Dublin'deki En İyi 10 Yürürüş ve Koşu Rotası

Dublin doğal güzellikleri, yemyeşil alanları ve masmavi deniz kenarlarıyla sizi harika bir yolculuğa çıkartır. Bir dakika içinde her şeyin merkezinde olabilir, bir sonraki dakikada hızlı bir tren yolculuğunun ardından sessiz bir kır manzarasında bulabilirsiniz.

Bu nedenle Dublin, yürüyüş severler için bir cennettir. Şehir içinde ve çevresinde çeşitli harika parkurlara sahiptir ve başkentin küçük bir şehir olması nedeniyle hepsi son derece erişilebilirdir.10. Poolbeg Lighthouse

 

Bu nokta, Dublin şehir merkezinin dışında yer alır ve semboliktir.

Dört kilometrelik yürüyüş yolu boyunca büyük bir deniz feneri yer alır, bu yol İrlanda Denizi’ne doğru uzanır ve çevredeki Dublin ve Port manzarasının 360 derecelik görünümünü sunar. Bu koşu veya yürüyüş rotası baştan sona düz bir şekilde ilerler ve rüzgarlar çok güçlü olmadığında sıcak bir günde idealdir.9. Malahide Park

 

Malahide Parkı, Dublin’deki en iyi 10 koşu parkurundan biridir Bu park, geniş arazileri ve orman yolları, spor alanları, bir çocuk oyun alanı, etkileyici çağdaş bir İrlanda kafesi ve Avoca adlı yaşam tarzı mağazasıyla 12. yüzyıla tarihlenen Malahide Kalesi’nin bulunduğu yerdir ve Dublin’deki en iyi koşu parkurlarından bazılarına ev sahipliği yapar. Özellikle kale sever biriyseniz burada asla sıkılmazsınız.


 

 

8. Grand Canal
Grand Canal, Dublin’deki en iyi 10 koşu ve yürüyüş parkurundan biridir. Dublin şehir merkezinin dışından geçerek, başkentin en güzel şehir içi rotalarından birini oluşturur.

Kuzey veya Güney yönünde gezinmeyi seçebilirsiniz ve yol boyunca güzel şehir manzaraları, kuğular ve kürek çeken sporcular görebilirsiniz.7.Clontarf Road
Clontarf Yolu, Dublin Şehir merkezini biraz geride bıraktıktan ve Fairview’i geçtikten sonra manzara Clontarf Yolu’na açılır. Burada bisiklete binebilir,yürüyüş yapabilir veya  koşabilirsiniz.6.Liffey Nehri

Liffey Nehri, Dublin 3 Arena eğlence mekanının bulunduğu Point Village’dan başlayarak, simgesel Liffey Nehri’ni Dublin Şehri’nin kalbinden geçerek Islandbridge yakınlarındaki Anna Livia heykeline kadar takip eder.  Bu 4.3 kilometrelik şehir koşusu sizi baştan sona kadar heyecanlandıracak!

 

 

 

5.Bray to Greystones

Bray’den Greystones Yürüyüşü, Dublin’deki en iyi 10 koşu ve yürüyüş parkurundan biridir.Uzunluk yaklaşık altı kilometredir ve çevredeki uçurumlar, kıyı ve İrlanda Denizi’nin muhteşem manzaralarını sunar.

 

 

 

4.Ticknock

Şehre pek uzak olmayan Dublin Dağları’ndaki Ticknock’ta birçok birinci sınıf koşu parkuru bulunmaktadır.Bu yer, hava izin verdiğinde harika bir gün geçirmek için uygundur ve altı kilometre uzunluğundaki Fairy Castle Kısa Döngüsü, bölgedeki en popüler rotalardan biridir.

 

 

 

3.Phoenix Park

Dublin’deki bu park sizi seçim yapmakta zorlayacak. Phoenix Park, Avrupa’nın en büyük kapalı parkıdır ve Dublin Hayvanat Bahçesi ile Áras an Uachtaráin (İrlanda Cumhurbaşkanı’nın kalıcı ikameti) bulunur. Ayrıca tatlı mı tatlı geyiklerin gezintilerine de eşlik edebilirsiniz.


 

2. Sandymount Sahili

Sandymount Sahili, başka bir popüler koşu ve yürüyüş rotasıdır. Şehre pek uzak olmayan, Sandymount’un sakin güney tarafı banliyösünde bulunan bölge, sizi ilgilendirecek birçok patika sunar.


 

 

1.Howth

Howth Yarımadası’nın uçurumları boyunca iz sürerken,yürüyüş severler doğal güzellikler etraflarında İrlanda Denizi havasının da tadını çıkaracaklardır. 

  •  

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü