İrlanda’da Yalnız Değilsiniz! -Eğitim İrlanda Dublin Ofisi Oryantasyonu

İrlanda’da dil okuluna geldiğinizde aklınızda bir çok soru işareti olması çok normal. İrlanda’ya alışmaya çalışırken aynı zamanda yapmanız gereken bir çok şey olacak. İrlanda’ya dil okuluna geldikten sonra sorunlarınıza sadece telefon üzerinden çözüm üretmiyoruz. İrlanda’da ofisi bulunan tek Türk Danışmanlık şirketi olan Eğitim İrlanda tüm bu aşamalarda ve tüm sorunlarınızın çözümünde sizin yanınızda.

 

Oryantasyonda Neler Konuştuk

1- Ulaşım ve Telefon Hattı

Yaklaşık olarak 3 saat süren, interaktif bir şekilde gerçekleşen ve 10 öğrencimizin katıldığı oryantasyonda ilk aşamada çözülmesi gereken sorunlardan olan ulaşım ve telefon hattı için gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

2- İrlanda’da Aile yanı Konaklama

Bu oturumda İrlanda’da aile konaklamalarını ayarladığımız öğrencilerimizin memnuniyetlerini ölçüp, herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını kontrol ettik. Bunun yanında İrlanda’da aile yanında kalan öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken durumlara da değindik. Uzun vadede İrlanda’da ki diğer konaklama seçeneklerine göz atmak isteyen öğrencilerimizin konaklama yerini nasıl ayarlayabilirim, hangi Facebook gruplarından faydalanabilirim gibi sorularının cevaplarını öğrencilerimiz ile paylaştık.

3- GNIB VE PPS Nasıl Alınır

İrlanda’da uzun dönem dil okulu öğrencileri için gerekli olan GNIB ve PPS hakkında gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Bu bilgilere ek olarak uzun zamandır GNIB için randevusu almaya çalışan fakat alamayan öğrencilerimiz ile birlikte GNIB randevularını aldık.

 

4- İrlanda’da İş İmkanı

İrlanda’da dil okulu veya master eğitimine devam edip bir yandan da iş bulup çalışmak isteyen work and study öğrencilerimiz için çok önemli olan “İrlanda için nasıl CV hazırlarım ve İrlanda’da iş bulurum” konusuna değindik. Aynı zamanda bu konuda oldukça tecrübeli danışmanımız tarafından ileride maaşlarında kesinti olmaması için ne yapmaları gerektiği hakkında gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

5- İrlanda’ da Banka Hesabı ve Para Transferi

İrlanda’da banka hesabı açmak veya para transfer etmek adına hangi adımlar izlenmeli, gerekli belgeler neler olmalı konularında öğrencilerimiz bilgilendirildi.

6- İrlanda’da Master

Oryantasyona gelen öğrencilerimiz arasında İrlanda’da master yapanlarda olduğu gibi, hali hazırda dil okulu öğrencisi olup sonrasında master yapmak isteyen öğrencilerimiz de olabileceği çin “irlanda’da master” konusunda gerekli bilgilendirmeyi de sağlamış olduk.

Oryantasyon sürecinde olduğu gibi, sonunda da öğrencilerimizin kafasında soru işaretleri bırakmamak iadına soru cevap oturumu yaptık. Öğrencilerimizden oryantasyonla ilgili harika geri dönüşler aldık, katılımınız için teşekkür ederiz.

İrlanda’da ofisi bulunan Tek Türk tanışmanlık şirketi olan Eğitim İrlanda danışmanları ile iletişime geçin. 

İlginizi Çekebilir

Menü