyetleriniz varsa(evcil hayvan, sigara-alkol tüketimi, evdeki çocuk sayısı vb.) bunları bizimle paylaştıktan sonra aileye bildirmemiz halinde aile tarafından sizin isteklerinize özel hazırlık yapılmaktadır.


Aileler genelde 2-3 katlı evlerde şehir merkezinden biraz daha uzakta yaşarlar. Şehir merkezinde bulunan dil okulunuz ile eviniz genellikle 20-40 dakika arasında değişen bir mesafededir.

Ayrıca aile yanı konaklama demek sadece bir anne-baba ve çocuklar demek değil. Bazen sadece yaşlı bir kişi odasını kiraya verebiliyor ya da tek yaşayan çalışan birisi verebiliyor. Bunların hepsine aile yanı konaklama denilmektedir ve anlaşmalı olduğumuz tüm aileler tarafımızdan ziyaret edilmiş, referanslı ve güvenilir ailelerdir. İrlandalı bir aile yanında kalmak konakladığınız aileye göre daha fazla İngilizce pratik yapmak, İrlanda kültürünü tanımak ve evde birden fazla farklı kültürden öğrenci var ise onlarla da vakit geçirmek için güzel bir şanstır.

HAFTALIK FİYATLANDIRMA

Çift Kişilik Oda: 175-195 Euro

Tek Kişilik Oda: 190-205 Euro

Tek Kişilik Özel Banyolu (Ensuite) Oda: 230-250 Euro

NOT: Eğitim İrlanda'ya özel konaklama ayarlama ücreti ALINMAMAKTADIR! (Normal fiyatı:80 €).
 

** İrlanda'da aile yanı konaklama detayları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için buraya tıklayın.

 

 

 

2- İrlanda’da Yurt Konaklaması

İrlanda’da konaklama olarak öğrenci yurtları daha çok apart benzeri yerlerdir. Bu yurtlarda konaklama genel olarak karma olarak ayarlanmaktadır yani 4 kişilik bir dairede aynı milletten öğrenci denk getirilmemeye çalışılır. Bizim anlaşmalı olduğumuz öğrenci yurtları genellikle 4 kişiliktir ve herkesin odasında kendine ait tuvalet ve banyo bulunmaktadır, her odanın kilitlemeniz için kendine özel anahtarı vardır ve daire anahtarı ise ortak alana giriş olduğu için o dairede yaşayan her öğrenciye verilir. Ücretsiz internet bağlantısı, temizlik, çamaşır makinası, ütü ve mutfak aletleri tüm yurtlarda bulunmaktadır. Yurda kaçta girip çıktığınız kimseyi ilgilendirmemektedir.

Yurtlarda mutfak ve salon ortak olarak adlandırılır. Burada herkes kendi yemeğini pişirir, buzdolabında herkese özel kat hazırlanır ver herkes kendi ürününü kullanır. Ortak alanın en güzel yanı ise yemek yaparken bazen kaldığınız arkadaşlarla yemek geceleri yapmak ve herkesin kendi kültürüne ait yemeklerini yapıp onu tanıtması ya da ortak alanda otururken sohbet edip İngilizce’nizi geliştirmek için güzel bir fırsattır.

Öğrenci yurtlarının tümünde 7/24 özel güvenlik ve dış kapıda şifreli giriş sistemi bulunmaktadır.

 

Çalıştığımız Yurtlardan Bazıları ve Fiyat Bilgileri

Hazelwood Öğrenci Yurdu

 • Tek Kişilik Oda: 180 Euro / Haftalık
 • Depozito: 350 Euro
 • Kayıt Ücreti: 70 Euro

Griffith Halls of Residence

 • Çift Kişilik Oda: 171 Euro / Haftalık
 • Depozito 300 Euro
 • Kayıt 70 Euro

Shanowen Hall Öğrenci Yurdu

 • Tek Kişilik Oda: 215 Euro / Haftalık
 • Depozito: 400 Euro
 • Kayıt Ücreti: 70 Euro

Shanowen Square Öğrenci Yurdu

 • Tek Kişilik Oda - Haftalık: 225 Euro
 • Depozito: 50 Euro
 • Kayıt Ücreti: 70 Euro

** İrlanda'da yurt ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi alabilmek için buraya tıklayın!

 

 

3- İrlanda’da Ev/Oda Paylaşımı

İrlanda’da konaklama seçeneklerinden öğrencilerin en çok tercih ettiği en ekonomik konaklamalardan biridir. Özellikle uzun dönem dil eğitimine giden öğrenciler, genellikle alışma süreci olarak 4 haftalık konaklamadan sonra bu seçeneği değerlendirmektedir. Çünkü öğrenciler bu 4 haftalık süreçte çevrelerini yapıp kendileri gibi eve çıkmak isteyen birçok kişiyle anlaşıp, karar verip evin kirasını 5-10 kişi paylaşarak çok daha ekonomik hale getirebiliyorlar. Bazı evlerde ayarlanan kişi sayısına ve oda sayısına göre aynı odada 2 kişi kalabiliyorlar. Öğrenci evini yurt konaklamasından ayıran en önemli özellik tuvalet ve banyonun ortak kullanıma açık olmasıdır.

Anlattığımız gibi paylaşımlı bir evde kalmak istiyorsanız İrlanda’ya geldikten sonra evi görüp şartları konuştuktan sonra ödeme yapmanızı tavsiye ederiz aksi takdirde İrlanda’ya gitmeden önce sosyal medya aracılığı ile konaklamanızı ayarlamanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu konuda dolandırıcılık durumları oldukça yaygın bu sebeple dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu gibi evleri ya da odaları bulmak için; “Booking”, “Airbnb”, “Dublin Student Accommodation” ve “Rent in Dublin” gibi gruplardan ev ilanlarına bakabilirsiniz. İrlanda’da ev/oda kiralamalarda genelde kira + 1 depozito ücreti alınır ve bu depozito çıkarken size geri verilmez fakat çıkarken kendi yerinize birini bulduysanız size iade edilir.

Ücret: Haftalık 150€ (Ortalama)

**İrlanda'da ev/oda kiralama hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Son olarak belirtmek isteriz ki, İrlanda’da konaklama seçeneklerinde genel olarak en önemli kurallar kimseyi rahatsız etmemeniz ve evleri ya da yurtları temiz kullanmanızdır. Onun dışında yukarıda bahsettiğimiz gibi giriş-çıkış saatleriniz, ırkınız, dininiz, giyiminiz vs. hiçbir şey önemli değildir kimse sizi sorgulamamakta veya ayrım yapmamaktadır.

 

** Bu yazımızı beğendiyseniz ya da İrlanda'da ev bulma konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayın.

** İrlanda'da yaşam masrafları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın!

** İrlanda 2020 yılı dil okulu fiyatları için tıklayın!

 

Göz At;

 1. İrlanda Uzun Dönem Öğrenci Vizesi
 2. İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi
 3. İrlanda'da Yaşam
 4. 5 Adımda İrlanda Dil Okulu
 5. İrlanda'da Dil Okulu
 6. İrlanda'da Eğitim
 7. İrlanda'da Work and Study

 

egitim irlanda biz sizi arayalim

egitim irlanda goruntulu danismanlik

Ekran_Alıntısı.PNG

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.