Kuzey İrlanda – Belfast Titanic

folder_openGenel
commentYorum yapılmamış

KUZEY İRLANDA – BELFAST TİTANİC

 

Kuzey İrlanda’ya gittiğinizde hiç şüphesiz yapılabilecek en merak uyandırıcı ve keyifli aktivitelerden biri Titanic Müzesini ziyaret etmektir. Açıldığından bu yana 15 ödül alan Titanic, dünyanın önde gelen turizm cazibe merkezlerinden biridir. 

Meşhur Titanic’in inşa edildiği şehirde onun mirasının bir anıtı olarak 2012’de açılmıştır. Titanic Belfast, ünlü geminin 1900’lerin başında Belfast’taki ana fikrinden inşasına, denize indirilmesine, ilk seferine ve ardından tarihteki yerine kadar olan hikayesini bizlere aklımızdan silinmeyecek şekilde tüm duyu organlarımıza hitap ederek büyüleyici ve kusursuz biçimde interaktif araçlarla aktarmaktadır.

Titanic Belfast, ilk yıl ziyaretçi sayıları, 471.702’si Kuzey İrlanda dışından olmak üzere kapılarından geçen 807.340 ziyaretçi ile tahminleri önemli ölçüde aştı. Titanic, ayrıca 1.376 şişe şampanya sattı ve 350’den fazla konferansa ev sahipliği yaptı. Titanic Müzesi, 2016 yılında Dünya Seyahat Ödülleri’nde Dünyanın Önde Gelen Turizm Cazibesi ödülüne sahip olmuştur.

 

Sekiz katlı binanın içi 12.000 metrekarelik alandan oluşmaktadır.

 

Titanic Belfast’taki etkileşimli dokuz sergi, geminin yapımından, iç donanımına, batışına ve hatta ilham aldığı filmlere kadar her adımı kapsıyor. Deneyim boyunca tek yönlü rota, ziyaretçilerin hiçbir şeyi kaçırmamaları için özel olarak düşünülmüş ve uygulanmıştır. 

 

Titanic Belfast’a Nasıl Gidilir?

 

Araba ile:

Belfast’a M1 veya M2 üzerinden gelen araçlar, Titanic Quarter’ın ilk çıkışından çıkarak Belfast City Airport M3 tabelalarını takip etmelidir.

Titanic Belfast 520 araç kapasiteli bir ücretli yeraltı otoparkına sahiptir

 

 

 

 

Yürüyerek:

Titanic Belfast, Belfast Şehir Merkezi’ne sadece 2,4 km (1,5 mil) uzaklıktadır. Belfast Şehir Merkezinden 25-30 dakikalık bir yürüyüş ile Titanic Belfast’a ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Havaalanından:

George Best Belfast City Airport’tan arabayla sadece 5-10 dakikalık kısa bir mesafede ve Belfast International Airport’tan arabayla yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunan Titanic Belfast’a tüm ana yollardan kolayca erişilebilir. 

 

Dublin Airport’tan ise, düzenli otobüs servisi ve araç kiralama hizmeti ile Titanic Belfast arabayla yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır.

 

 

Taksi ile:

Titanic Belfast’ın anlaşmalı taksi firması Value Cabs, bölge genelinde faaliyet göstermektedir ve +44 (0)28 9080 9080 numaralı telefondan aranabilir. Titanic Belfast’ta firmanın özel bir taksi durağı bulunmaktadır.

 

 

Tren ile:

 

Titanic Quarter istasyonunda indikten sonra köprüyü kullanarak yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş sizi Titanic Belfast’a ulaştıracaktır. Yürüyüşünüz sırasında göreceğiniz Titanic Belfast tabelalarını takip edebilirsiniz 🙂 

 

 

 

 

Titanic Belfast Açılış Saatleri

 

Titanic Belfast’ın açılış saatleri sezondan sezona değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz tarih ile ilgili detaylı açılış saati bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Titanic Belfast Bilet Fiyatları 

 • Yetişkin: £21.50
 • Çocuk (5-15 yaş): £10.00
 • Çocuk (5 yaş altı): Ücretsiz
 • Bakıcı/Yardımcı: Ücretsiz
 • Aile Bileti (2 Yetişkin-2 Çocuk): £53.00
 • Öğrenci/İşsiz (Yalnızca Pazartesi ve Cuma): £17.00
 • 60 Yaş ve Üstü (Yalnızca Pazartesi ve Cuma): £17.00
 
Biletler  önceden rezerve edilmelidir. Online olarak buradan temin edebilirsiniz.


Biletler aynı gün kullanım için geçerlidir veya satın alındıktan sonraki bir yıl içinde başka bir tarihte kullanılabilir. Daha sonraki bir tarihte kullanmak için biletinizi saklayın.


Biletler, +44 (0)28 9076 6386 numaralı telefondan Karşılama Ekibini arayarak veya Visit Belfast Welcome Centre, 9 Donegall Square North, Belfast, BT1 5GB adresinden de satın alınabilir.

 

 

Titanic Belfast Bünyesindeki Tesisler

 

Titanic Belfast içerisinde,

 

 • İki adet ATM 
 • Ücretsiz Wifi
 • Eşyalarınızı koyabilmek için 1£ karşılığında kullanabileceğiniz kilitli dolaplar
 • 520 araba kapasiteli yer altı otoparkı bulunmaktadır. Otopark ücretleri ilk saat için 2 Sterlin’den başlar ve sonraki her saatin ücreti 1 Sterlindir.
 • Galley Café , The Pantry veya Hickson’s Point gibi çeşitli yemek mekanları
 • Kendinize Titanic Belfast ziyaretinizden bir hatıra ve sevdiklerinize armağan etmek için hediyelik eşyalar, giysiler ve daha çeşitli eşyalar bulabileceğiniz mağazalar

    

                                           bulunmaktadır.

 

 

Titanic Belfast Ziyaretinde Konaklama 

 

Titanic Belfast’ın hemen yanında Titanic Hotel Belfast bulunmaktadır. 

Ayrıca Titanic Quarter içinde, Titanic Belfast binasına yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bir Premier Inn bulunmaktadır.

AC Hotel by Marriott Belfast yürüme mesafesindedir, City Quays’te yer alır ve denizden Titanic Belfast manzarasına sahiptir.

Bunlara ek olarak, şehirdeki otellerin bir kısmının, bir gecelik konaklama ve Titanic Belfast ziyareti içeren paketleri vardır.

Titanic Belfast Ziyareti Ne Kadar Sürer?

Titanic deneyiminiz kendi  kendine rehberli bir tur olduğundan, süre sizlerin hızına ve ilgi düzeyine bağlıdır, ancak ortalama bir ziyaret bir buçuk – iki buçuk saat sürer. Bunu SS Nomadic gemisinde geçirilen  30 dakika – 1 saat takip eder. Kapanış saatlerine kadar dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz

 

 

 

 


YouTube Kanalımıza da Bekleriz 🙂

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü