Fransa’dan Gelen Grup Liderinin Gözünden İrlanda

İrlanda’da 2 haftalık junior yaz okulu programına 12-17 yaş arası öğrencileri ile birlikte gelen öğretmen ve aynı zamanda grup lideri olan Adem Bey’in gözünden İrlanda…

 

Orda bir ülke var uzakta !

Bulutlara dokunacak kadar yakın, serin, yağmurlu ve ılık bir iklime sahip olan ülkenin adıdır İrlanda.

Cesur yürek(Mel Gibson) gibi birçok Hollywood filminin bazı bölümlerinin çekildiği mekanları (Glendalaugh), göller yöresi Wicklow ve Cliffs of Moher uçurumlarını görmek isteyenlere tavsiye edilebilecek doğa harikası yerlerden birisidir İrlanda.

Italyan ve Japon bahçesi, Golf sahaları, Odesada’ki Potemkin’e benzeyen uzun merdivenleri ve çok çesitli bitki ve ağaçları ve Şatosu ile ünlü olan ” Powerscourt Gardens” İrlanda’nın önemli turist merkezlerinden olup ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir.

Mütevazi, güleryüzlü ve tanımadığı kimselere selam veren sıcakkanlı insanlarla karşılaşabileceğiniz ülkedir İrlanda.

Şehrin merkezindeki ünlü The Temple Bar’ı canlı kılan amatör sokak şarkıcılar, turistler ve yabancı öğrencilerle dolu.

İş hayatından sıyrılıp sakin bi tatil yapmak isteyenler için ideal yerlerden birisidir İrlanda.

İngilizce’yi öğrenmek veya geliştirmek icin senenin her zamanı bulabileceğiniz makul dil kurslarının mevcut olduğu yerdir İrlanda. Bu noktada Eğitim İrlanda gibi kaliteli kadrosuyla rehberlik edebilecek ve danışmanlık servisi bulabilirsiniz.

Dünya edebiyatına kazandırdığı Oscar Wilde, Bernard Shaw, Jonathan Swift ve Samuel Beckett gibi ünlülerle kendini tanıtan ülkedir Irlanda.

Trinity gibi dünyaca ünlü kütüphane(Book of Kells müzesi) ve üniversitesiye sahip Irlanda önemli eğitim merkezlerinden bir yerdir.

İngilizcenin konuşuldugu ve aynı zamanda yerel dil olan Gaelic (Gelik)’i canlı tutmaya çalışan yurtsever İrlandalıların ülkesi. İngilizce konusulan bir ülke olmasının yanında Gaelic’ce yazıları, işaretleri görebilirsiniz.

Evsiz insanların gözetildiği ve gayet saygılı ve yardımsever insanların ülkesidir Irlanda.

Google, Twitter, Facebook, Yahoo, Microsoft, Intel gibi dünyaca ünlü şirketlerin ofislerinin olduğu şehir Dublin’dir.

Teknolojik ve endüstri şehri olmasının yanında Dublin geniş ve güzel bahçeleriyle ünlü bi şehir. Ayrıca her tarafta sizleri takip eden güvercin ve pelikanlardan bahsetmeden geçmemek gerekir.

 

 

Menü