×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 455
12 Hafta IH dil okulu deneyimim ih-dublin-dil-okulu-deneyimim

Yeşili ve Doğayı Sevenlerin Hayran Olacağı Ülke, İrlanda


İrlanda'da International House dil okulunda 12 haftalık dil eğitimi alan öğrencimiz Aslıhan Yılmaz’ın gözünden IH dil okulu, aile yanı konaklama ve İrlanda.

 

Doğası ve İnsanlarıyla Harika Şehir Dublin


Dublin’de en sevdiğim şeylerin başında doğası geliyor, her yer yemyeşil, her yerde parklar var. Benim gibi yeşili sevenler için kesinlikle hayran kalınacak bir ülke İrlanda. Dublin’de en sevdiğim yerlerden birini önermek istiyorum size kuzeyinde bulunan yarımada ‘Bull Island’, dinlenmek ve piknik yapmak için güzel ve huzurlu bir bölge. Vaktiniz varsa ve tabii hava da güneşliyse mutlaka uğrayın. Bunun yanı sıra İrlanda’da her kültürden insan yaşıyor, çok farklı kültürler tanıma fırsatınız oluyor. O kültürü öğrenme ve kendi kültürünüzü tanıtma fırsatınızda oluyor tabii :) Başımdan geçen bir olayı anlamak istiyorum size; bir gün İtalyan bir arkadaşımla otururken Türk müziklerini merak ettiğini söyledi ben de ona müzik listesi açtım o inceleyip dinledi. Ertesi gün buluştuğumuzda Öyle Sarhoş Olsam Ki parçasını söylüyordu, ezberlemiş :) Başka hangi İtalyan Türk kültürünü tanımak için bu parçayı dinler bilmiyorum ama biz çok eğlendik :) İrlanda'da beklide tek sevmediğin şey dans geceleri oldu. Ben dans etmeyi çok seviyorum özellikle Latin danslarını ancak İrlanda, dans geceleri konusunda yetersiz.

 

irlanda'nin dogal guzelligi

 

IH Dil Okulu

 

Okulumdan bahsetmem gerekirse çok memnunum. Okuldaki öğretmenler gerçekten bilgiliydiler ve her konuda yardım etmeye açık insanlardı. Okulumuzda Türk yok denecek kadar azdı bu da İngilizcemin ilerlemesine çok katkı sağladı. Türkçeyi hiç duymadım diyebilirim. Okulda kendini hazır hissettiğin her pazartesi level sınavına girebiliyorsun. Normal dersler dışında Business English, Writing ,Pronounciation ve Reading gibi extra dersler de var. Benim için okulun tek olumsuz yanı derslerin çok fazla sürmesiydi, bir ders 2 saat sürüyor. International House etkinlik bakımından inanılmaz zengin bir okul, pazar günü hariç her gün sosyal etkinlikler düzenleniyor. Ne yapabilirim acaba bugün diye düşünme derdiniz yok her güne bir etkinlik mutlaka var :)

 

ih deneyimim

 

Aile Yanı Konaklama

 

Aile yanı konaklama konusunda bazı sıkıntılar yaşadım maalesef benim ailem okula uzaktı. Otobüs kullanmak zorunda kaldım ve ulaşım İrlanda'da çok pahalı. Aile yani benim için rahat değildi çünkü istediğim gibi iyi beslenemedim. Tek iyi yanı evde başka ev arkadaşlarım vardı ve bir sürü insanla tanışıp pratik yapma imkanım oldu.

 

 dublin deneyimim

 

İrlanda'ya Geleceklere Birkaç Tavsiye

 

İrlanda’ya geleceklere birkaç tavsiye vermek istiyorum.Yaz ayları dahi bazen çok soğuk olabiliyor, mutlaka kalın şeyler getirmelisiniz. Kahve önemli o yüzden cezve büyük ihtiyaç, benim gibi Türk kahvesi sevenlere tavsiyemdir. Gelirken valizinizi biraz boş getirirseniz pişman olmazsınız, eminim buradan almak isteyeceğiniz çok şey olacak :)

 

Aslıhan Yılmaz

 

egitim irlanda on kayit

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

00 90541 357 33 53   (Whatsapp)


 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.