Dublin Havaalanından Şehre Ulaşım

Dublin havaalanından gideceğiniz bölgeye göre birkaç farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadir. Hepsini aşağıda sizler için sıraladık.

1.Airlink Express

Airlink 747 ve 757 numaralı express otobüsler ile Dublin şehir merkezinin en populer yerlerine ulaşabilirsiniz. Tek yön 6 Euro gidiş dönüş 11 Euro’dur. Biletleri gişelerden veya makinelerden satın alabilirsiniz. Otobüs hatlarının detaylı rotasına buradan ulaşabilirsiniz.

2.Aircoach

Bu özel otobüsler Dublin havaalanından şehir merkezine ve Güney Dublin bölgesine 24 saat boyunca ulaşım hizmeti vermektedir. Dublin şehir merkezinde birçok meşhur oteller ve bilindik lokasyonlarda durarak gitmek istediğiniz bölgeye bu otobüslerle kolaylıkla ulasabilirsiniz. Dublin içi toplamda 4 farklı rotası bulunmaktadır;

1-Route 700: Dublin Airport to Dublin City Centre
2- Route 700: Dublin Airport to Leopardstown/Sandyford
3- Route 702: Dublin Airport to Greystones/Bray
4-Route 703: Dublin Airport to Killiney/Dalkey
Ayrıca 704 X numaralı otobüs ile Cork ve 705 X numaralı otobüs ile Belfast şehirlerine de Dublin havaalanından direk seyahat edebilirsiniz.

Rezervasyon ve otobüs saatleri için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

3.Airport Hopper

Eger Tallagth, Clondalkin, Lucan veya Maynooth bölgelerine ulaşmak isterseniz, havaalanından kalkan bu bölgelere giden servislere binebilirsiniz. Bileti serviste ve internetten satın alabilirsiniz. İnternetten alınan biletler %20 daha indirimlidir. Emailinize gelen bileti serviste şoföre direk telefonunuzdan okutmanız mümkündür.

Bilet ücretleri ve servis saatleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

4.Dublin City Scape

Cityscape’in gün içinde Dublin havaalanı, the red cow luas (tramway) hattı ve Dundrum semti arasında 42 direk servisi bulunmaktadır. Dublin havaalanından Dundrum semtine tek yön 7 Euro gidiş dönüş ise 14 Euro olup bileti otobüste şoförden veya internetten satın alabilirsiniz. Rota, servis saatleri ve ücretleri ile ilgili detayli bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

5.Taksi

Havaalanından şehir merkezine ortalama 25€ – 30€ tutmaktadır.

Konakladığınız bölgeye göre yukarıda belirtilen en uygun opsiyon ile havaalanına geri dönüş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Menü