İrlanda’nın En İyi 5 Dil Okulu

İrlanda yerel dili İngilizce olması nedeniyle özellikle başkenti Dublin’de bir çok dil okulu bulundurmaktadır. Dil okullarının çeşitliliğinden dolayı kararsızlık yaşayan öğrencilerimize ilaç gibi gelecek bir yazıyla karşınızdayız. İşte İrlanda’nın en iyi 5 dil okulu.

*Dil okullarının hepsi MEI üyesidir.

 

1. Centre of English Studies 

 

İrlanda’da İngilizce öğrenmek için bir diğer seçenek de CES’tir . 30 seneyi aşkın deneyimi, birbirinden güzel ve modern sınıfları, öğrencilerine sundukları müthiş olanakları ve kaliteli eğitim kadrosu ile Centre of English Studies (CES) İngiltere ve İrlanda’ da dil eğitimi için en kaliteli seçenekler arasında yer almaktadır. Star Language School of Europe ve Language Travel Magazine ödüllerini almış okulun (ayrıca bu ödüllere 4 sene üst üste aday olan tek İrlanda okuludur.) 4 adet merkezi bulunmaktadır. Bunlardan üçü İngiltere’de (Wimbledon, Worthing ve Brighton) biri ise İrlanda’ da bulunmaktadır (Dublin).İngilizce öğrenmek için tercih edebileceğiniz en kaliteli seçeneklerden biridir. Şehir merkezine yakın konumu ile CES Dublin şehir merkezinde yer alan en köklü okullardan biridir. 4 binası ve 50’ın üzerinde sınıfı ile hizmet vermektedir.

Aynı zamanda IELTS sınav merkezi de vardır.

 

2. Dublin City Üniversitesi

 

İrlanda’da Dublin City Üniversitesi (DCU) kampüsü içinde bulunan DCU Language services (DCU-LS), dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere büyük ve modern bir kampüs içerisinde İngilizceyi etkin bir şekilde öğretmeyi amaç edinmiştir. DCU, dünyanın en genç üniversiteleri arasında ilk 50’de yer almaktadır. İngilizce kursları açısından genel ingilizce, akademik ingilizce, Ielts kursu, aileler için dil kursu ve diğer sınavlara hazırlık kursları olmak üzere geniş bir yelpazeye sahiptir. İngilizce öğrenmek için İrlanda’da dil okulunu tercih eden/edecek öğrencilerin özellikle eğitim kalitesi, sosyal aktivite ve kampüs olanakları olarak beklentilerini büyük ölçüde karşılamaktadır.

1980 yılında ilk öğrencilerini kabul eden DCU, şu an yaklaşık 16,000 öğrenci eğitim almaktadıri. DCU, öğrencilerinin kişisel, akademik ve mesleki becerilerinin gelişimine odaklanan ve öğrencilerini sürekli bir şekilde destekleyen güçlü bir donanıma sahiptir. İrlanda’nın başkenti Dublin’in hemen kuzeyinde Glasnevin adlı kampüste bulunan bu genç, dinamik ve iddialı üniversitede dil eğitimi alırken aynı zamanda kütüphane, yemekhane, bilgisayar odası gibi üniversitenin tüm olanaklarından yararlanmak mümkündür. Son dokuz yıl içinde DCU, iki kez Sunday Times tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiştir.

DCU, şehir merkezine 5 km uzaklıkta ve havaalanına arabayla 15 dakika mesafede konumlandırılmıştır. Showen Square ve Shanowen Hall öğrenci yurtları 5 dakikalık, Hazelwood öğrenci yurdu ise 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Konaklama olarak öğrenci yurtları veya aile yanı konaklama tercih edilebilir.

3. Oscars International Dublin

 

Yurt dışında İngilizce öğrenmek için Oscars International İrlanda’nın önde gelen dil okullarından biridir. Dublin şehir merkezinde bulunan güvenli ve eğlence dolu kolej ortamında sizlere İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. Oscars International Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Dil Sınavı hazırlık ve İngilizce yaz kursları olmak üzere geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca okulun üniversite programına kayıt yaptıran yabancı öğrenciler İngilizce takviye dersleri ile desteklenmektedir. Okulun Dublin kampüsü yurt ve öğrencilerin kullanımına hazır çeşitli tesisleri de içinde barındırmaktadır. Başvurunuzu yaparak her seviyede İngilizce programına katılıp bu heyecan dolu ortama adımınızı atın.

Oscars International Dublin İrlanda’da şehir merkezinde olan okullardan biridir.

İngiltere, Kıbrıs ve İrlanda‘da şubeleri olan bir okuldur. Tek binasıyla ve 23 sınıfıyla hizmet vermektedir. Tüm sınıflarında İngilizce akıllı tahtalar bulunmaktadır. Oscars International’ın hemen yanınında residence mevcuttur.

4. International House Dublin

 

İrlanda’da İngilizce dil okulu seçeneklerinden birisi International House’dır. İngilizce dil okulu olarak 60 yıllık geçmişe sahip, 31 ülkede şubesi olan köklü bir okul olan

International House , Dublin şehir merkezinde ünlü Spire heykeline sadece 6-7 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Harika olanakları olan yeni İrlanda binası —içerisinde 25 sınıfı, teras kantini, ibadet odası, kütüphanesi ve bilgisayar odası vardır .

5. Griffith Institute of Language

 

Yurt dışında İngilizce öğrenmek için İrlanda’ya gelecekseniz Griffith Institute of Language İrlanda’nın önde gelen dil okullarından biridir. Dublin şehir merkezinde bulunan güvenli ve eğlence dolu kolej ortamında sizlere İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. GIL genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Dil Sınavı hazırlık ve İngilizce yaz kursları olmak üzere geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca okulun üniversite programına kayıt yaptıran yabancı öğrenciler İngilizce takviye dersleri ile desteklenmektedir. Okulun Dublin kampüsü yurt ve öğrencilerin kullanımına hazır çeşitli tesisleri de içinde barındırmaktadır.Yurt dışı dil okulu başvurunuzu yaparak her seviyede İngilizce programına katılıp bu heyecan dolu ortama adımınızı atın.

Dil Okulu fiyatları ve daha fazlasına ulaşmak için tıklayın.

Menü