Oscars International School

Okuldan memnunum. İlk başladığımda yaşadığım sınıf sorunu giderildi. Öğretmenleri genç öğretmeye hevesli ve oldukça enerjiklerdi. Okula her gün hevesle gidip, sınıfta hem eğlenip, hem de öğreniyordum. Derslerde sıkıldığımı hatırlamıyorum. Ayrıca yaptırdıkları çeşitli sınıf içi aktiviteler de öğrenmeme oldukça yararlı oldu.

Okulun kütüphane hizmeti çok iyiydi. Ders saatleri dışında da okuldan faydalanabilme imkanı olması da çok güzeldi ve okul şehir merkezinde her yere yakın olmasından dolayı zamanınızı iyi değerlendirebiliyorsunuz.

 

mehtap-cosman-dublin2.jpg

 

İrlanda'nın Güzel Yanları

İrlanda’da en sevdiğim şeylerden biri parklarıydı, hem şehrin merkezinde hem de biraz daha dışta kocaman parkları bulunuyor. Insanlar güneş açtığında, işten sonra parklarda toplanıp zaman geçiriyorlardı. Ayrıca bu parklarda ve caddelerde bir sürü sokak sanatçıları var, İrlandalıların yaptığı müzik her zaman harikaydı. Şehir içi çok düzenli ve temizdi. Otobüs ve metro ulaşım imkanları da çok genişti, otobüsler tabloda yazılan saatte orada oluyordu. Dublin Bus telefon uygulamasını indirerek otobüsünüzün numarasını kaydettiğinizde de otobüs saatlerini doğru bir şekilde görebilirsiniz.

 

İrlanda'da Çalışmak

İrlanda'ya geldiğimde neredeyse hiç işsiz kalmadım diyebilirim. İş bulma olayı kişiden kişiye değişebilir tabi ki ama ben iş bulmada hiç zorlanmadım. İlk ayda Türk bir ailenin çocuklarına baktım çünkü çalışabilmek için GNIB'ye başvurmam ve PPS numaramı almam gerekiiyordu. Çalışma izni işlemlerim tamamlandıktan sonra daha farklı bir iş aramaya başladım. İş  ararken herkese söyledim, çocuklarına baktığım aile sayesinde de bayağı bir Türk çevresi edinmiştim. Bir tanıdık vasıtasıyla Burger King'deki iş ilanına CV'mi ilettim ve Burger King'de çalışmaya başladım.

 

İrlanda'nın Havası

İlk geldiğim zamanlarda hava şartlarının gün içinde hızlı değişiminden dolayı kıyafet seçiminde bir türlü bir düzen sağlayamamıştım. Ne giyerseniz giyin ya üşüyorsunuz ya da sıcak oluyor. En sonunda buradaki yaşayan çoğunluk gibi, ya kat kat giyinip her sıcaklığa adapte olup çıktım ( Tshirt + gömlek + ceket + şal gibi) ya da burada yaşayanların çoğu gibi sırtımda bir çanta ile dolaştım ve evimi sanki sırtımda taşıyor gibi hissettim.

 

İrlanda'da Konaklama

Konaklama için ilk olarak aile yanını tercih ettim. Aslında yanında kaldığım aile gerçekten çok tatlıydı, hatta İrlanda’da iş bulmak için ingilizce cv hazırlamama bile yardım etmişlerdi. Sadece aile yanında kaldığınız zaman ailenin yaşamına ayak uydurmanız gerektiği için duş vb. gibi ortak kullanım alanlarında çocukların uyku saati gibi nedenler dolayısıyla kısıtlamalar yaşanabiliyor. Ben aile yanında konakladıktan sonra daha uygun fiyatlı bir seçenek olan paylaşımlı odaya geçmiştim. Burada güvenlik konusunda bir sorun yaşamadım, şehir merkezine yakın olması da okula yürüyerek gidebilme imkanı sağladı.

 

mehtap-cosman-dublin.jpg

 

 

Eğitim İrlanda

İrlanda’da dil okuluna Eğitim İrlanda aracılığıyla geldim. İrlanda'ya gelene kadar ilgilendikleri gibi , İrlanda’da dil okuluna geldikten sonra da ilgilerinin devam etmesi çok güzel. Herhangi bir problem ile karşılaşıldığında gerekli çözümün sunuyorlar ve İrlanda'ya gelişinizden sonra da Eğitim İrlanda Dublin ofisinde yaptıkları çeşitli etkinliklere davet ederek aradaki iletişimi koparmıyorlar.

 

İrlanda'da Dil Okuluna Gelecek Öğrencilere Tavsiyeler

    •  Hava anlık olarak değiştiğinden hazırlıklı gelmekte fayda var.
    • Gelmeden önce mutlaka kalacağınız şehir ile ilgili küçükte olsa bir ön bilgi edinin.
    • Ve unutulmaması gereken en önemli şey; gittiğiniz yerin kurallarına göre yaşayacağınızı ve varsa belli alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebileceğini unutmayın.

 

İrlanda'da Dil Okulu Kampanyalarımız için tıklayın !

 

 egitim irlanda on kayit

 

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)
 


 

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.