İngilizcenizi Geliştirmek İçin Podcast Önerileri

İngilizcenizi geliştirmek mi istiyorsunuz, dinleme pratiği mi yapmanız lazım, yolda işte veya evde bir şeyler dinleyip temponuzdan uzaklaşmak size iyi mi geliyor ? O zaman bu yazımız tam size göree! En iyi 5  podcast yayınını sizler için bu yazımızda toparladık.

 

 Dinleme pratiği hem doğru konuşma hem de karşınızdakini anlama noktasında büyük bir önem taşır. Karşınızdaki kişilerin hangi milletten olursa olsun farklı aksanlarını anlamak veya ana dili İngilizce olan insanlarla çekinmeden acaba bu kelimenin doğru okunuşu nasıldı demeden podcast dinleyerek kulağınızı kelimelere alıştırabilir farklı kültürlerden ve ülkelerden çeşitli haberler öğrenerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca IELTS,CAMBRIDGE ve DUALINGO sınavlarının bir parçası olan dinleme bölümlerini rahatlıkla çözebilirsiniz! Gelelim en iyi 5 Podcast önerilerimize..

 

1) THE ENGLISH WE SPEAK

 Bu yayın BBC tarafından hazırlanan kısa bölümlerden oluşmaktadır. Deyimlere ve kalıplara odaklı konuşmalardan oluşan bölümler İngiliz ingilizcesi için oldukça uygundur.

 

 2) COFFEE BREAK ENGLISH

 15 dakikalık bölümlerden oluşan bu podcast iki kişinin sunuculuk yapması ve her bölüm ana dili ingilizce olan bir ülkeden ağırladıkları konuşmacılarla o ülkenin kültürü ve hayat tarzları hakkında sohbet havasında geçen bir yayındır. Bölümlerinin ikinci yarısında ise konuşmacıların kullandığı dile ve temalara odaklanılır.

 

3) LUKE’S ENGLISH PODCAST

 Eğer İngiliz ingilizcesine merakınız varsa bu podcast tam size göre! Luke hem bir öğretmen hem de ödüllü bir podcast yayıncısıdır. Telaffuza, gramere ve kelimelere odaklı bir program yürütmektedir.

 

 4) THE DAILY 

 New York Times tarafından hazırlanıp desteklenen bu podcast yayını dünyanın her yanından topladıkları haberleri bizlere aktarıyor. Bölümler 20 dakika sürüyor ve her gün güncel olaylar ele alınıyor.

 

 5) 6 MINUTE ENGLISH

 Yine BBC tarafından hazırlanan bur podcast haftalık olarak yayınlanır ve günlük hayatta duyabileceğiniz konuşmaları ve kelimeleri içermektedir. Her hafta 6 dakikanızı ayırarak bu diziye sizde katılabilirsiniz!

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü