mezun-olduktan-sonra-irlanda-da-kalmaniz-icin-5-sebep

Neden İrlanda'da Kalmalısınız?

Mutlu insanlar ülkesi olan İrlanda’da kalmanız için bazı sebepler;

 

1-Bilişim Firmalarının Avrupa Merkezi

İrlanda gelişen ekonomisi ve teknolojik gelişmeleri açısından bir çok insan tarafından yaşanması arzu edilen gözde ülkelerdendir. Google, Twitter, Youtube gibi önde gelen bilişim ve IT firmalarının merkezidir. Dolayısıyla geniş bir yelpazede iş olanakları sunar, İrlanda’da kaldığınız süre içinde çok uluslu şirketlerde iş tecrübesine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüksek lisansınızı İrlanda’da tamamladığınız takdirde kariyer hedefiniz doğrultusunda iş tekliflerini değerlendirmeniz için 2 yıl boyunca oturum izni verilir.

 

bilisim-firmalari

 

2-Ana Dili İngilizce

İrlanda’nın resmi dili İngilizce’dir ve İngilizce’yi en anlaşılır ve aksansız konuşan ülkelerden biridir. Bununla beraber sadece yerel halkın kullandığı ve günümüzde pek konuşulmayan İrlandaca dili de mevcuttur. Resmi dili İngilizce olan bir ülkede yaşamanın size katacağı en önemli avantajlardan biri iş dünyasındaki rekabete sizi hazırlaması ve birçok farklı kültürden insanlarla iletişime geçmenize olanak sağlamasıdır.

 

arkadas

 

3-İrlanda Yerel Halkı ve Kültürü

İrlanda’da kalmanız için en güzel sebeplerden biri yerel halkı ve kültürüdür. Yerel halkı misafirperver olmalarıyla bilinir. İrlanda’nın dünyanın en kibar insanlarının yaşadığı ülke olduğu düşünülür ve eğlenmeyi çok seven bir kültürleri vardır. İrlanda Müzik Festivalleri, Cork Jazz, Galway Races Festivalleri cıvıl cıvıl sokaklarıyla ve lezzetli yiyecekleriyle bu sevimli ada ülkesinde yaşamanın keyfini çıkarırsınız.

 

irlanda-insani

 

4-Harika Doğası

Doğal güzellikleri ve ılıman havası İrlanda’yı büyüleyici kılan önemli özelliklerindendir. Unesco tarafından Dünya mirası olarak korunan etkileyici manzarasıyla Giant’s Causeway, yerin metrelerce altındaki kayalıklarda bot ile gezi yapabileceğiniz Fermanagah Underground gördükten sonra tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz doğal güzelliklerden sadece birkaçı.

 

harika-dogasi

 

5-Güvenli Bir Ülke

İrlanda’da kaldığınız süre boyunca çalışarak elde edebileceğiniz hayat kaliteniz oldukça ileri seviyededir bunun sebeplerinden biri İrlanda’nın sosyo-ekonomik koşullarının oldukça iyi olması ve market, giyim vb. ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarda karşılayabiliyor olmanızdır. Bununla beraber Avrupa’daki en güvenli ülke olarak adlandırılmış ve güncel verilere göre insanların kendilerini en güvende hissettikleri ülkelerden biridir.

 

guvenli-ulke

 

İrlanda'da eğitim hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz "Neden İrlanda'da Eğitim" yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Youtube kanalımıza abone olarak İrlanda'da eğitim ve yaşam hakkında ki videolarımızı izleyebilirsiniz.

egitim irlanda on kayit

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

 

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.