İrlanda Hakkında Merak Edilenler

Work & Study, İrlanda’daki Dil Okulları, İrlanda’daki Dil Okulu Fiyatları, Neden İrlanda, Vize Süreci, Vize için Gerekenler gibi en çok merak edilen soruları İzmir Ofiismizden Selin Hanım bizler için yanıtladı. Bu yazımızda sizlerle bu en çok merak edilen soruların cevaplarını paylaşıyor olacağız !

 

1- Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Burada öncelikle sizin beklentiniz ve bütçeniz önemlidir. Öğrencilerimizi dinleyip onlara uygun olacak şekilde yönlendirmelerimizi  yapıyoruz.

 

2- İrlanda’da Dil Okulu Fiyatları

3000-5000€ arası değişiyor. Okullar sıklıkla kampanyalar yapabiliyorlar veya Eğitim İrlanda’ya özel kontenjan açabiliyorlar.

Uzman danışmanlarımızdan en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

3- Herkes İrlanda’da dil Okuluna Gidebilir Mi ?

Vize şartlarını yerine getiriyorsa isteyen herkes dil okulunda eğitim alabilir. 

Bu durumda öğrencilerin vize profillerinin iyi incelenmesi gerekiyor. Eğitim İrlanda’nın bu konuda uzman vize departmanı bulunmaktadır. Öğrenci bizlerle ilk iletişime geçtiğinde vize profili inceleniyor. Eğer uygun ise görüşmeye devam ediyoruz değilse biz de başka ülkelere yönlendirme yapabiliyoruz. Eğer ki profil İrlandaya uygun değilse ama geliştirilebilecekse öğrenciyle konuşup profili uygun bir hale gelebilecekse beraber çalışıyoruz. Ama bazen hiç uygun olmayan vize profilleriyle de karşılaşıyoruz bu durumda maalesef o öğrenciyle çalışamıyoruz. 

 

4-Ucuz Dil Okulu Alındığında Vizeden Red Gelme Olasılığı Daha Mı Yüksek ?

Aslında fiyata göre değil okula göre ayrım yapmak gerekir. Elçilik bazı okullara yaptığınız ödemeler ile gerçekten eğitim için irlandaya gittiğinize ikna olabiliyor. 

 

5- Renewal Fiyatları Nasıl ?

İlk dil okulu kayıt fiyatından çok daha makul bir fiyata renewal yapabiliyorsunuz. İrlanda’dayken yenileme yapmak isterseniz Dublin ofisimize uğrayıp uzman danışmanlarımızdan tüm güncel bilgi ve kampanyaları öğrenebilirsiniz.

 

6- Vize Sürecinde Gerekenler Nelerdir ?

İrlanda vizesini alabilmek için 3 temel şart vardır:

  • Finansal Yeterlilik: 10.000€’nun öğrencinin veya sponsorun hesabında 6 aydır sabit bulunuyor olması gerekiyor. Yeni mezun öğrencilerin sponsor göstermesi, kendi hesaplarında bulundurmasından daha mantıklıdır.

Aksine birkaç yıldır çalışan ve biriktirme olanağı objektif şekilde bakıldığında somut olarak görünüyorsa öğrencinin parayı kendi hesabında bulundurması daha avantajlıdır.

 

  • İngilizce Öğrenimine Neden İhtiyacı Olduğu: Başvuracak olan kişinin İngilizce eğitimi almaya ihtiyacı olduğunu elçiliğe inandırması gerekir.

Burada okul veya iş hayatını öne sürebilirsiniz.

 

  • Geri Dönüş Garantisi: En büyük red sebeplerinden biridir. Elçiliğin Türkiye’ye geri döneceğinize emin olması gerekir. 

Bu şart için; öğrenciyseniz öğrenci belgenizi öne sürebilirsiniz. Yeni mezunsanız veya çalışıyorsanız bir şirketten İngilizcenizi geliştirdiğinizde çalışacağınız pozisyon hakkında bir belge alıp öne sürebilirsiniz.

 

Bu şartlar dışında Türkiye’de de dil eğitimi almış olmanız, İngilizce öğrenmek için çabaladığınızı vize dosyası içinde bir sertifika ile göstermeniz elçilik tarafından red sebebi olabilecek durumların önüne geçer. Böyle bir sertifikanız yoksa hızlı bir şekilde online olarak alabileceğiniz sertifikaları değerlendirebilirsiniz. 

 

7- Kaç Kişiye Kadar Sponsor Gösterilebiliyor ?

3 hesaba kadar sponsor gösterilebiliyor. Hesaplar toplamında 10.000€ olduğu sürece 3 hesabı sponsor gösterebilirsiniz.

 

8- Eğitim İrlanda Olarak Ücretsiz Danışmanlık Mı Veriyorsunuz?

 

Evet Eğitim İrlanda olarak ücretsiz danışmanlık yapıyoruz. Çünkü okullarla direkt anlaşmamız var bir aracı kurum kullanmıyoruz. Direkt okulla anlaşmamız olduğu için de öğrenciden bir ücret talep etmiyoruz. Çünkü öğrenci okula başlayınca okul zaten Eğitim İrlanda öğrencisi olduğu için Eğitim İrlanda’ya bir komisyon veriyor bu sebeple öğrencilerimizden ayrıca bir ücret talep etmiyoruz.

 

İlginizi Çekebilir !

Menü