İrlanda Rehberi


İrlanda’da Dil Okulu


İrlanda, dil eğitimi için öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen bir ülkedir. (Neden İrlanda?) İrlanda’da dil okullarına 2-32 hafta uzunluğunda kayıt olabilirsiniz. İrlanda’da dil okullarının belirli bir başlama tarihi yoktur ve siz istediğiniz her pazartesi ingilizce eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğitim İrlanda Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak yaklaşık 10 okulla çalışmaktayız hepsi MEI onaylı uluslararası geçerli sertifikaları olan, İrlanda konsolosluğunun gözünde prestijli olan okullardır.

irlanda-rehberi-dil-okulu.jpg

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Youtube Videomuz:

irlanda-dil-okulu-youtube.JPG

İrlanda’da Work and Study

İrlanda’da Work and Study programları öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan uzun dönem diil okulu öğrencileri İrlanda’da 32 hafta oturma ve part time çalışma iznine sahip olurlar.

İrlanda’da work and study yaparken en az 20 saat part time çalışabilir, 2 aylık tatil döneminizde ise 40 saat ful time çalışabilirsiniz.

 

irlanda-rehberi-work-and-study.jpg

 

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Youtube Videomuz:

irlanda-da-work-and-study-youtube.JPG

 

İrlanda’da Staj

İrlanda’da bir çok büyük bilişim şirketi (google, facebook, twitter vb) ve diğer sektörlerdeki şirketler stajyer almaktadır. İrlanda’da staj yapmak anadili ingilizce olan bir ülkede tecrübe kazanacağınız için size harika bir referans olur. İrlanda’da staj yapmak için İngilizcenizin en az B1 seviyesinde yanı İngilizce mülakata girebilecek seviyede olması gerekmektedir.

 

irlanda-rehberi-staj.jpg

 


Daha fazla bilgi için tıklayın!

 

İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’da yüksek lisans, genellikle İrlanda’da kalmak isteyen öğrenciler için en mantıklı seçenektir. İrlanda’da yüksek lisans 1 yıldır ve İrlanda’da yüksek lisans yaptıktan sonra 2 yıl full time çalışma izniniz bulunmaktadır. Bu izin ile büyük şirketlere iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

irlanda-rehberi-yuksek-lisans.jpg

 

İrlanda’da yüksek lisans hakkında ayrıntılı bilgi için!

Youtube Videomuz:

irlanda-da-yüksek_lisans-youtube.JPG

 

İrlanda’da Burs İmkanları

İrlanda'da maalesef yüksek lisans ve üniversite için burs imkanları çok kısıtlı ve özeldir fakat İrlanda’da doktora eğitiminiz için burs imkanları farklı çeşitlerde bulunmaktadır ve üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Eğer belirli bir araştırma projesi üzerine başvuru yapıyorsanız o projenin kendine ait bursu olabilir. Bu bilgiye başvuru yaptığınız bölümün internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer bir proje üzerine başvurmuyor kendi araştırma önerinizi sunuyor iseniz okulların “Postgraduate Ussher Fellowships” ve “Postgraduate Research Studentships” isimli 2 tane bursu bulunmaktadır. Bu burslara başvuruyu kendi doktora başvurunuz ile birlikte yapmanız gerekmektedir.


Ayrıca Irish Research Council http://www.research.ie/ web sitesinde yer alan “Funding Opportunities/ Burs İmkanları” kısmından da burs bulabilirsiniz.

 

Dublin’de Dil Okulu


İrlanda’da dil okuluna gelmek isteyen öğrencilerin tercihleri genellikle Dublin’de dil okulu olmaktadır. Dublin’de dil eğitimi almak öğrencileri sosyal anlamda cezbetmektedir. İrlanda’da dil okuluna giderken bütün sosyal imkanlardan yararlanmak, tüm iş olanaklarını değerlendirmek, her gün twitter facebook gibi şirketlerden çıkan insanlarla iç içe olmak ive İrlanda’nın şehir ruhunu hissetmek istiyorsanız. Dublin’de dil okulu sizin için en doğru seçim.

 

irlanda-rehberi-dublin-de-dil-okulu.jpg

 

Cork'da dil okulu
Galway'de dil okulu
Dublin’de dil okuluna gitmek için 10 neden

 

İrlanda’da Konaklama

Öğrenciler için İrlanda’da konaklama seçenekleri aile yanı konaklama, yurt konaklaması ve oda paylaşımlı ev kiralama olarak 3’e ayrılmaktadır. Vize için en az 4 haftalık konaklama rezervasyonu yeterlidir.

 

irlanda da aile yan konaklama 600

 

İrlanda’da konaklama ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın!

 

İrlanda’da Yaşam


İrlanda’da yaşam şartları uygundur. Öğrenciler cep harçlığı olarak aylık yaklaşık 250-400€ civarında harcama yapmaktadırlar. İrlanda’da yaşam aynı zamanda oldukça aktiftir, İrlanda’nın ve Dublin’in dört bir yanında her gün yapılan yüzlerce aktiviteye katılabilirsiniz.

 

irlanda-rehberi-yaşam.jpg

 

İrlanda’da 20€ ile bir haftalık alışveriş yazısı ve videosu için tıklayın!

Youtube Videomuz:

irlanda-da-yaşam-masrafları.JPG

 

İrlanda’da Ulaşım

İrlanda’da ulaşım çok rahat ve ulaşım araçları çok konforludur. Otobüsler 2 katlıdır ve hepsinde internet bulunmaktadır. Öğrenciler için özel ulaşım kartları ve aylık sınırsız tarifeler bulunmaktadır. Aynı imkanlar metro için de geçerlidir. Aynı zamanda İrlanda aktif bisiklet kullanılan ve her yerde bisiklet yolları bulunan bir ülkedir. Bisiklet severler İrlanda’ya geldiklerinde ikinci el sitelerden bisiklet alabilir ve İrlanda’da ulaşımını bisiklet ile karşılayabilir.

 

irlanda-rehberi-ulasim.jpg

 

İrlanda'da ulaşım hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Youtube Videomuz:

irlanda-da-ulasim-youtube.JPG

 

İrlanda’da Çalışma

İrlanda’da çalışma öğrenciler için en büyük avantajlardan biridir. İrlanda’da öğrenci iken part time 20 saat çalışma iznine sahip olursunuz. İrlanda da saatlik asgari ücret 9,87€’dur. Full time çalışanlar haftada 40 saat haftasonları tatil şeklinde çalışmaktadır. İrlanda’da bir çok insan IT sektöründe (google, facebook, twitter vb) firmalarda çalışmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için tıklayın!

 

İrlanda Dil Okulu fiyatları

İrlanda’da dil okulu fiyatları hafta bazında ve okullar arasında bakıldığında oldukça değişkenlik göstermektedir. Work and study programları yaklaşık 2600-4500€ arasındadır. Dil okulu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da size özel tekliflerden yararlanmak istiyorsanız. Buradan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

irlanda-rehberi-irlanda-dil-okulu-fiyat.jpg

 

İrlanda’da İş Bulmak

İrlanda’da dil okuluna 25 hafta ve üzeri süreyle gelen Work and Study öğrencilerimiz kolaylıkla iş bulabilmektedir. Öğrencilerin çalıştığı işler genellikle hizmet sektöründe olmaktadır. Öğrenci part time çalışma izni ile profesyonel alanınızda iş bulmak maalesef zordur.

Diğer Yazılarımız

 

Work_and_Study_1.jpg    work-and-study-fiyatları.jpg    work-and-study-kampanyalar.jpg 

 

 

egitim irlanda on kayit

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 357 33 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.