Revenue’de Dil Okulu ve Yuksek Lisans icin Tax Refund Talep Etme

Bu yazımızda bulunduğunuz yıl içerisinde satın aldığınız dil okulu ya da yüksek lisans faturalarınızdaki tutarı Revenueye işleyerek belli bir oranda vergi iadesi almanız mümkün, aşağıdaki adımları takip ederek Revenue internet sitesinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra Revenue sisteminize giriş yapıyorsunuz.

 
 

 

 

 

“Manage Your Tax” sekmesinden “Your Current Tax Credits” kısmında bulunan “Add New Credits” kısmına tıklıyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gösterildiği gibi seçimleri yaptıktan sonra bir diğer sayfada bulunan “Name of Student” , “Amount of Qualifying Tuition Fees” , Full-time seçeneği ve dil okulu için iade almak istiyorsanız “Foreign Language Training Course” seçeneğini, yüksek lisans için iade alacaksanız “Third Level Education” seçeneğini seçmeli ve gerekli boşlukları doldurmalısınız.

 

 

 

Bir sonraki sayfadaki işlemler ise tahmini yıllık gelirinizi belirtmek eğer ki birden fazla işte çalışıyorsanız “Unable to Estimate” seçeneğinde “Select All” kısmını seçmelisiniz ve bulunduğunuz yıldaki en fazla geliri hangi işten bekliyorsanız onu seçmelisiniz.

 

 
 

Buradan sonraki aşamada ise “Process with recommendation” seçeneğini seçerek review and submit kısmında işleminizi görüntülüyorsunuz. “Declaration” kısmındaki kutucuğu işaretleyip “Sign and Submit” tıkladıktan sonra işleminiz gerçekleştirilmiş olacak.

 

 

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

 

 

 

Bu işlem, bulunduğunuz yıl içinde yüksek lisans veya dil okulu için ödediğiniz faturayı, vergi iadesi için inceleyecek olan görevlilerin bilgisine sunduğunuz bir arayüzdür. Yüksek lisans veya dil okulu öğrencisiyseniz ödediğiniz miktarın belli bir kısmını iade alabilirsiniz. Revenue’de Dil Okulu ve Yüksek Lisans için Tax Refund Talep Etme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Menü