İrlanda İnsanları 

Mutlu ve güler yüzlü insanların ülkesi olan İrlanda’yı İrlanda yapan şey insanlarıdır. İrlanda halkı inanılmaz derecede kibar ve saygılıdırlar, size her şey için teşekkür ederler, en ufak bir hatada hemen özür dilerler. İrlanda’ya giderseniz onlardan thank you ve sorry sözcüklerini sık sık duyacaksınız bilginiz olsun, hatta siz de sık sık bu sözcükleri kullanmaya başlayacaksınız Ana dilleri İngilizce, İngilizce’yi öğrenmek için gideceğiniz en güzel yer İrlanda, İngilizceyi en iyi İrlandalılarla konuşarak öğrenebilirsiniz, bu sizin için çok eğlenceli olacak.

 
İrlanda halkı gülmeyi, kahkaha atmayı, eğlenmeyi çok sever, onlarla birlikteyken mutsuz olma olasılığınız yok, eee boşuna mı dedik mutlu ve güler yüzlü insanların ülkesi diye. Dışarıda gezerken tanımadığınız insanların size gülümsediğini ve merhaba, günaydın, iyi akşamlar dediğini görebilirsiniz, onlar iletişime çok açık insanlar. Bir yerlerde tek başınıza oturduğunuzda yeni insanlarla tanışma olasılığınız çok fazla, sizinle mutlaka iletişime geçecek bir İrlandalı olacaktır. Nezaketlerinden ve güler yüzlü oluşlarından bahsettik eee birazda ne kadar turuncu olduklarından bahsedelim. Evet evet yanlış okumadınız turuncu. İrlanda insanları turuncu genlere sahipler, İrlandaya gittiğinizde tupturuncu saçlara sahip insanlar göreceksiniz, sizce de bu onları çok çekici kılmıyor mu ?
 

 
İrlanda insanları inanılmaz misafirperver insanlardır, bu özellikleriyle bizim kültürümüze çok benzerler. Eğer dil okulu programı, üniversite veya yüksek lisans için İrlanda’ya gelecekseniz ilk etapta İrlandalı bir aile yanında konaklamanızı tavsiye ederiz. İrlandalı ailelerin yanında kalan öğrencilerimizin İngilizcelerinin hızla ilerlediğini biliyoruz çünkü aileler her zaman evlerine gelen öğrencilerle arkadaş olmayı, sohbet etmeyi seviyorlar 🙂
 
İrlandalı insanların en çok sevdiği şey yeni insanlarla tanışmak, ırkçılık kesinlikle yapmıyorlar hatta Türkleri çok seviyorlar, Osmanlı Devleti İrlandaya kıtlık yıllarında yardım gönderdiği için İrlandalılar Türklere karşı sempati duyarlar. Zaten İrlandalı insanlara Türk olduğunuzu söylediğinizde mutlaka Türkler ile ilgili olumlu bir şey söyleyeceklerdir. 
 
İrlanda gibi harika bir ülkede, İrlandalılarla tanışmaya, arkadaş olmaya ne dersin 🙂

İlginizi Çekebilir

Menü