Para Transferinde Tüm Sorunlarınızı Çözecek Uygulama: WISE

 

Yurtdışından para transferinde avantaj sağlayacak ve yüksek banka komisyonlarından bizleri kurtaracak olan bir uygulama detaylarını sizlerle paylaşacağız.

 

Bilgisayar, tablet ve telefon uygulamasi olan; Wise

 

Yurtdışına para göndermek için kullanılabilecek birçok alternatif var, ancak ödemek zorunda olduğumuz yüksek komisyonlar nedeniyle çoğu zaman zor durumda kalıyoruz. Bu nedenle yurtdışına ucuz para transferi yapmak istiyorsanız, bankaların aldığı komisyonları ve kur farkından dolayı ortaya çıkan kaybı minimum seviyeye indiren uluslararası para transferi yöntemi Wise‘ı kullanmanızı öneriyoruz.

 

 

Wise birçok ülke tarafından tercih edilen İngiltere bazlı bir program. Uygulamayı incelediğiniz zaman göreceksiniz birçok ülke para birimini barındırıyor. Yurtdışından Türkiye’ye ve daha birçok ülkeye para transferi yapmamızı kolaylaştıran, aynı zamanda da en avantajlı hale getiren TransferWise, 35 ülkeden para gönderme ve 60 ülkeden ise para çekme hizmeti sunuyor. Transferwise kullanan ogrencilerimizden gelen bilgi doğrultusunda bu servisin guvenli oldugu ve çekinmeden kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Bizim icin en onemli olan noktaya gelmek gerekirse para göndermede TL-EUR veya EUR-TL seçeneklerinin bulunması. Gönderim ücreti olarak göndereceğiniz tutara göre cüzi bir miktar kesinti oluyor, bunu diger gönderim araclari ile kıyaslayınca göreceksiniz bu tutar hic kayda değer değil. Para gonderiminde ki hizlari da cabasi, minimum gun icerisinde maximum ertesi gun para hesabınızda olacaktır.

Gönderim işlemlerinde ki kesintilerin çok olmasi hemde hangi bankayı tercih etmeliyiz sorularına cevap veren bu uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz.

 

Adım Adım Transferwise Kullanarak Para Gönderme

Sizler için örnek bir para gönderme işlemi yaparak uygulamayı test ettik. Ödememizi Türkiye’deki bir hesabımızdan İrlanda’daki bir hesaba gerçekleştirdik. Öncelikle karşı tarafa geçmesini istediğiniz miktarı belirlemeniz gerekir. Yaklaşık 0,63€ ile 0,99€ arasında bir masraf kesintisi oluyor. Ödemenizin karşı tarafa eksiksiz geçmesi için bu masraf miktarını da ekleyerek ödeme yapınız. Haydi şimdi işlem sırasına bakalım. 

 

1- Wise’a Giriş

Transferwise uygulamasını ister akıllı telefonunuza indirip, isterseniz indirmeden direk işlem yapabilirsiniz. Biz bu denememizde, bilgisayar üzerinden herhangi bir uygulama indirmeden işlemi yaptık. Siz de buradan giriş yapabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Signup veya Kayıt ol seçeneğini işaretleyin. Personal/Kişisel seçin, ad soyadınızı girin ve şifre oluşturun. Bu kadar basit, Transferwise kaydınız oluştu. E-mail adresinize e-mail konfirmasyonu geliyor, onu onayladıktan sonra sisteme giriş yapabiliyorsunuz. 

 

 

2- Ne yapmak istediğinizi seçin

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Burada yapmak istediğiniz işlemi seçmeniz gerekli. Para gönderme, Para alma, Kart alma. Biz send money tıklayarak para gönderme işlemi üzerinden devam ettik. 

3- Ödeme Tutarını Girin

Burada karşı tarafa göndermek istediğiniz miktarı yazmalısınız.  Kartınızın ana hesabı Euro seçebilirsiniz, genellikle Türkiye’den gönderim yapılacaksa ana hesap TL oluyor, o yüzden TL’den Euro’ya gönderim seçebilirsiniz, en iyi kurdan hesaplama yapılıyor. Aşağıdaki seçenek, İrlanda’ya gönderim yapıyorsanız kesin olarak EUR kalmalıdır. 

Yukarıdaki You send (sizin gönderdiğiniz):11.89€, aşağıdaki kısım Recipients gets (alıcıya ulaşacak miktar): 10€. Miktarları fatura tutarına göre yazabilirsiniz. Örneğin, ödemeniz gereken fatura tutarı 4000€ ise aşağıdaki rakam yani Recipients gets kısmında 4000€ yazmalıdır. 

 

4- Kişisel Bilgilerinizi Girin

Aşağıdaki sayfada isminizin yazılı olduğu kişisel hesabınızdan gönderimi seçiniz. 

Aşağıdaki yere kendi kişisel bilgilerinizi giriniz. 

5- Alıcı Bilgilerini Girin

Bu bölümde parayı kime gönderdiğimizi seçiyoruz. Kendime, başkasına, şirket veya yardım kuruluşu olarak seçenekler mevcut. Biz kişisel bir hesaba gönderdiğimiz için ikinci seçeneği seçtik, fakat siz okul ödemeniz için kullanacaksanız üçüncü seçenek olan şirketi seçiniz. 

 

Alıcıya ait faturada yazan bilgileri giriyoruz. 

Aşağıdaki bölümde bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayabilirsiniz. 

6- Transfer Türünü Seçin

Biz hızlı gitmesi için fast transfer kategorisinden debit card olarak seçimimize devam ettik. 

 

 

7- Kart Bilgilerinizi Girin

Banka kartınızın üzerinde yazan bilgileri girmelisiniz. 

Veee.. İşlem başarılı! 

İşlem tamam.

Umarız faydalı bir yazı olmuştur. 

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü