İstanbul'dan Frankfurt Aktarmalı Olarak Dublin'e Gitmek

Herkese merhabalar bu yazımızda sosyal medya uzmanımız Önder Bey’in tecrübesinden yararlanarak İstanbul Havalimanı’ndan Lufthansa firmasıyla Frankfurt aktarmalı olarak Dublin’e nasıl gidebilirsiniz ve gidiş sürecinizde havalimanında sizi neler bekliyor bundan bahsedeceğiz. 

 

Önder Bey, gidiş ve dönüşünde Kadıköyden İstanbul Havalimanına gitmek için Havaist’i kullandı ve gidişte İstanbul Kadıköy Meydan’dan hareket eden Havaist ile İstanbul Havalimanı’na gidiş yaptı. Havaist’in kalkış noktaları ve saatlerine Havaist internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Online şekilde biletinizi alıp havalimanına ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Farklı firma ve lokasyonlara göre bilet fiyatları değişmektedir bu yüzden ilgili firmanın internet sitesinden güncel bilgi almanızda fayda var.

 

 

 

İstanbul Havalimanı’na ulaştıktan sonra öncelikle öncelikle ilk güvenlik noktasından geçtikten sonra bilet aldığımız firmanın kontuarını bularak check-in ve valiz teslim işlemini gerçekleştiriyoruz. 

 

Sonrasında havalimanında bulunan makinelerden kart veya nakit ödeme ile yurt dışı çıkışı için harç pulu almanız gerekiyor 2024 için harç pulu ücreti 150 liradır. 

 

Harç pulunu aldıktan sonra pasaport kontrolü yapılıyor ve tekrardan bir güvenlik kontrolünden geçerek artık uçağımıza biniş için kapımızın açılmasını bekliyoruz. 

Önder Bey 2 haftalık İrlanda seyahati için Dublin ofisteki uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleri üzerine 200 Euroluk bir bütçe ayırmış. Siz de İrlanda’ya giderken danışmanlarımızdan bu konuda da yardım alabilirsiniz.

 

İrlanda’da market fiyatlarıyla ilgili güncel yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.  

Küçük bir hatırlatma yapalım; İrlanda’da priz girişleri Türkiye’den farklı olduğu için gitmeden önce valizinize bir dönüştürücü eklemeyi unutmayın 🙂 

Ve uçağın kalkış saati geldiğinde Önder Bey’in Frankfurt’a yolculuğu başladı böylece İstanbul Havalimanı’ndaki süreç tamamlanmış oldu.


Frankfurt’a iniş yapınca aktarmalı uçuş yaptığımız için bagajımızı almadan direkt olarak havalimanındaki ‘Connecting Flights’ tabelalarını takip ediyoruz. Ve tekrardan biniş yapacağımız kapıyı öğreniyoruz. 

 

Kapınızı öğrendikten sonra havalimanının içinde bulunan metroya binerek kapınıza ulaşım sağlıyorsunuz. Kapı açıldığında uçağa geçiş yapıyoruz ve Dublin’e yolculuğumuz başlıyor.

Dublin’e indikten sonra yine bir pasaport kontrolünden geçip bagajımızı teslim alıyoruz. 

 

Ve Dublin’e hoşgeldiniz! 🙂

Önder Bey’in Bu Süreci Sizlere Gösterebilmek İçin Çektiği Aşağıdaki Vlogu İzlemeyi Unutmayın 🙂

Menü