Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve koşullar iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmek adına Merkez ofisi 23 Marlborough Street, Dublin 1 adresinde bulunan Education State (Eğitim İrlanda) isimli şirketimiz ile bizim aracılığımızla hizmet almış olan kişi arasında geçerlidir.

Hüküm ve koşullar sırasıyla gizlilik politikası, başvuru işlemleri ve süre, para iade politikası konularını içermektedir.

 

1- Gizlilik Politikası

Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir ve bu yüzden onu güvenli bir şekilde korumakla yükümlüyüz. Ön kayıt formumuzda ve/veya www.egitimirlanda.com web sitemizde paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, kaydınızla ilgisi bulunmayan üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Bizden bilgi talep ettiğinizde, programlarımızdan birine kayıt olduğunuzda ve/veya ortak olmak için bize başvurduğunuzda, sizden ad soyad, yaş, cinsiyet, posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi, eğitim ve çalışma geçmişi, hobiler ve kredi kartı bilgileri gibi (“kişisel veriler”) kişisel anlamda tanımlayıcı bilgileri alıyoruz. Öğrenci olarak kayıt yaptırıyorsanız, farklı bilgiler de alabiliriz, örneğin sağlığınıza ait bilgiler alarak sizin için uygun bir aile yanı konaklama sunabiliriz.

Şayet 18 yaşının altında iseniz ebeveyn bilgilerini talep edebilir ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu sorgulatabiliriz.

 

2- Başvuru İşlemleri ve Süreç

Bilgi talebiyle bizlerle iletişime geçtikten sonra başvuru süreci başlar. Başvurunuz, danışmanlarımız tarafından verilen bilgiler eşliğinde vereceğiniz kararınızla birlikte devam eder veya sonlanır. Devam etmesi halinde, alınacak hizmete karar verildiğinde, danışmanlarımız tarafından gönderilmiş olan ön kayıt formunu doldurup iletmeniz gereklidir. 

2.a - Depozito

İrlanda’ya gidiş tarihinize minumum 8 haftadan daha uzun süre var ise öğrenci ön kayıt formunu doldurduktan sonra 250 Euro depozito alınacaktır. Depozito ödemeleri, Eğitim İrlanda - Education State veya okulun hesabına yapılabilir. Depozito ödemesi fiyatın 1 yıl boyunca sabitlenmesini sağlar. İptal veya kurs süresi değişikliği durumlarında iadesi yapılmaz. Depozito ücreti ekstra bir ücret değildir, ödemenin tamamı yapılacağı zaman bu miktar düşülür. 

2.b - Ödeme

Dublin ofisimizdeki danışmanlarımız kaydınızı gerçekleştirdikten sonra ilgili faturayı ileteceklerdir. Öğrenci, başvurusunu takip eden danışmanın göndermiş olduğu faturayi 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmekle yükümlüdür, aksi taktirde herhangi bir bilgilendirme yapmadan zamanında ödeme gerçekleşmezse kaydı iptal olacaktır. Kampanya kapsamındaki kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. 

2.c - Vize Başvurusu

Ödeme işlemini gerçekleştiren öğrenci dekontu danışmanına iletmelidir. Dekont iletildikten sonra vize işlemleri başlar. Danışman, öğrenciye vize ile ilgili tüm yardımcı dökümanları göndermek ve süreçte yardımcı olmakla yükümlüdür. Ödeme hesaba geçtiğinde kabul mektupları öğrenciye gönderilecektir. Vize için gerekli evraklar tamamlandığında öğrenci vize başvurusunu yapar ve sonucu danışmanına bildirir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler uçak biletlerini danışmanına iletir. 

2.d -Geliş Tarihi

Ön kayıt formunda belirtilen geliş tarihi zorunlu durumlarda sadece 1 kez ertelenebilmektedir. Vizesi çıkan ve konaklaması ayarlanmış öğrenciler için ön kayıt formunda belirtilen geliş tarihi değiştirilememektedir. Şayet 1 hafta önce gelmek isterse, alternatif konaklama seçeneklerine bakmalı; 1 hafta geç gelmek isterse konaklama yapılmayan 1 haftanın para iadesi yapılmaz veya ekstra kredi olarak saklanmaz. 

 

3- Para İade Politikası (Refund)

Para iadesi yalnızca vize reddi veya 15 gün önce bildirilen iptaller durumunda yapılmaktadır. Vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanmış öğrenci, banka bilgileri ve elçilikten gelen red mektubu ile danışmana iade talebinde bulunur. İade, ortalama 8 hafta içinde gerçekleşir. Kayıt olduğunuz okul tarafından 250€ ve konaklama ayarlayan kurum tarafından 75€ administration fee (işlem ücreti) kesintisi dışında yapmış olduğunuz geri kalan ödeme size iade edilir. Bankanız, transfer esnasında ücret kesintisi yapabilir. Bu firmamızın sorumluluğunda değildir.

Vize reddi durumundaki iptallerde uygulanacak kesinti ücreti: okuldan 250€, konaklamadan 75€ kesinti yapılmaktadır. 

15 gün önceden bildiren iptallerde uygulanacak kesinti ücreti yukardaki gibidir.

Okul ödemesinin tamamı yapılmadan, sadece 250€ depozito ödemesini gerçekleştiren kişilere kursa devam edemeyecek olmaları veya vazgeçmeleri durumunda herhangi bir iade gerçekleştirilmez. Depozito ödemeleri kayıt tarihinden itibaren 1 yıl saklı tutulacak olup, tekrar Eğitim İrlanda aracılığıyla herhangi bir kursa kayıt olmaya karar verdiklerinde hesaplarından düşülecektir. 

Staj programlarında ise 200€ depozito kesintisi yapılarak, geri kalan ücret iade edilmektedir. 

Süreç esnasında yapılan pasaport çıkartma, vize ücreti, tercüme ücretleri gibi ekstra kalemlerin iadesi talep edilemez. 

 

4- Havaalanı Karşılama Hizmeti

Havaalanı karşılama hizmeti ücreti 50€’dur. Bu hizmet sadece hafta sonu (Cumartesi ve Pazar günü) sabah 09.00'dan akşam 20.00'a kadar verilebilmekte ve Dublin havaalanından öğrencinin konaklama yapacağı adrese kadar olan tek yönlü transfer için geçerlidir. Öğrenci Türkiye’ye döneceği zaman havaalanına transfer istiyorsa bunu ayrıca belirtmesi ve 50€ daha ödemesi gerekir. Öğrenci Dublin havaalanına vardığında, Türk danışmanlarımız öğrenciyi karşılayıp konaklama yapacağı yere götürmekle yükümlüdür. Havaalanı karşılaması talep eden tüm öğrencilerin, Dublin’e gitmeden önce mutlaka uçak biletlerini danışmanına iletmelidir.

 

5- Vize Danışmanlık Hizmeti

Eğitim İrlanda aracılığıyla okul kaydını yaptırmış öğrenciler, vize danışmanlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Eğitim İrlanda aracılığıyla daha önce İrlanda'da eğitim almış öğrenciler, ikinci kez İrlanda'da kendileri bir okula kayıt yaptırdıkları taktirde vize danışmanlık hizmeti talep ederlerse, 50€ hizmet bedeli ödemeleri gerekir. 

Okul kaydını kendileri tamamlamış olan öğrencilerin vize danışmanlık hizmeti talep etmeleri durumunda:
Kısa Dönem (13 haftaya kadar): 150€
Uzun Dönem (13 hafta ve üzeri): 250€ ödemeleri gerekir. 

Vize danışmanlık hizmetinde, danışmanlarımız öğrenciye vize için gerekli evrak listesi ve rehber dökümanları e-mail yoluyla gönderip bilgilendirme yapmak durumundadır. Vize danışmanlık ücreti, tercüme ücretleri, vize harcı, sigorta gibi ekstra ücretleri kapsamamaktadır.  

Banka transfer ücretleri öğrenci tarafından karşılanır. Belirtilen ücretler, kesinti olmadan Education State hesabına yatırılmalıdır. 

Vize reddi veya başvuru iptali durumlarında herhangi bir geri iade yapılmamaktadır. Vize reddine yapılan itirazların sonuçlanma süresi 8 haftadır. Bekleme süresi ve sonuç öğrencinin sorumluluğundadır. Elçiliğin vermiş olduğu kararlar ve belirtmiş olduğu yasal sürelerden dolayı herhangi bir hak iddia edilemez. 

 

6- Faturalar

Öğrenci kayıt formunu gönderdikten sonra -şayet dil okulu kaydı ise- Eğitim İrlanda, öğrenciye okulun hesabına yatırılacak okul faturası ve Education State hesabına yatırılacak kalan ödeme (konaklama, karşılama, sigorta, kayıt ücreti, depozito..) faturası iletmekle yükümlüdür. Öğrenci, faturayı kontrol edip bilgi yanlışlığı varsa bunu danışmanına bildirmelidir. 


7- Konaklama

 

7.1. Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama talep eden öğrencinin, aile yanı konaklama formunu doldurması gerekmektedir. Konaklama ayarlamalarımız İrlandalı bir firma aracılığıyla yapılmaktadır. Eğitim İrlanda öğrencilerine özel, konaklama ayarlama ücreti ALINMAMAKTADIR. Öğrencilerimize ayarlamış olduğumuz tüm İrlandalı aileler öncesinde tarafımızca ziyaret edilmektedir. Konaklama formunda belirtilmiş olan konaklamaya baslangıç tarihinden 1 hafta önce geliş tarihinde değişiklik yapılamaz. Değişiklik yapılması halinda konaklama formda belirtilmiş olan tarihte başlar.

Konaklama, öğrencinin konaklama kayıt formunda belirtmiş olduğu özel talepler dikkate alınarak ayarlanmaktadır. Bu özel taleplere en uygun aileye yerleştirme yapılır. Formda yazılı belirtilmemiş talepler dikkate alınmamaktadır. Belirtilen taleplere uygun bir aile bulamadığımız takdirde, öğrenci arzu ederse konaklamayı dil okulundan talep edebilir. Okulun konaklama fiyatları ile bizim konaklama fiyatlarimiz farklılık gösterebilir. Bu durumda fiyat farkı hakkında öğrenci bildilendirilecek ve yeni fatura öğrenciye iletilecektir.

7.1.a - Konaklama Depozitosu

Konaklama depozitosu olarak 100€ talep edilir. Bu miktar, aileden ayrılırken herhangi bir kural ihlali yapılmaması durumunda iade edilir. Depozitonun iade edilmeyeceği durumlar: ailenin evinde hasar oluşması, uygunsuz davranışlar sergilenmesi, aileleyle anlaşıp ödemenin direk aileye yapılması.

7.1.b - Konaklama Süresi

Öğrencinin ailede minimum konaklama süresi 4 haftadir. Aileden memnun kalınmaması durumunda en erken 2 hafta içinde aile değişikliği yapılabilmektedir. Yoğun dönemlerde (yaz ve Christmas) bu değişiklik hemen mümkün olmayabilir. Aile değişikliği talebinde yeni konaklama mektubu ögrenciye iletilecektir. Yeni konaklama transferi öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

7.1.c - Konaklama Fiyatları

Konaklama fiyatları sitemizde belirtildiği gibidir. Yaz (Haziran - Temmuz - Ağustos) ve Christmas döneminde (21 Aralık-5 Ocak) haftalık ücretler15€ artış göstermektedir. Vize onayının gecikmesi veya erteleme durumlarında yaz (Haziran - Temmuz - Ağustos) veya Christmas dönemine  (21 Aralık-5 Ocak) denk gelirse konaklama tutarında artış yaşanabilir.

7.1.d - Konaklamaya Giriş Saatleri

İrlanda'ya varılan ilk gün ailenin evine giriş saati en geç 22.00'dır. Bu saatten sonra giriş yapılamamaktadır. Eger ogrenci giris saatinden sonra gelmeyi talep ederse, o günkü konaklama ögrencinin sorumluluğundadır.

7.1.e - Para İadesi

Öğrenci ödemeyi yaptıktan sonra iade söz konusu değildir. Aile yanı konaklamalarda kesintili iade yalnızca vize reddi durumunda geçerli olmaktadır. Vize reddi durumunda, 50€ kesinti yapılarak geri kalan tutar öğrenciye iade edilmektedir.

7.1.f - Konaklama Uzatma

Aile yanı konaklamalarda ödeme yapılan hafta kadar rezervasyon yapıldığı için aynı ailede devamlı kalma (uzatma yapma) garantisi verilmez. Özellikle yaz dönemi çok yoğun olduğu için, yaz döneminde giden öğrencilerin kalacağı süre kadar veya 12 hafta ödeme yapmaları önerilir. Ailesinden memnun olup uzatma yapmak isteyen öğrencilerin, giriş yaptıkları ilk haftanın sonunda Dublin ofise bu talebini bildirmeleri gerekir. Öğrenciler, konaklama için ev sahibi ailelerine doğrudan para ödememeli veya aileler ile herhangi bir anlaşma yapmamalıdır.

 

7.2. Öğrenci Yurtları

Öğrencinin tercihine ve yurtların müsaitlik durumuna göre yurt kaydı alınmaktadır. Öğrenci yurtlarında ücretin dışında depozito ödemesi istenmektedir. Depozito iadesi, odada herhangi bir hasar veya eksik olmaması durumunda öğrenci ayrıldıkran sonra tamamen iade edilir. Vize reddi durumunda depozito dışındaki ücret geri iade edilir. Yurtlarda yaşanacak sorun, eksiklik gibi durumlarda yurt içinde sorumlu olan güvenlik görevlisi ile iletişime geçilmesi tavsiye edilir. 

8- Kampanyalar

Dil okulları danışmanlık firmalarına ve öğrencilere haber vermeden kampanya oluşturma ve sonlandırma haklarını elinde tutar. Hali hazırda kayıt olmuş öğrenciler yeni sunulan kampanyalardan yararlanamazlar. Farklı kampanyalar birbirleriyle birleştirilemez.

 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.