İRLANDA'DA PATHWAY PROGRAMI

 

Lisans eğitiminin ardından dilediği yüksek lisans (master) eğitimine başlamak çoğu gencin hayalidir. Zorlu bir sınav maratonu, stresli günler ve kasvetli gecelerin ardından elde edilen yüksek not ortalamaları bazen sizleri tatmin etme konusunda yetersiz kalabilmektedir. Bu noktada gözler genelde yurtdışı eğitime çevrilmektedir.

Eğitim ve kariyer hedeflerini Türkiye dışında başka bir ülkede tasarlayan sizlerden, yurtdışındaki pek çok üniversite tarafından farklı donanım ve kriterlere sahip olmanız beklenecektir. Bu kriterlerden en önemli olanı ise ileri seviyede sahip olduğunuz İngilizcenizi IELTS , TOEFL  veya Duolingo tarzı uluslararası geçerli sınavlarla belgelemek zorunda olmanızdır. Bu durum İngilizce seviyesi iyi derecede olan öğrenciler için oldukça kolay karşılanabilecek bir kriterken, İngilizce bilmeyen çok sayıda öğrencinin gözünde büyüyen, stres ve karın ağrılarına neden olan, geçekleştirmesi zaman ve emek isteyen bir kriterdir. İngilizce seviyeleri yetersiz olan öğrencilerin dil yeterliliğini sağlayabilmeleri için minimum 6 aylık bir dil eğitimi, ardından IELTS ya da Duolingo sınavlarına girerek elde edilmiş yüksek bir skora sahip olmaları gerekmektedir.

 

Üniversite eğitimlerini yeni tamamlamış ve vize-final psikolojisinden kurtulmuş olan sizler, formatı farklı dahi olsa okullar tarafından talep edilen dil skorlarını elde edebilmek adına yeniden yabancı dil sınavlarına girmek mecburiyetinde kalmaktasınız. Hayatınızın hep merkezinde olan bu sınavlar, İrlanda’daki üniversitelere kabul sürecine kadarki zaman diliminizi çoğu zaman kabusa çevirme konusunda oldukça başarılıdır.

 

 

İrlanda’da Dil Okulu+Yüksek Lisans programları ile bu fikir hayal olmaktan çıkmakta. Eğitim İrlanda aracılığıyla kaydolacağınız 6 aylık bir dil okulu sonrasında alacağınız yeterli IELTS veya Duolingo sınav skoruna ulaşmanız durumunda, İrlanda’da şartlı kabul aldığınız bir üniversitede eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

Sizler de İrlanda’da nitelikli bir üniversite eğitimi için gerekli olan dil puanına erişmek için hem İngilizce öğrenmek hem de eğitim alacağınız ülkenin kültürünü yakından tanımak istiyorsanız Dil Okulu+Yüksek Lisans programına dahil olmalısınız. Bu noktada Eğitim İrlanda olarak bizler her zaman yanınızdayız ve bu konuda danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almak için kayıt formunu doldurabilirsiniz. 

 

 

Menü