İrlanda'da dil okulu seçiminde nelere dikkat edilmeli İrlanda-da-dil-okulu-seçiminde-nelere-dikkat-edilmeli

İrlanda'da Dil Okulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kriter

Eğitim alacağınız dil okulunu seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Sadece İrlanda’ya odaklanarak uzmanlaşan ve İrlanda’da ofisi bulunan tek Türk danışmanlık şirketi olarak, İrlanda’da dil okulu seçerken dikkat edilmesi gereken 6 kriter belirledik;

 

1) Dil Okulunun Kalitesi

 

İrlanda'da dil okulları

 

Seçtiğiniz okul yetkili kurumlar tarafından akredite mi ve eğitmen kadro tecrübesi yeterli mi? Verilen eğitim hizmetinin uluslararası standartlardaki kriterlere uygunluğunun denetlenmesi okuldaki kalitenin belirli bir seviyenin üzerinde olmasını gerektirir.


2) Dil Okulunun Yapısı

 

Seçiminizi farklı ülkelerde şubeleri olan marka bir dil okulundan ya da daha yerel ve hesaplı butik bir dil okulundan yana kullanabilirsiniz. Okulların sosyal imkanlarının ve aktivitelerinin çeşitliliği, kullandıkları ekipmanlar, eğitmenlerin öğrencilerine gösterecekleri kişisel ilginin fazla olması noktalarında farklılıklar görülebilir.

 

3) Dil Okulunun Bulunduğu Şehir ve Lokasyonu

 

İelanda'da dil okullarının konumu

 

Seçeceğiniz dil okulunun bulunduğu şehirde, yaşam pahalılığı ve part time iş bulma imkanları açısından da değerlendirme yapmanız gerekir. Dil okulunun şehir merkezine mesafesi, etrafında sosyal etkinliklerde bulunabileceğiniz, biraz gezinip zihninizi dinlendirebileceğiniz kapalı ve açık mekanlar olması da önemlidir.

 

4) Program Süresi

 

 İrlanda'da dil eğitimi programlarının süresi

 

Belki de en belirleyici etken mevcut ve hedeflediğiniz seviyeye göre doğru program süresini seçmek olacaktır. Yabancı dil eğitimi çok kısa sürelerde mucize beklenmemesi gereken, süreklilik isteyen bir süreçtir. Kısa süreli yoğunlaştırılmış programlar vakit tasarrufu açısından cazip gözükse de, buradaki verim kişinin performansına ve istekliliğine bağlı olacaktır.


5) Program Tipi

 

genel ingilizce mi IELTS mi


Eğitiminizden maksimum veremi alabilmeniz doğru programı seçmenizle de doğru orantılıdır. Mesela genel ingilizce programları dil seviyenizi daha ileriye taşımak için düzenlenmiştir ve her seviyeden katılımcı başvuruda bulunabilir. Ancak IELTS benzeri sınav hazırlık programları yoğun olarak sınav teknikleri üzerine eğitim vermektedir ve katılabilmek için genellikle B1-B2 seviyesinde dil yeterliliği aranmaktadır. Ya da belirli bir seviyede dil bilgisine sahipseniz ancak bunu iş hayatında aktif olarak kullanamıyorsanız sizin için iş İngilizcesi programlarına katılmak daha doğru olacaktır.


6) Bütçe

 İrlanda'da dil okullarının ücreti

 


Bütçenizi yaparken sadece dil eğitimi program ücretlerini değil, gitmeyi düşündüğünüz şehrin şartlarını da araştırarak hesap yapın. Aylık ortalama giderinizi; konaklama, ulaşım, market ve sosyal yaşam giderlerinizi hesaba katarak yola çıkın. Bu noktada web sitemizdeki birçok yazı ve videodan yardım alabilirsiniz.

  egitim irlanda on kayit

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.