Yurt Dışında Dil Kursu vs Türkiye'de Dil Kursu

Bu yazımızda sizlere herkes tarafından merak konusu olan İrlanda'da ki dil okullarının, Türkiye'dekilerden farklarını anlatacağız. İlk olarak, okul farklarından bahsetmeden önce ülke olarak karşılaştırma yapmak daha doğru olur.

 

İrlanda

İrlanda cumhuriyeti’nin resmi dili ingilizcedir. Ayrıca İrlanda Dublin’de yalnızca 1500 Türk yaşamaktadır. Dublin’de oldukça anlaşılır ve akıcı bir ingilizce konuşulmaktadır. Dolayısıyla ingilizce dil eğitimi veren dil okulları ülke şartları çerçevesinde çok avantajlı bir konuma sahip olmaktadır.

 

irlanda-600-380.jpg

 

 

7/24 İngilizce Konuşma İmkanı

Öncelikle eğitim alacağınız okulda, sınıfta ve şehirde çok ama çok nadir Türk göreceksiniz. Dolayısıyla İrlanda’da yaşarken 7/24 ingilizce konuşmak zorunda kalacaksınız. Türkiye’de ise sınıfta bile arkadaşlarınızla genellikle türkçe konuştuğunuz için ingilizce seviyeniz çok zor gelişmektedir.

 ingilizce-dil-okulu (1).jpg

 

Okul İmkanları

İrlanda dil okullarında neredeyse hepsinde ders saatlerinin dışında ücretsiz olarak konuşma sınıfları bulunmaktadır. Buralarda pratik yapabilir ve ingilizcenizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Türkiye’de ise bu tarz eğitim veren dil okulları çok nadir bulunmaktadır.

İrlanda dil okulların hafta içi ve hafta sonu etkinlikleri bulunmaktadır. Bunlar bazen şehir turları bazen doğa turları yada çeşitli sosyal etkinlikler olabilmektedir. Türkiye’de ise bu tarz etkinlikler devlet okullarında bile çok nadir olmaktadır.

ingilizce-dil-okulu.jpg

 

Ana Dili İngilizce Olan Öğretmenler

İrlanda dil okulları eğitim kadroları ana dili ingilizce olan öğretmenlerden oluşmasına karşın Türkiye’de ana dili ingilizce olan öğretmenlerden ders almak oldukça zor..

İrlanda’da dil okulları IELTS ve TOEFL sınavlarını öğrenciye rezerve yapabilmektedirler. Ayrıca bazı dil okulları öğrenciye iş bulma hizmeti de sunmakta ve çalışan öğrenciler konuşarak daha fazla pratik yaptıkları için ingilizce seviyeleri daha hızlı gelişmektedir.

 

ingilizce-dil-okulu-teacher.jpg

 

 

Dil Okulu Aracılığıyla İrlanda'lı Aile Yanında Konaklama

İrlanda dil okulları şehir dışından gelen öğrenciler için İrlanda'lı bir ailenin yanında konaklama ayarlayabilmektedir. Türkiye’de böyle bir sistem bulunmamaktadır.

 

Konuşmaya Yönelik Eğitim

İrlanda'da ki dil okullarında grammer yanında daha çok konuşmaya yönelik bir eğitim veriliyor. Örnek vermek gerekirse; Türkiye'de dil eğitimi alan öğrenciler "gideceğim geleceğim" demeyi öğrenirken, İrlanda'da ki dil okullarında daha günlük dile yatkın "gidicem, gelicem" şeklinde öğrenme sağlanıyor.

 

ingilizce-dil-okulu-teacher.png

 

Daha Hızlı İngilizce Öğrenme

Tüm bu etmenler çerçevesinde karşılaştırma yapıldığında İrlanda’da alacağınız bir aylık dil kursunun Türkiye’de alacağınız 3-4 aylık bir kurstan çok daha faydalı olduğu görülmektedir. Türkiye'de bir dil okulunda haftada 8 saat ders görülürken İrlanda'da öğrenciler 20 saat ders alıyorlar. Bu noktada İrlanda’daki okulların zaman avantajı olduğunu da ekleyebiliriz.

 

egitim irlanda on kayit

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.