Eğitim İrlanda 2018 Dublin Ofisi Etkinliklerimiz

2019 yılına girmeden, 2018 yılında öğrencilerimizle İrlanda’da gerçekleştirdiğimiz aktivitelerimizi sizinle paylaşmak istedik.

1. Kahvaltı & Müzik

7 Mayıs günü öğrencilerimizle Dublin ofisimizde kahvaltı etkinliği gerçekleştirdik; devamında ise gitarını yanında getiren öğrencimiz bizler için ufak çaplı bir müzik etkinliği gerçekleştirdi.

2. Ramazan Bayramı

17 Haziran Pazar günü öğrencilerimizle Dublin ofisimizde bir araya gelerek bayramlaştık ve sonrasında öğrencilerimizin en çok özlem duyduğu Türk kahvaltısına kavuşmalarını sağladık.

3. Kurban Bayramı

Kurban bayramında öğrencilerimizin kavurma-pilav ikilisini tatmamasına gönlümüz el vermeyeceğinden 25 Ağustos Cumartesi günü Dublin ofisimizde “Bayramlaşma Etkinliği” adı altında kavurma-pilav günü gerçekleştirdik.

4. Cumhuriyet Bayramı

Eee bayramlarda beraberiz demişken Cumhuriyet Bayramı‘mızı atlamamız olmazdı. Duyduk ki öğrencilerimiz Türk kahvaltısını özlüyormuş, bizde elimizden geldiğince onların bu özlemini gidermeye çalıştık.

Son olarak baklava sürprizimizle de öğrencilerimizi olabildiğince memnun ettiğimizi düşünüyoruz.

5. Oryantasyon

İrlanda’ya yeni gelen öğrencilerimizin burada “ilk önce yapmaları gerekenler nelerdir, nerelere gitmeleri gerekiyor, nasıl iş ve ev bulabilirler” gibi konularda yardımcı olmak adına düzenli olarak oryantasyon yapmaya başladık. 18 Eylül’de başlayan oryantasyon programlarımız 22 Ekim ve 26 Kasım tarihlerinde de devam etti.

6. Çay – Türk Kahvesi & Sohbet

Eğitim İrlanda olarak Dublin’de de öğrencilerimizin her zaman yanında olduğumuzu dile getiriyorduk ve 2018 yılında da bu gelenek devam etti ve öğrencilerimiz bazen bir Türk kahvesi veya çay için bazen de 2 dakika Türkçe sohbet edebilmek için ofisimize uğradılar. Bu anlardan bazı fotoğraflar da sizlerle paylaşmak istedik.

7. Belfast Turu

Yaz döneminde öğrencilerimizle ayda en az 1 kere olmak üzere Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a gezi turu düzenliyoruz. Dünyaca ünlü Titanik müzesine, 19. yüzyılın ortalarında açılan ve dünyanın en iyisi 200 üniversitesinden birisi olan The Queen University of Belfast’a, meşhur graffitili sokaklarına, City Hall’a, kısaca Belfast’ta güzel ve eğlenceli turlar düzenliyoruz.

8. Cliffs of Moher

İrlanda’nın en batısında bulunan ve okyanustan gelen dalgalar sonucu aşınarak oluşan bu muhteşem uçuruma öğrencilerimizle giderek temiz havanın ve okyanus esintisinin tadını çıkardık.

9.Sörf

Öğrencilerimizle birlikte İrlanda denizine açıldık ve sörf yaparak eğlenceli dakikalar geçirdik.

Eğitim İrlanda olarak amacımız öğrencilerimizi sadece İrlanda’ya dil eğitimine göndermek değil, İrlanda’da eğlenceli bir yaşam geçirmelerini sağlamak.

2019 yılında daha fazla etkinlik ve eğlenceli anılarla GÖRÜŞMEK ÜZERE!!

İlginizi Çekebilir

Menü