Junior CES Yaz Okulu

CES (Centre of English Studies) dil okulunun 12-17 yaş arası çocuklar için hazırladığı Junior Yaz Okulu programı, dil eğitimi ile spor, etkinlikler ve kültürel ziyaretlerin birleştirildiği bir programdır. Program süresince öğrenciler, İrlandalı aileler yanında full-board olarak konaklama yapacaklardır. Yani, aileler çocuklara hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonları ise üç öğün yemek sunacaklar. Çocuklar, İngilizce kursu alırken ailelerin gözü arkada kalmayacak. İrlanda’nın başkenti Dublin’de CES’in üç farklı okulu bulunmaktadır. Bunlar, Mount Temple, Mercy College ve St. Paul’s College’dır. Ayrıca bu programlar da İngilizce kursu ve aktivite programı, Yoğun İngilizce kursu ve aktivite programı ile İngilizce kursu ve Rugby programı olarak üçe ayrılmaktadır.

 

İngilizce kursu ve aktivite programı

Bu programla öğrenciler haftada 15 saat İngilizce kursu almaktadırlar. Sabah almış oldukları İngilizce dersleri, konuşma ve dinleme ağırlıklı olarak temel dil becerilerini geliştirme odaklıdır. Her derse kelime bilgisi ve telaffuz çalışması entegre edilmiştir. Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için çeşitli oyunlar, AV teknolojisi, proje çalışması ve göreve dayalı etkinlikler kullanmaktadırlar. Öğrencilerden, ayrıca, İrlanda ve kendi kültürlerinin, efsaneleri ve çeşitli yönleri hakkında araştırma yapmaları ve haftalık sunumlar yapmaları istenecektir. Bu sayede, öğrenciler bulundukları ülkeyi daha yakından tanıma ve kendi kültürünü uluslararası arkadaşlarına aktarma fırsatı bulacaktır.

Kardeş indirimi bulunmaktadır!

 

 

Yoğun İngilizce kursu ve aktivite programı

Bu programla öğrenciler haftada 20 saat ingilizce kursu almaktadırlar.  Dersler her sabah pazartesiden cumaya (09: 30-13.00) saatleri arasında yapılır. Dersler, konuşma ve dinleme ağırlıklı olarak, temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır.  Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için çeşitli oyunlar, AV teknolojisi, proje çalışması ve göreve dayalı etkinlikler kullanmaktadırlar.

Yukarıda bahsedilen sabah sınıflarının yanı sıra, öğrenciler, konuşmalar yaparak, sunum yapabilme ve işlemsel olarak konuşulan İngilizce karşılaşmalarını geliştirme yeteneklerini geliştirmek için teknolojinin kullanılması yoluyla iletişimsel yeterliliğini geliştirmeyi amaçlayan 3 ek öğleden sonra derslerine sahip olacaklar. Öğrencilerin zorunlu sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri haftada 2 öğleden sonra 14.00 – 17.00 saatleri arasında olacaktır. Tipik bir hafta, bir tam günlük gezi (genellikle Cumartesi günleri), 2 öğleden sonra aktivitesi ve 18 yaş altı bir diskoda eğlence içermektedir.

Minimum yaş 12, maksimum yaş 17’dir. Sınıflarda en fazla 15 öğrenci olmaktadır. Yoğun ingilizce programıyla öğrenciler, sabah 20 ders (15 saat) ve 3 öğleden sonra 7 ders (5.25 saat) ders almaktadırlar.

İngilizce Kursu ve Rugby Programı

 

CES ve İrlanda Ragbi Enstitüsü (IRI), Avrupa çapında sporla ilgilenenlerin ihtiyaç ve isteklerine hitap edecek bir program tasarladı. Program, genç oyuncuların oyunun tüm yönlerini, zihinsel yanına kadar geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu program sırasında, CES oyuncuları da genç IRI oyuncularına katılma şansına sahip olacaklar.

Bu dersi alan öğrencilerin Mount Temple School’a gitmesi gerekmektedir. Öğrenciler kendi rugby botlarını ve ağız koruyucularını getirmelidirler.

Rugby zorlu bir fiziksel spordur. Bu sebeple CES, yaralanma yüzünden kurs günlerini kaybeden öğrenciler için sorumluluk kabul etmemektedir.

Menü