Galway'deki Dil Okulları

 

  1. Atlantic Languge School

  2. University of Galway English Language Centre

  3. Galway Cultural Institute

  4. Bridge Mills Language Center

 

                     

 Atlantic Language School

 

          

 

Atlantic Language School, Galway’in merkezinde bulunmaktadır. Bir binası Galway Coach Station’un yanında, diğer binası(fairgreen) ise tam karşısında yer almaktadır. Okul, Fairgreen binasının 2. Katında bulunuyor. 2. Katın giriş kısmına öğrenciler bisikletlerini bırakabiliyor. Girişte sağ tarafta bir dinleme alanı mevut. Sol tarafta ise büyük bir resepsiyon yer alıyor.

 

 

 

 

   

Fairgreen binasında 18, Gnc binasında ise 16 sınıf bulunuyor. Sınıfların bazılarında tek kişilik masalar, çoğunda ise büyük tek masalar var. Okul genel olarak modern bir iç tasarıma sahip. Öğrencilerin kullanabileceği bir mutfak var. Öğrenciler o alanda ücretsiz olarak çay, kahve hazırlayabiliyor ve mikrodalga fırınları kullanabiliyorlar. Mutfağın hemen yanında geniş bir alana sahip teras bulunuyor. İçerisinde bilgisayar ve masaların bulunduğu bir kütüphane de mevcut. Mutfağın ön kısmında büyük masalar bulunuyor. Genelde öğrenciler yemek yemek veya ders çalışmak için kullanıyor bu alanı. Okulda düzenlenen aktivitelerin güncel olarak asıldığı bir pano mevcut. Katılmak isteyen öğrenciler bu listelere adlarını yazarak katılım sağlayabiliyorlar. Dil eğitimleri, başlangıç-orta-ileri seviye olarak verilmektedir. Dersler genelde egzersiz, dinleme, konuşma, deneme sınavı, eğitici öğretici oyunlar ile işlenmekte. Bu sayede öğrenciler, derslere aktif katılım sağlamış oluyor. Okul aynı zamanda Cambridge Test Merkezi olarak da geçiyor.

 

 University of Galway English Language Centre

 

        

 

 

University Of Galway English Language 1997’de kurulmuştur. Okul, Centre Corrib nehrinin kıyısında, Galway şehir merkezine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

 

 

Toplamda 22 tane sınıfı vardır. Orta, İleri ve Yeterlilik seviyelerinde Genel İngilizce ve İş İngilizcesi dahil olmak üzere çeşitli İngilizce dil kursları sunulmaktadır. Öğrenciler, birden fazla restoran, tesis içi konaklama, internet erişimi, kütüphanenin yanı sıra 25 metrelik bir yüzme havuzu ve spor salonu içeren yeni, son teknolojiye sahip eğlence ve spor tesisi dahil olmak üzere üniversitedeki olanaklardan tam olarak yararlanabiliyorlar. Dünya üniversiteleri arasında ilk %1’de yer alan University Of Galway, İngilizce Dil Merkezi (ELC), üniversiteye hazırlanan uluslararası öğrencilere en yüksek standartlarda İngilizce dil programları sunmaktadır.

 

 

Galway Cultural Institute

 

 

Galway Cultural Instute, 1989 yılında kurulmuştur. Galway, İrlanda’nın batısında bulunan Connacht vilayetine bağlıdır ve İrlanda’nın en kalabalık 6. Şehridir. Okul Salthill plajının hemen yanında bulunmaktadır.

 

 

Galway Cultural Institute’te , İngilizce seviyesine bağlı olarak genel ya da yoğun, akademik ya da profesyonel hazırlık, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık başta olmak üzere birçok farklı amaca yönelik İngilizce programları bulunmaktadır. Galway Cultural Instute ve Galway Business School aynı binada bulunuyor. Öğrencilerine Aile Yanı Konaklama ve Rezidans Konaklaması olmak üzere iki çeşit konaklama sunmaktadır. Galway Cultural Institute, web sitesinde her ay bir etkinlik programı yayınlıyor. Programlarda; sosyal ve kültürel etkinlikler, gönüllülük çalışmaları, kariyer odaklı CV hazırlama, workshoplar gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu sayede öğrenciler sosyalleşip, dillerini daha iyi geliştirebilmektedir.

 

  Bridge Mills Language Center

 

 

 

 Bridge Mills Galway Dil Merkezi, Galway’in merkezinde Corrib Nehri üzerinde yer alan 18. yüzyıldan kalma bir değirmen olan The Bridge Mills’dir. Okulun pencerelerinden, kuğu kolonileri ve yabani kuşların bulunduğu nehir ve uzaktaki Galway Körfezi’nin ve Co. Clare tepelerinin güzel manzarası görünüyor. Okul, 1987 yılında, yurtdışından gelen öğrencilere dil eğitimi sunabilmek adına açıldı. Geçtiğimiz 20 yılda, 20’den fazla öğretmen ve haftada ortalama 150 öğrenciden oluşan bir kadroya sahipler. Öğrenciler, ingilizce seviyelerine göre IELTS/ Cambridge sınav hazırlık programlarına katılabilmektedir. İsteyen öğrenciler birebir ders de alabilmektedir. Okulun sunduğu programlar; Genel İngilizce Kursu, Yoğun İngilizce Kursu, Uzun Dönem İngilizce Kursu, Cambridge Sınav Hazırlık Kursu (FCE, CAE), IELTS Sınavı Hazırlık Kursu, Birebir İngilizce, 40+ & 50+ yaş için İngilizce yaz kursudur. Okulun içerisinde toplamda 17 sınıf bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci odası, bilgisayar ve printer erişimi, kütüphane ve ücretsiz Wi-Fi de mevcut.  Okul her ay bir aktivite listesi hazırlamaktadır. Bu sayede öğrenciler sosyalleşip, dillerini geliştirebilmektedirler. Okul konaklama olarak; aile yanı konaklama ve paylaşımlı ev konaklaması sunmaktadır.

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü