İrlanda'da Dil Eğitimi Alacaklara 7 Tüyo

İrlanda’da Dil Eğitimi Alacaklara 7 Tüyo

Eğitim planlaması asla gelişi güzel yapılmamalı. Bu yazımızda İrlanda’da dil eğitim almayı düşünen öğrenciler için önemli püf noktalara değineceğiz.

 

1. Size en uygun okul ve konaklamayı seçin.

İrlanda'da size en uygun konaklama

Bütçenize uygun okul ve konaklamayı seçmek, İrlanda’da bulunduğunuz süre boyunca rahat ve verimli bir eğitim almanızı sağlar. Bununla birlikte şehir merkezine yakın okul ve konaklama tercih etmeniz sosyal ortamlara daha yakın olmanızı ve ulaşım masraflarını azaltacaktır.

 

2. Ana dilinizi Türkiye’de bırakın.

Ana dilinizi Turkiye'de birakın

 İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenebilmeniz için ingilizce düşünmeniz ve konuşmanız gerekmektedir. Şanslısınız ki İrlanda’da sadece 1000 Türk yaşamaktadır. Ancak olurda Türk arkadaşınız olursa, birlikte olabildiğince az vakit geçirilmeli ve aranızda ingilizce konuşmaya özen göstermelisiniz.

 

3. Dil okulu etkinliklerine mutlaka katılım gösterin.

Dil okulu etkinliklerine mutlaka katilim gosterin

İrlanda’da ki bütün dil okullarında öğleden sonra ücretsiz konuşma sınıfları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilere özel gezi turları yapılmaktadır. Bu etkinliklere katılmanız hem arkadaş çevresi edinmenize hem ingilizce pratik yapmanızı sağlar.

 

4. Sosyal hayata atılın, çekingen olmayın.

Sosyal hayata katilin cekingen olmayin

İrlanda’da okul eğitiminizin yanı sıra gün boyunca ingilizce pratik yapma imkanınız bulunmaktadır. Arkadaş çevresiyle yapılan etkinliklere mutlaka katılım göstermeniz gerekmektedir. Yeni arkadaşlar edinmeyi ve yeni kültürleri tanımayı eğitiminizin bir parçası olarak görmeli ve bu konuda çaba sarf etmelisiniz.

 

5. Yardımcı telefon uygulamalarını indirin.

Yardimci telefon uygulamalarini edinin

İrlanda Dublin şehrine özel ‘’Dublin Bus’’ uygulaması mutlaka telefonunuzda olmalı. İnternet gerektirmeyen harita uygulamaları ve sözlükler de oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca İnternetsiz kaldığınızda yolcu otobüslerinin ücretsiz wifi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

6. Bol bol gezin.

Bol bol gezin

İrlanda sayılamayacak kadar kale, şato, müze, katedral ve bir o kadar doğal güzellikler bulunmaktadır. Bunun yanında dünya sıralamasında ilk yüze giren üniversiteleri mevcuttur. İrlanda’da bir yandan gezip eğlenirken bir yerden eğitim kariyerinizi devam ettirebileceğiniz potansiyel üniversiteleri araştırabilirsiniz.

 

7. Farklı lezzetler deneyin.

Farkli lezzetler deneyin

İrlanda’da Pers mutfağından, Japon mutfağına, Pakistan restoranlarından Hindistan restoranlarına kadar bir çok dünya mutfağı bulunmaktadır. Deneyimleyeceğiniz yeni lezzetlerin yanında gittiğiniz her lokanta farklı kültürleri tanımada sizlere fırsatlar sunacaktır.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

 

egitim irlanda on kayit

 

 

 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 899 72 2069
00 353 863 11 3004

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Büyükdere Cad. Mecidiyeköy Meydan
Bentek İş Merkezi K:9/904, Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 541 789 13 53 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.