İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

İrlanda’ya öğrenci olarak gitmek çok kolay!

Siz de yurt dışında 3 aya kadar ingilizce eğitim düşünüyorsanız İrlanda bunun için doğru adres. İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi, İrlanda’da eğitim amacıyla maksimum 90 gün kalacak olanlar için geçerlidir.

“İrlanda’ya nasıl vize alabilirim?” diyorsanız İrlanda Vizesi hakkında en önemli bilgiler bu yazıda. Öncelikle İrlanda’da Schengen Vizesi veya Yeşil Pasaport geçerli değil. Fakat, İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya gelebilirsiniz. Ayrıca resmi İrlanda’da çalışma izni, İrlanda’ya 25 hafta ve üzeri öğrenci vizesi aldığınızda size veriliyor. İrlanda vizesinden korkmayın! Eğitim İrlanda, öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İrlanda vizesi ile ilgili tecrübeli danışmanlarımız ve detaylı vize destek dökümanlarımız sayesinde vize belgelerini hazırlamak kabus olmaktan çıkıyor.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda’ya vize başvurusu yaparken İrlanda Elçiliğine değil, konsolosluğun aracı kurumu olan VFS Global’e başvuru yapmanız gerekmektedir. VFS Global online randevu sitesinden İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep ofislerinden birine randevu alıp belgelerinizin teslimini yapıp başvurabilirsiniz. Randevu almanız zorunludur. Randevu alırken girdiğiniz bilgilerin doğru olması gereklidir.

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda’ya tek girişli öğrenci vizesi için VFS Global’e ödemeniz gereken toplam tutar 110 EURO’dur.

Ayrıca, VFS Global aşağıdaki ekstra hizmetleri de sunmaktadır.

 • Fotokopi hizmeti, eğer evraklarınızda eksik fotokopi varsa oradayken çoğaltabilirsiniz.
 • Fotoğraf hizmeti, biyometrik fotoğraf çektirmeyi unuttuysanız veya boyutlarından kaynaklı bir yanlışlık varsa orada yeni bir fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kurye hizmeti, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep dışında ikamet edenler için bir avantaj sağlamaktadır. Vizeniz sonuçlandığında tekrar VFS Global’e gidip pasaportunuzu teslim almanıza gerek yoktur. Başvuru esnasında bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde 10€ luk ücret karşılığında bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

SMS hizmeti ise başvurunuza ait adımların telefonunuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlar. Bu hizmeti satın aldığınızda, başvurunuzun durumunu web sitesinden kontrol etmeden de gelen mesajlar ile takip edebilirsiniz.


İrlanda Vizesi İçin Önemli Şartlar

İrlanda vize şartları aşağıdaki gibidir;
· Sponsor hesapta İrlanda’da bulunacağınız her hafta için 200 Euro (veya herhangi bir döviz karşılığında) finansal yeterlilik gösterilmesi.
· Eğitiminiz bittikten sonra Türkiye’ye dönmek zorunda olduğunuzu kanıtlayan belge. (ücretsiz izin yazısı, eğitimin dondurulduğuna dair belge, yeni bir işe kabul yazısı vb.)
 

İrlanda Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi için gerekli evrakları buraya tıklayarak görebilirsiniz. Bu evrakları tamamladıktan sonra belgelerinizle birlikte en yakın Vfs Global acentasına iletilmelidir. Bütün evraklar, eksiksiz şekilde ve kontrol listesindeki sıraya göre düzenlenmiş olarak sunulmalıdır. Kayıt olduğunuz takdirde size tarafımızca hazırlanmış her bir evrak için gereklilikleri açıklayan ayrıntılı belgeler gönderilecek ve teker teker açıklanacaktır.

İrlanda Vizesi Fotoğraf Özellikleri

 • İrlanda vize başvurusu için fotoğraf aşağıda açıklandığı gibi çerçevesiz , yüzü tam gösteren ve renkli fotoğraf olmalıdır.
 • Fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır.
 • İki fotoğraf gereklidir.

Fotoğraf Boyutu:

 • Her vize başvuru sahibinin ilettiği fotoğrafa aşağıdaki boyutlarda olmalıdır:
 • Baş fotoğraf çerçevesinin tam ortasında olmalıdır 35mm x 45 mm
 • Baş yaklaşık olarak 30 mm uzunluğunda olmalıdır (saçın üst noktasından, çenenin en alt noktasına olmak üzere).

Fotoğraf Görünümü:

 • Fotoğraf vize başvuru sahibinin fotoğraf makinesine doğrudan baktığı tam yüz önden görünüş olmalıdır.
 • Yüz fotoğraf alanının yüzde 70 veya 80’nini kaplamalıdır.
 • Fotoğraf renkli olmalıdır ve arka plan sadece beyaz ya da açık bir zemine sahip olmalıdır.
 • Genel olarak, yüz ve saç dahil başvuru sahibinin başı başın üst kısmından çene ucuna kadar yukarıdan aşağıya ve saç çizgisinden yandan yana kadar görünmelidir. Kulakların görünebilir olması tercih edilmelidir.

İrlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Bütün evrakları eksiksiz ve doğru olarak VFS Global’e teslim ettiyseniz, başvuruyu yaptığınız ve dökümanların Ankara’ya teslim süresi hariç gün hesaplanmalıdır. Kısa dönem İrlanda öğrenci vizesi aksi bir durum yaşanmadığı taktirde 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Unutmayınız ki bazı durumlarda işlem belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Başvurunuzu bu durumları göz önünde bulundurarak olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ederiz.

İrlanda Vizesi Online Başvuru Formu

Kısa dönem öğrenci vizesine başvuru yapan adayların linkteki online başvuru formunu doldurması gereklidir. Online formu doldururken dikkat edilmesi gereken şey, 4. sayfada verilen transaction numarasının saklanmasıdır. Bu transaction numarası ile danışmanınız sistem üzerinden formunuzu kontrol ederek gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Bütün bu işlemler için sorularınızı Vfs Global ve Eğitim İrlanda’ya ücretsiz olarak sorabilirsiniz. Eğitim İrlanda‘nın uzman ekibi, size vize sürecinde yardımcı olacaklardır.

Vfs Global İrlanda Telefon Numarası 90 212 373 58 02

UYARI!

İrlanda vizesine başvurmak için randevuya gerek yoktur, internette randevu ile olduğunu söyleyen ve randevu için para isteyen dolandırıcı sitelere dikkat edin!

İlginizi Çekebilir

Menü