İrlanda Online GNIB Yineleme

İrlanda hükümeti oturum izni biten öğrencilerin, yeni okul almasını zorunlu kıldıktan sonra, nasıl oturum izinlerini yenileyecekleri konusunda da yeni bir yol haritası çizdi (Kaynak). Artık, Dublin’de ikamet eden öğrenciler INIS’in sitesinden hesap oluşturularak GNIB yenilemesi yapılabilecekler.

İlk randevuya gidildiğinde öğrencilerden parmak izi alınması ve fotoğraflarının çekilmesi sebebiyle, Türkiye’den yeni gelen ve henüz hiç GNIB kartı olmayan öğrenciler bu sistemden yararlanamıyorlar. Çünkü online sistemde bu yapılamadığından bu öğrenciler ofislerin fiziki olarak açılmasını beklemesi gerekmektedir ve ofis açıldığında ilk öncelik bu öğrencilere verilecektir.

Nasıl Online Başvuru Yapılır?

Başvuru sayfasına buradaki linkten ulaşabilirsiniz!

Aşağıda size gösterdiğimiz adımları uygulayarak, sorunsuz bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz;

Buradan kayıt ol butonuna tıklayıp, kayıt işleminizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Burada gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kaydınızı tamamlamanız için mailinize bir link gönderiliyor ve daha sonra mailinizdeki linke tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

DİPNOT: Mail gereksiz e-postalara düşebiliyor. Kontrol etmeyi unutmayın!

 Ard arda karşınıza gelecek olan yazılardaki onay kutucaklarına tıklayıp, “Next” diyip bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sistem burada pasaport ve bir önceki GNIB kartınızın görsellerini zorunlu olarak eklemenizi talep ediyor ancak aşağıdaki alanlara da bir önceki okulunuzdan devamsızlık mektubunuzu, yeni okulunuzdan almış olduğunuz GNIB mektubunuzu ve sağlık sigortanızı da sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Eğer sağlık sigortanızı Eğitim İrlanda aracılığı ile yaptıysanız, danışmanlarımız size iletecektir. Devamsızlık mektubunuzu ve GNIB mektubunuzu okullardan öğrencilerin talep etmesi gerekmektedir.

Bütün bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra formu kaydedebilirsiniz. Sonrasında ise sistem sizi ödeme sayfasına yönlendirecektir.


** İrlanda’da okul yenileme hakkında merak ettiğiniz sorularınız için hazırladığımız haber yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç bir yerde bulamayacağınız renewal fiyatlarımız ve çok daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz!
Telefon: 0892236605
WhatsApp: +905373716326 (Dublin Ofis sorumlusu: Sinan Güler) / 0892236605 (Eğitim İrlanda Dublin ofis)

 

İlginizi Çekebilir

Menü