Dublin City University International Foundation Programı Başladı !

DCU International Foundation Programı, Dublin City University’de tam zamanlı bir Lisans derecesi veya öğretmenlik Yüksek Lisans derecesi programı için eğitim almak isteyen ve anadili İngilizce olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır.

Program, öğrencilerin DCU derece programları için gerekli İngilizce dil becerilerini kazanmalarına yardımcı olur ve öğrencileri İrlanda bağlamında üniversite öğrenimine uyum sağlamaya hazırlar.

Programın öğrencileri, DCU’nun kayıtlı öğrencileridir ve kampüslerimizde eğitim görürler.

Öğrenciler, İngilizce seviyelerine bağlı olarak bir veya iki yarıyıl eğitim alabilirler.

2023 Dublin City University Foundation Programı Fiyatları

 
 

Tüm Yıl

Bir Dönem

DCU International Foundation Programme – Yüksek Lisans

13000 Euro

6500 Euro

DCU International Foundation Programme – Lisans

12700 Euro

6370 Euro

Foundation Programı Nedir ?

 

Ortaöğrenimini İrlanda dışında tamamlamış öğrencilerin İrlanda’da üniversite eğitimine hazırlanmaları için İrlanda’ da lise öğrencilerinin almış olduğu fakat Türkiye gibi diğer ülkelerde verilmeyen bilgilerin öğretilmesini hedefleyen eğitim programlarıdır. Foundation kelime anlamı itibariyle “temel, esas” anlamına gelmektedir.

Foundation Programı İrlanda’ da her öğrenciye verilen temel eğitimin uluslararası öğrencilere de aktarılmasını hedefler. Kendi ülkemizdeki eğitim sisteminde nasıl bazı kısayollar, sürdürülegelmiş basit formüller varsa aynısı İrlanda eğitim sisteminde de mevcuttur. Bu nedenle her yüksek öğrenim kurumu bu temel eğitimi aday öğrencilerine vererek onların en kısa sürede başarılı bir şekilde eğitime ve muhatap olacakları topluma adapte olmalarını hedefler.

Türkiye’ de liseden mezun olan öğrenciler için üniversite başvurularında öne çıkan en belirleyici kriter lise mezuniyet ortalamasıdır. 4 yıllık bir liseden mezun olmuş ve diploma notu 70 ve üzeri olan her öğrencinin foundation program ya da direk üniversite başvurusu yapma hakkı bulunmaktadır. Direk üniversiteye yerleştirilemeyen her aday için üniversiteler şartlı kabul şansı sunarak ihtiyacına göre 1 ya da 2 dönem boyunca eğitim almalarını ve başarılı olurlarsa üniversiteye geçiş hakkı tanır.

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü